POWIETRZE - SKOKI SPADOCHORNOWE

 • BASE jumping. Góra Kjerag

  BASE jumping. Góra Kjerag

  Nad błękitnymi wodami jeziora Lyserjforden wznosi się szczyt góry Kjerag. To tutaj rocznie przybywają tysiące BASE jumperów. Przez ostatnie 15 lat oddano stąd ok. 30 000 skoków.

  deesz
 • Czym jest BASE Jumping?

  Czym jest BASE Jumping?

  Masyw Trango Towers w Karakorum odwiedzili w 1992 roku Nic Feteris i Glenn Singleman. Przez chwile stali na półce skalnej odległej od ziemi o prawie 6300 metrów. Poprawili kamerę na kasku i skoczyli. Kilkaset metrów przed lądowaniem otworzyli spadochrony. BASE jumping w ciągu kilkudziesięciu lat zrobił na świecie prawdziwą furorę.

  deesz
 • Baumgartner skoczył z 21800 metrów. Lot testowy zakończony sukcesem
 • Kapsuła gotowa do startu. Felix Baumgartner skacze ze stratosfery
 • Felix Baumgartner skacze ze spadochronem ze stratosfery

  Felix Baumgartner skacze ze spadochronem ze stratosfery

  36576 metrów wysokości, najwyższa warstwa stratosfery, najwyższy załogowy lot balonem, najdłuższe swobodne spadanie, przekroczenie bariery dźwięku! Jeden człowiek, cztery rekordy! Najwyższy skok spadochronowy to wyzwanie jakiego podejmie się Felix Baumgartner.

  annabar
 • 200-way: nowy rekord formacji spadochronowej w Kalifornii

  200-way: nowy rekord formacji spadochronowej w Kalifornii

  200 najlepszych skoczków świata, 6 tys. metrów wysokości, swobodne spadanie z prędkością dochodzącą do 200 km/h. To California State Rekord, impreza, podczas której ustanowiono nowy rekord stanu Kalifornia w największej formacji spadochronowej.

  annabar