• Rutkowski jedenasty w PWA World Tour w Hiszpanii
  • Maciej Rutkowski o wpisie Tchórz: Wasz przekaz brzmi mniej więcej jak przekaz fundacji zbierającej pieniądze na chore dzieci
  • Rutkowski trzeci w Pucharze Europy

Rutkowski trzeci w Pucharze Europy

Młody reprezentant Polski potwierdza swoje miejsce w europejskiej czołówce windsurfingu. Zgodnie z zapowiedzią z początku sezonu podjął walkę o najwyższe miejsca na podium Pucharu Europy, zaliczając zwycięstwo w zawodach w Chorwacji i kończąc sezon na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej całego cyklu.

materiały prasowe
  • Maciek Rutkowski najlepszy w pucharze Europy!

Maciek Rutkowski najlepszy w pucharze Europy!

Maciek Rutkowski, 23 -letni reprezentant Polski, zwyciężył w trzecich w tym sezonie zawodach Windsurfing Euro - Cup, które rozegrane zostały u wybrzeży chorwackiej wyspy Brac. Tym samy umocnił się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej i potwierdził, że jest w stanie powalczyć o zwycięstwo w całym cyklu.

• Maks Wójcik brązowym medalistą ME w klasie Raceboard

Maks Wójcik brązowym medalistą ME w klasie Raceboard

Maksymilian Wójcik zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie Raceboard. W kategorii Weteran srebro wywalczył Paweł Frydrychowicz. Zwycięzcą regat został Joao Rodrigues z Portugalii, a drugą lokatę zajął Hiszpan, Ivan Pastor.

annabar
  • Maksymilian Wójcik 2. w ME klasy Raceboard

Maksymilian Wójcik 2. w ME klasy Raceboard

Maksymilian Wójcik zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej po dwóch wyścigach Mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie Raceboard. W regatach dominuje Portugalczyk Joao Rodriguez. Zawody odbywają się w Hiszpańskiej miejscowości Los Alcazares i potrwają do 27 października.

annabar
  • Przemysław Miarczyński: Brakuje tylko tego medalu olimpijskiego

Przemysław Miarczyński: Brakuje tylko tego medalu olimpijskiego

- W Sydney byłem ósmy, w Atenach byłem piąty. Brakuje tylko tego medalu olimpijskiego. Jestem to winien sobie, sponsorom i kibicom - mówi Przemysław Miarczyński, który będzie reprezentował Polskę na igrzyskach w Londynie w windsurfingowej klasie RS:X.

Mateusz Łaniewski, Tadeusz Kądziela
  • MŚ Raceboard: Wójcik zdobył złoto, Frydrychowicz ze srebrem
  • Rutkowski z sukcesami na koncie startuje w PŚ PWA w Hiszpanii
  • Klepacka wywalczyła srebro. Mistrzostwa Świata RS:X w Kadyksie [WIDEO]

Klepacka wywalczyła srebro. Mistrzostwa Świata RS:X w Kadyksie [WIDEO]

Zofia Klepacka-Noceti wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata klasy RS:X. Złoto należy do Lee Korzits z Izraela, a brązowy krążek zdobyła Włoszka Alessandra Sensini. W klasyfikacji, mężczyzn mistrzem świata został Julien Bontemps z Francji. Srebro wywalczył Brytyjczyk Nick Dempsey, a brąz trafił w ręce JP Tobina z Nowej Zelandii.

annabar
  • Klepacka wciąż 2., Miarczyński 7. po kłopotach z dobrym startem

Klepacka wciąż 2., Miarczyński 7. po kłopotach z dobrym startem

Po piątym dniu Mistrzostw Świata klasy RS:X w hiszpańskim Kadyksie, Zofia Klepacka-Noceti wciąż utrzymuje 2. pozycję w klasyfikacji generalnej. Liderką jest Lee Korzits z Izraela. Wśród mężczyzn, problemy z dobrym wystartowaniem miał Przemysław Miarczyński, który ostatecznie spadł na 7. miejsce. Prowadzi Francuz Julien Bontemps.

annabar
  • MŚ RS:X: Klepacka druga, Miarczyński awansował na 6. lokatę

MŚ RS:X: Klepacka druga, Miarczyński awansował na 6. lokatę

Po czwartym dniu Mistrzostw Świata klasy RS:X Zofia Klepacka-Noceti utrzymuje 2. pozycję w klasyfikacji generalnej. Liderką jest Lee Korsitz z Izraela. Wśród mężczyzn, na 6. lokatę awansował Przemysław Miarczyński, który odrabia starty po kolizji z pierwszego dnia regat. Natomiast Michał Majewski spadł na 9. miejsce. W "generalce" prowadzi Dorian van Rijsselberge z Holandii.

annabar
  • MŚ RSX: Klepacka druga, kolizja Miarczyńskiego

MŚ RSX: Klepacka druga, kolizja Miarczyńskiego

Trwają właśnie Mistrzostwa Świata Seniorów klasy RS:X w Kadyksie w Hiszpanii. Po rozegranych 22 marca pierwszych wyścigach regat, Zofia Noceti-Klepaca zajmuje 2. pozycję, a Michał Majewski plasuje się na 7. lokacie. Przemysław Miarczyński miał kolizję z zawodnikiem z Białorusi.

annabar
  • "Madera - wyspa medali", czyli RS:Xy w Mistrzostwach Europy

"Madera - wyspa medali", czyli RS:Xy w Mistrzostwach Europy

Złoty medal Przemysława Miarczyńskiego, brązowy krążek Piotra Myszki, świetne wyścigi Zofii Klepackiej-Noceti, która, tylko z powodu rejestracyjnej pomyłki, z regat wróciła bez medalu. "Madera - wyspa medali" to filmowa relacja z Mistrzostw Europy w klasie RS:X. Reportaż już 20 marca o godz. 18.15 w TVP Sport.

annabar
  • Kowalski i Piórczyk nagrodzeni w konkursie "Trenerki roku"
  • Mistrzostwa Europy RS:X na Maderze: zobacz wideo relację

Mistrzostwa Europy RS:X na Maderze: zobacz wideo relację

Dwaj Polacy na podium! Złoty medal Przemysława Miarczyńskiego, brązowy krążek Piotra Myszki! Świetne starty Zofii Klepackiej-Noceti, która pomimo trzech dyskwalifikacji zajęła 5. miejsce. Maja Dziarnowska na 7. lokacie. To właśnie Mistrzostwa Europy RS:X w Funchal na Maderze. Zobacz wideo relację z regat, które odbyły się między 23 lutego a 1 marca.

annabar
  • Miarczyński mistrzem Europy, Myszka brązowym medalistą

Miarczyński mistrzem Europy, Myszka brązowym medalistą

Przemysław Miarczyński wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy klasy RS:X. Brązowy krążek zdobył Piotr Myszka. W klasyfikacji kobiet, Zofia Klepacka-Noceti jest 5. a na 7. pozycji plasuje się Maja Dziarnowska. Regaty odbywały się na Maderze.

annabar
  • Miarczyński na prowadzeniu, Klepacka 5. w generalce

Miarczyński na prowadzeniu, Klepacka 5. w generalce

Przemysław Miarczyński utrzymuje pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy RS:X. Po 10 wyścigach 2. miejsce zajmuje Byron Kokkalanis z Gracji, a Piotr Myszka jest 3. Michał Majewski zajmuje 9. lokatę. W klasyfikacji kobiet Zofia Klepacka, po 11 wyścigach, zajmuje 5. miejsce w generalce.

annabar
  • ME na Maderze: Miarczyński liderem, Klepacka odrabia straty

ME na Maderze: Miarczyński liderem, Klepacka odrabia straty

Na Maderze trwają właśnie Mistrzostwa Europy klasy RS:X. Po drugim dniu zawodów, Przemysław Miarczyński awansował na pozycję lidera. Zofia Klepacka-Noceti odrabia straty po trzech dyskwalifikacjach z pierwszego dnia.

annabar
  • Klepacka sportowcem Warszawy, Miarczyński najlepszy w Sopocie

Klepacka sportowcem Warszawy, Miarczyński najlepszy w Sopocie

Wielokrotni mistrzowie świata i Europy, reprezentanci Polski w klasie RS:X na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Zofia Klepacka-Noceti i Przemysław Miarczyński zostali wybrani najlepszymi sportowcami. Klepacka w Warszawie, Miarczyński w Sopocie.

annabar
  • Zofia Noceti-Klepacka i Przemysław Miarczyński żaglem na Olimpiadę

Zofia Noceti-Klepacka i Przemysław Miarczyński żaglem na Olimpiadę

Najlepsi polscy windsurferzy, wielokrotni mistrzowie świata i Europy, czołowi zawodnicy rankingu światowego International Sailing Federation! Zofia Klepacka-Noceti i Przemysław Miarczyński! To oni będą reprezentować Polskę w regatach klasy RS:X na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

annabar
  • Spór wokół żeglarskich kwalifikacji olimpijskich i odpowiedź PZŻ

Spór wokół żeglarskich kwalifikacji olimpijskich i odpowiedź PZŻ

Do igrzysk olimpijskich w Londynie pozostało 177 dni, a wokół kwalifikacji na olimpiadę mnożą się pytania. Problem zaistniał w klasie RS:X mężczyzn. O bilet na igrzyska walczyli Myszka i Miarczyński. Zwyciężył ten drugi, ale to nie koniec rywalizacji. Pojawiły się spekulacje o możliwej dogrywce między zawodnikami. Do sprawy odniósł się PZŻ.