skateboarding

 • F/SK8 - pierwszy polski album fotografii deskorolkowej

  F/SK8 - pierwszy polski album fotografii deskorolkowej

  F/SK8 to pierwszy polski album fotografii deskorolkowej przedstawiający najlepszych polskich fotografów związanych z tą dziedziną sportu. W projekcie wzięli udział artyści, którzy od wielu lat śledzą krajową scenę skateboardingu. Uwieczniają oni najważniejsze momenty i miejsca dla tej stale dynamicznie rozwijającej się kultury. F/SK8 to wizja świata ambitnych i aktywnych ludzi, których pasją jest miasto i miejski styl życia.

  dsz
 • Słynny amerykański skater Tony Hawk dał pokaz w Warszawie [ZDJĘCIA]
 • WAR-SZAŁ. Miejskie aktywności - deskorolka
 • Burn Save Our Spot: trzeci przystanek w Rumunii

  Burn Save Our Spot: trzeci przystanek w Rumunii

  W ramach akcji Save Our Spot, ekipa Burn i Kingpin po wizycie w Polsce i na Węgrzech gotowa jest na podjęcie kolejnego wyzwania jakim będzie remont skateparku w rumuńskim Sibiu.

  annabar
 • Mamy to! Skatepark w Rzeszowie oficjalnie otwarty [FOTO]

  Mamy to! Skatepark w Rzeszowie oficjalnie otwarty [FOTO]

  W środę oficjalnie otwarty został rzeszowski skatepark. Oficjalnie, bo młodzież przez ostatnich kilka dni z obiektu korzystała dniami i nocami. - Taki jest głód jazdy - mówili miłośnicy rolek, deskorolek i bmx-ów.

  Artur Gernand
 • Światowy Dzień Deskorolki w Warszawie już 21 czerwca

  Światowy Dzień Deskorolki w Warszawie już 21 czerwca

  21 czerwca na ulice miast na całym świecie wyjadą miliony deskorolkowców. Już po raz dziewiąty w historii uczczą w ten sposób Światowy Dzień Deskorolki. W Polsce impreza odbędzie się już po raz siódmy. Warszawscy skateboardziści spotkają się około godz. 14.00 w skateparku Jutrzenka.

  annabar
 • Co Ty wiesz o jeździe agresywnej na rolkach?

  Co Ty wiesz o jeździe agresywnej na rolkach?

  Jazda agresywna na rolkach polega na wykonywaniu różnego rodzaju trików związanych ze skokami (często z rotacjami) oraz grindami i slidami (ślizganie się po murkach, rurkach i poręczach). Rolkarze uprawiający aggressive in-line skating wykorzystują specjalnie zaprojektowane tory zwane skateparkami lub elementy architektury miasta.

  PRL
 • Agresywnie na rolkach

  Agresywnie na rolkach

  Na początku lat 90. XX wieku, grupa rolkarzy z Kalifornii zainspirowana jazdą na deskorolce w opuszczonych basenach, zaczęła próbować swoich sił w basenach i pierwszych skateparkach. W szybkim tempie ich fascynacja jazdą na poręczach i murkach oraz skoki opanowała cały świat i rozpoczął się szybki rozwój tej dyscypliny.

  PRL
 • Skąd się wzięły rolki?

  Skąd się wzięły rolki?

  Kolebką łyżworolek z całą pewnością jest Europa, a główną przesłanką do ich skonstruowania była chęć przedłużenia możliwości ślizgania się po zamarzniętych kanałach dzisiejszych państw Beneluxu.

  prl, kat
 • Burn Save Our Spot: otwarcie skateparku Wilanowska

  Burn Save Our Spot: otwarcie skateparku Wilanowska

  Ekipa Burn Save Our Spot ostro pracuje nad remontem skateparku przy stacji metra Wilanowska w Warszawie. Betonowe przeszkody są odnawiane i rozbudowywane. Ponowne otwarcie miejscówki odbędzie się już w najbliższą sobotę 19 maja.

  annabar
 • Finał Burn Save Our Spot. Nowe życie skweru przy Wilanowskiej
 • Save Our Spot: Burn ratuje europejskie skateparki

  Save Our Spot: Burn ratuje europejskie skateparki

  Czy Twój ulubiony skatepark jest zdewastowany, raile i rampy są zniszczone, a Ty nic nie możesz z tym zrobić? Z pomocą rusza Burn uruchamiając program Save Our Spot. Wyślij zgłoszenie do 1 maja i uratuj swoją miejscówkę!

  annabar
 • Tadeusz "Gutek" Szymański powraca do teamu Burn [WIDEO]
 • WAR-SZAŁ: Longboard, czyli deska na betonowej fali

  WAR-SZAŁ: Longboard, czyli deska na betonowej fali

  W mieście longboard stał się alternatywną formą komunikacji i wyznacznikiem lifestyle'u. Długa deska i szerokie kółka sprawiają, że przy niewielkim wysiłku można pokonywać spore odległości.

  Rozmawiała Dominika Kotowicz
 • War-szał: Skoczne triki z zośką

  War-szał: Skoczne triki z zośką

  Mówi się, że przypłynęła do ameryki wraz z polskimi emigrantami. W Polsce przed wojną znana jako pukiel włóczki obciążonej ołowianym ciężarkiem. Dziś przez te lata mocno ewoluowała i zmieniła imię ze swojskiego Zośka na bardziej popularne Footbag. Zmieniła też wygląd. Z frywolnej kitki stała się bardziej dystyngowaną szmacianą piłeczką.

  Rozmawiała Dominika Kotowicz
 • Finał Triada Polish Rolling League: film z imprezy

  Finał Triada Polish Rolling League: film z imprezy

  80 śmiałków, widowiskowe ewolucje, trudne triki, duża dawka adrenaliny. To finałowe zawody w ekstremalnej jeździe na rolkach Triada Polish Rolling League, które odbyły się 15 października w Warszawie. Zobacz film z imprezy!

  annabar