Polecamy

 • Już VI Festiwal Górski Wondół Challenge 5-6.03 w Szczyrku

  Już VI Festiwal Górski Wondół Challenge 5-6.03 w Szczyrku

  Zapraszamy na VI Festiwal Górski Wondół Challenge, który odbędzie się w pierwszy weekend marca w Szczyrku. Zaprezentowane będzie wiele filmów, w tym najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival , wystaw zdjęć oraz prezentacji o tematyce górskiej i eksploracyjnej

  materiały prasowe
 • Nanga Parbat 2015/2016. Pięć wypraw atakuje szczyt [NA ŻYWO]
 • 13. Krakowski Festiwal Górski - czas zacząć odliczanie

  13. Krakowski Festiwal Górski - czas zacząć odliczanie

  Wielkimi krokami zbliża się największa w Polsce impreza poświęcona kulturze i aktywnościom górskim - Krakowski Festiwal Górski. 13. edycja KFG odbędzie się w dniach od 4 do 6 grudnia 2015 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

  materiały prasowe
 • Najniebezpieczniejsza przygoda Aleksandra Doby

  Najniebezpieczniejsza przygoda Aleksandra Doby

  - Zalewany przez grzywacze płynąłem w kierunku brzegu. Ostatnie, co pamiętam, to zdziwienie, że tak łatwo można rozstać się z życiem. Nie wiem, co działo się przez kolejne półtorej godziny. Obudziło mnie wycie - czytamy w książce ''Na oceanie nie ma ciszy''. To opowieść o Aleksandrze Dobie, który dwukrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki i został Podróżnikiem Roku 2015 National Geographic.

  redakcja
 • Zimowy Lublin Sportival 2015
 • Pure Powder Tour 2015. Najlepsze filmy freeride'owe na ekranach polskich kin

  Pure Powder Tour 2015. Najlepsze filmy freeride'owe na ekranach polskich kin

  Już 2 października w Krakowie rozpocznie się druga edycja cyklu Pure Powder Tour - festiwali dedykowanych entuzjastom jazdy na nartach i snowboardzie poza trasą. Oprócz Krakowa imprezy odbędą się także w Warszawie, Katowicach, Rzeszowie oraz Zakopanem. W tym roku na widzów czeka jeszcze bogatszy program filmowy, wystawy sprzętu freeride'owego oraz spotkanie z Andrzejem Bargielem.

  materiały prasowe
 • Everest. Na pewną śmierć [ZAPOWIEDŹ KSIĄŻKI]
 • Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach, czyli jak podróżuje się z psem

  Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach, czyli jak podróżuje się z psem

  Kim jest "Wataha w podróży"? To zgrany zespół Agi Włodarczyk, Przemka Bucharowskiego i Diuny. Razem tworzą międzygatunkową watahę. Biegają, wspinają się i podróżują. Ich wędrówka przez Himalaje Garhwalu została wyróżniona w 2014 roku tytułem podróży roku National Geographic Traveler. Kolejna podróż z Diuną przez Ałtaj Mongolski zdobyła w 2015 roku nagrodę Rowertouru w kategorii "Europa i Świat".

  materiały prasowe
 • Nowe GÓRY (243) już w sprzedaży!

  Nowe GÓRY (243) już w sprzedaży!

  11 kwietnia 2015 roku zmarł wybitny alpinista, kierownik wypraw i szermierz, Janusz Kurczab. Numer zaczynamy więc od krótkiego przypomnienia jego największych osiągnięć i wspomnień ludzi, którzy z nim się wspinali lub pracowali.

  materiały prasowe
 • Diverse Downhill Contest na Górze Żar - startują zapisy do inauguracyjnego Pucharu Polski 2015 w Downhillu

  Diverse Downhill Contest na Górze Żar - startują zapisy do inauguracyjnego Pucharu Polski 2015 w Downhillu

  Rozpoczęcie sezonu downhillowego zbliża się wielkimi krokami. Niespełna półtora miesiąca pozostało do rozpoczęcia zawodów i niezwykłej rywalizacji w zjeździe na rowerach. Wkrótce ruszają prace z przygotowaniem trasy do pierwszej odsłony Diverse Downhill Contest 2015 i jednocześnie pierwszej edycji Pucharu Polski. Tym razem rozpoczęcie sezonu zawodów pucharowych odbędzie się w Międzybrodziu Żywieckim na górze Żar cieszącej się ciekawą, szybką i długą trasą

  Informacja prasowa