Kitesurfing

 • Puchar Azji w kitesurfingu: Victor Borsuk zajmuje 5. miejsce

  Puchar Azji w kitesurfingu: Victor Borsuk zajmuje 5. miejsce

  W ostatnim tygodniu lutego, na malowniczej plaży w Phan Rang w południowym Wietnamie, odbyły się międzynarodowe zawody Pucharu Azji KTA (Kiteboard Tour Asia) we freestyle'u. 7-krotny mistrz Polski w kitesurfingu - Victor Borsuk - zmierzył się z 82 zawodnikami z całego świata i z sukcesem rozpoczął sezon, zajmując 5. miejsce.

  materiały prasowe
 • Co łączy deskę z latawcem, czyli rozmowa z Victorem Borsukiem, Mistrzem Polski w kitesurfingu
 • Kontrowersyjny finał PŚ w kitesurfingu. Rywalka Winkowskiej chciała wymóc na sędziach werdykt?

  Kontrowersyjny finał PŚ w kitesurfingu. Rywalka Winkowskiej chciała wymóc na sędziach werdykt?

  - Sędziowie nie zobaczyli mojego tricku i postanowili powtórzyć nasz finałowy przejazd. Ale Gisela Pulido zaparła się rękami i nogami i powiedziała, że nie pojedzie. Wcześniej zadzwoniła do swojego sponsora, który jest też głównym inwestorem następnego pucharu świata - mówi Karolina Winkowska, która w tym roku po raz drugi została mistrzynią świata.

  rozmawiał Dominik Szczepański
 • Karolina Winkowska mistrzynią świata

  Karolina Winkowska mistrzynią świata

  Po 8 przystankach Pucharu Świata PKRA World Tour reprezentującej Polskę Karolinie Winkowskiej brakowało tylko jednego zwycięstwa do zapewnienia sobie po raz drugi w karierze tytułu mistrzyni świata w kitesurfingu. Losy rywalizacji rozstrzygnąć się miały w czasie dwóch ostatnich przystanków cyklu w Chinach. Gdyby w obydwu imprezach zwyciężyła Hiszpanka Gisela Pulido, tytuł powędrowałby właśnie do niej.

  materiały prasowe
 • Jedno zwycięstwo dzieli Karolinę Winkowską od tytułu mistrzyni świata
 • Karolina Winkowska - chciała popływać, została mistrzynią [WYWIAD]

  Karolina Winkowska - chciała popływać, została mistrzynią [WYWIAD]

  - Kitesurfingu uczyłam się od brata, od znajomych, z filmów. Podglądałam i metodą prób i błędów stawałam się coraz lepsza. Musiałam, bo chciałam wyjeżdżać za granicę i cieszyć się z kitesurfingu. I jakoś tak wyszło, że zostałam mistrzynią świata - mówi Karolina Winkowska, która w 2012 roku wygrała Puchar Świata, a w tym roku jest liderką klasyfikacji.

  Rozmawiał w Safadży Dominik Szczepański