Polecamy

 • Ruszył Memoriał Piotra Morawskiego ''Miej odwagę!''. Można zgłaszać projekty wypraw
 • Premiera nowego wydania książki Jerzego Kukuczki i Tomasza Malanowskiego pt. "Na szczytach świata"
 • Wygraj bilet na jedyny pokaz filmu ''McConkey'' w Polsce [KONKURS ZAKOŃCZONY]
 • Jedyny pokaz filmu ''McConkey'' w Polsce

  Jedyny pokaz filmu ''McConkey'' w Polsce

  Film o życiu ikony sportów ekstremalnych - Shanie McConkey - zostanie wyświetlony po raz pierwszy w Polsce. Premiera filmu ?McConkey? odbędzie się 29 października w Multikinie w Złotych Tarasach. Dokument przedstawia niesamowite wyczyny narciarskie i drogę, jaką trzeba przebyć, aby spełnić swoje marzenia. Shane McConkey na zawsze pozostanie pionierem freeskiingu i ski-BASE jumpingu.

  materiały prasowe
 • Pokaż swoją ekstremalną pasję i wygraj lot paralotnią

  Pokaż swoją ekstremalną pasję i wygraj lot paralotnią

  Zadaniem uczestników konkursu ?Kreujemy ekstremalne pasje?, organizowanego przez HTC - jednego z liderów rynku smartfonów i urządzeń mobilnych - jest pokazanie lub opisanie w oryginalny sposób na stronie www.ekstremalnepasje.wykreujmy.to swojego ekstremalnego hobby, nie tylko sportowego. Na dwójkę zwycięzców czeka lot paralotnią z Pawłem Faronem, jedynym Polakiem startującym w tegorocznym wyścigu Red Bull X-Alps. Konkurs trwa do 15 września.

  materiały organizatora
 • Stop komercji w górach. 10 tys. osób broni karkonoskiej Samotni

  Stop komercji w górach. 10 tys. osób broni karkonoskiej Samotni

  Co łączy miliardera Leszka Czarneckiego, aktora Borysa Szyca, restauratorkę Magdę Gessler i 10 tys. innych osób? Wszyscy protestują przeciwko zmianom w słynnym schronisku Samotnia w Karkonoszach. Wzburzyło ich, że PTTK szuka nowego dzierżawcy, a głównym kryterium wyboru ma być... cena

  Barbara Stanisz
 • Reinhold Messner przyjacielem Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi
 • Zawoja - górskie serce Polski

  Zawoja - górskie serce Polski

  Centrum Górskie - Korona Ziemi, z fazy marzeń przesuwa się w świat realny. W piątek 14 czerwca w schronisku na Markowych Szczawinach, pod Babią Górą (1725 m) zawiązała się Rada Naukowa Centrum. Jak zapewnia Bartosz Krawczak, prezes Zarządu pierwszych odwiedzających będzie witał już za rok.

  Wojciech Fusek
 • Wyprawa w głąb zielonego piekła Rio Yari

  Wyprawa w głąb zielonego piekła Rio Yari

  Rio Yari zwana też rzeką podstępów: Rio de los Enganos płynie przez kolumbijski departament Caqueta i wpada do Rio Caqueta. Yari płynie przez tereny absolutnie dziewicze, jest jedną z najbardziej oddalonych od cywilizacji rzek nie tylko w Kolumbii, ale w całej Amazonii - zaczyna swoją opowieść Marcin Tarasin, który popłynął wgłąb dzikiej rzeki.

  relacja Macieja Tarasina
 • Konkurs fotograficzny ''Moja górska przygoda'' [WYNIKI]
 • Zakończył się pierwszy w Polsce kurs freetourowy
 • Maraton na Antarktydzie, zamarzniętym Bajkale, u stóp Mount Everest - kiedyś pobiegną i na Księżycu

  Startują w Bostonie, gdzie maratońska tradycja trwa już od XIX wieku, osobiście poznają trasę, jaką 2500 lat temu pokonał Filippides, ale też brną po kolana w śniegach Antarktydy i  pokonują schody Wielkiego Muru Chińskiego. Polacy, którzy w kwietniu będą mieli okazję sprawdzić się w pierwszym Orlen Warsaw Marathonie, naprawdę kochają ten dystans i pokonują go w przeróżnych miejscach świata.

  Łukasz Jachimiak
 • Konkurs fotograficzny ''Moja górska przygoda''

  Konkurs fotograficzny ''Moja górska przygoda''

  Przeżyłeś coś ciekawego w górach? Wyślij nam zdjęcie swojej górskiej przygody. Pięć najlepszych fotografii zostanie nagrodzonych sprzętem, dzięki któremu w górach poczujesz się bezpieczniej.

  off.sport.pl
 • Konkurs ''Moja górska przygoda''. Zwycięskie opowiadanie
 • Lekkoatletyka. Giżyński: Bieganie to mój sposób na życie

  Lekkoatletyka. Giżyński: Bieganie to mój sposób na życie

  Biegam, bo robię to od dziecka, to mój sposób na życie i utrzymywanie się. Pomyślcie, jak mało ludzi ma taki komfort, by robić to, co się lubi, łączyć przyjemne z pożytecznym. Mnie się udało - mówi Mariusz Giżyński, mistrz Polski w półmaratonie

  Rozmawiał Przemysław Iwańczyk
 • Skicross: Karolina Riemen na podium Pucharu Świata
 • KONKURS: Zaraź biegową pasją i wygraj jeden z 15 zestawów nagród

  KONKURS: Zaraź biegową pasją i wygraj jeden z 15 zestawów nagród

  Pakiety startowe na Orlen Warsaw Marathon i pasy biegowe, koszulki, kurtki od ASICS i pulsometry. 15 zestawów nagród czeka na tych, którzy zachęcą znajomego, przyjaciela czy kogoś z rodziny do startu na 3, 10 km lub na dystansie maratonu 21 kwietnia. Konkurs trwa do 15 marca. Zaraź bieganiem!

  M
 • Co w życiu zmienia maraton?

  Nadzieja, niepewność, euforia, spokój, podniecenie, przerażenie, radość, satysfakcja, zawód, ból. To uczucia, które wiążą się z pierwszym maratonem. Każdy się czegoś spodziewa, każdy później weryfikuje swoje pragnienia. Jak to jest z tym pierwszym razem?

  Marta Szewczuk
 • Zakopiańczyk czeka na start w MŚ. Chce pognać na nartach 220 km/h! [WIDEO]
 • Nanga Parbat 2013/2014. Wypadek i koniec akcji górskiej
 • Detektory lawinowe - nie tylko dla narciarzy

  Detektory lawinowe - nie tylko dla narciarzy

  Według danych TOPR-u, podczas poszukiwań osób zasypanych przez lawiny w polskich Tatrach nikt z poszkodowanych nie posiadał detektora. Większość nie została odnaleziona na czas. Co to za urządzenie, kto powinien go używać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Cyprian Paulanis/MySki.pl
 • Konkurs "Moja górska przygoda". Wygraj kurs lawinowy

  Konkurs "Moja górska przygoda". Wygraj kurs lawinowy

  Dla jednych sezon zimowy już trwa, inni dopiero szykują się na pierwsze wyprawy w góry. Dla wszystkich mamy konkurs, w którym jedną z nagród jest miejsce na kursie lawinowym. Zasady są proste: opowiedz nam o swojej górskiej przygodzie, a możesz wygrać atrakcyjne nagrody i miejsce na łamach Sport.pl!

  off.sport.pl
 • Festiwal filmu górskiego w Chicago

  Festiwal filmu górskiego w Chicago

  Po raz pierwszy w historii Chicago Fundacja Kultury Tatrzańskiej zorganizowała trzydniowy festiwal filmu górskiego (14-16.12). Festiwalowi towarzyszyła wystawa zdjęć górskich i konkurs fotograficzny. - Widzę, że ten festiwal był wam bardzo potrzebny - powiedział jeden z gości, reżyser Jerzy Porębski, którego film ''Kukuczka'' wygrał nagrodę specjalną publiczności.

  dsz