POWIETRZE - SKOKI SPADOCHORNOWE

 • Joe 'Ochotnik' Kittinger, mentor Felixa Baumgartnera

  Joe 'Ochotnik' Kittinger, mentor Felixa Baumgartnera

  - Skok w stratosferze jest jak pływanie w cyjanku. Jeśli cokolwiek złego stanie się z twoim kombinezonem, zginiesz w kilka sekund. Wyparujesz - opowiada Joe Kittinger, do którego przez 52 lata należał rekord najwyższego skoku spadochronowego. W niedzielę pobił go Felix Baumgartner w ramach projektu Red Bull Stratos.

  Dominik Szczepański
 • Felix Baumgartner: Myślałem, że stracę przytomność

  Felix Baumgartner: Myślałem, że stracę przytomność

  - Momentami było naprawdę ciężko. Przez kilka sekund myślałem, że stracę przytomność - powiedział Felix Baumgartner, który w niedzielę skoczył ze stratosfery. W poniedziałek znamy już prawie wszystkie oficjalne pomiary jego misji. Nieoficjalnie - Austriak złamał barierę dźwięku.

  Dominik Szczepański
 • Aniołowie czuwali nad Baumgartnerem. Stratos wylądował

  Aniołowie czuwali nad Baumgartnerem. Stratos wylądował

  - Niech aniołowie mają cię w opiece - usłyszał Baumgartner w słuchawce. Chwilę później rzucił się z wysokości 39 043 metrów. Austriak w ramach misji Red Bull Stratos ustanowił  trzy rekordy - najwyższego załogowego lotu balonem, skoku spadochronowego z największej wysokości i największej prędkości podczas swobodnego spadania (1137 km/h).

  dsz
 • Felix Baumgartner skacze ze stratosfery [WIELKA GALERIA]
 • Felix Baumgartner skoczył ze stratosfery. Padły rekordy

  Felix Baumgartner skoczył ze stratosfery. Padły rekordy

  - Niech aniołowie mają cię w opiece - usłyszał Baumgartner w słuchawce. Chwilę później rzucił się z wysokości 39 043 metrów. Austriak w ramach misji Red Bull Stratos ustanowił  trzy rekordy - najwyższego załogowego lotu balonem, skoku spadochronowego z największej wysokości i największej prędkości podczas swobodnego spadania (1137 km/h).

  dsz
 • Skok Baumgartnera w niedzielę. "Zaszliśmy już tak daleko. Nie ma odwrotu"

  Skok Baumgartnera w niedzielę. "Zaszliśmy już tak daleko. Nie ma odwrotu"

  Don Day, meteorolog projektu Red Bull Stratos 10 października zaprezentował nowy raport pogodowy. Prognoza wskazuje, że następne okno pogodowe dla Felixa Baumgartnera otwiera się w najbliższą niedzielę. Pierwsza próba skoku została przerwana ze względu na zbyt silny wiatr w Roswell.

  annabar
 • Felix Baumgartner nie skoczył ze stratosfery! Warunki pogodowe przeszkodziły misji
 • Ze spadochronem prawie z kosmosu

  Chcemy udowodnić, że możliwe jest przeżycie skoku z tak ogromniej wysokości i bezpieczny powrót na ziemię - przekonuje Art Thompson - inżynier, który zaplanował rekordowy skok ze spadochronem

  rozmawiała Małgorzata Minta
 • Baumgartner skacze z 36,5 tys. m! "To wyzwanie niepodobne do innych"

  Baumgartner skacze z 36,5 tys. m! "To wyzwanie niepodobne do innych"

  36576 metrów wysokości, najwyższa warstwa stratosfery, najwyższy załogowy lot balonem, najdłuższe swobodne spadanie, przekroczenie bariery dźwięku. Jeden człowiek, cztery rekordy. To wyzwanie jakiego podejmie się Felix Baumgartner. Skok już 9 października w Roswell w Nowym Meksyku.

  annabar, red bull
 • Valery Rozov wykonał wingsuit flying nad Cieśniną Tatarską

  Valery Rozov wykonał wingsuit flying nad Cieśniną Tatarską

  4 tys. metrów nad Ziemią, 2 minuty swobodnego lotu, jeden z najśmielszych wyczynów z wykorzystaniem kombinezonu wingsuit. Lot nad Cieśniną Tatarską to wyzwanie, którego podjął się rosyjski BASE jumper Valery Rozov.

  annabar, red bull
 • 37-letniej Polce w ciąży nie otworzył się spadochron. To miał być jej ostatni skok

  37-letniej Polce w ciąży nie otworzył się spadochron. To miał być jej ostatni skok

  37-letnia Wioletta Roslan, Polka mieszkająca w Szwecji, była w czwartym miesiącu ciąży, kiedy postanowiła po raz ostatni skoczyć ze spadochronem. Zginęła, skacząc z urwiska w szwajcarskim Stechelberg. Jej chłopak i ojciec dziecka, który miał skakać zaraz po niej, mógł się tylko przyglądać, jak nie otwiera się jej spadochron.

  dpiw
 • Red Bull Startos: skok Baumgartnera przełożony na jesień

  Red Bull Startos: skok Baumgartnera przełożony na jesień

  - Drugi skok testowy z wysokości 29,610 metrów był kluczowym osiągnięciem misji Red Bull Stratos. Niestety podczas lądowania na nierównym terenie kosmiczna kapsuła Baumgartnera uległa uszkodzeniu. Skok ze stratosfery został przesunięty na październik - poinformował zespół Red Bull Stratos.

  annabar, red bull
 • Cederic Dumont wykonuje pierwszy base jump z wodospadu Gocta
 • Za nami Euro Big Way Camp 2012 [RELACJA]

  Za nami Euro Big Way Camp 2012 [RELACJA]

  Za nami Euro Big Way Camp 2012, największa w Europie impreza spadochronowa, która była jednocześnie jedyną europejską eliminacją do campu Dubai 500way 2013. Formacje w wykonaniu najlepszych skoczków z 33 krajów świata można było zobaczyć między 23 a 26 czerwca na strefie zrzutu w Kruszynie. Oto relacja dzień po dniu!

  annabar
 • Red Bull Startos: ostatni skok testowy Baumgartnera zaliczony

  Red Bull Startos: ostatni skok testowy Baumgartnera zaliczony

  Lot w specjalnym balonie na wysokość 29 455 metrów, 3 minuty 48 sekund swobodnego spadania, prędkość dochodząca do 862 km/h. To rekordowy skok, który wykonał austriacki spadochroniarz Felix Baumgartner. Wyczyn stanowił ostatni element przygotowania do realizacji misji Red Bull Stratos.

  annabar
 • Rekord BASE: Valery Rozov dokonał pierwszego skoku w górach Kaukazu
 • Kierowca F1 skydiverem. Wyścig samochód vs spadochron

  Kierowca F1 skydiverem. Wyścig samochód vs spadochron

  Mark Webber, kierowca Formuły 1, po zwycięstwie w tegorocznym Grand Prix Monako, postanowił spróbować swoich sił w skydivingu! Lekcji udzielił mu Jon DeVore, meneger Red Bull Air Force, a ich współpracę zakończył wyścig samochód vs spadochron. Zobacz kto zwyciężył.

  annabar
 • Rekord świata w BASE: Valery Rozov skoczył ze szczytu Himalajów
 • Dr Clark: Zamierzamy bezpiecznie sprowadzić Felixa z powrotem

  Dr Clark: Zamierzamy bezpiecznie sprowadzić Felixa z powrotem

  Felix Baumgartner już wkrótce podejmie próbę pobicia czterech rekordów! 36576 metrów wysokości, najwyższa warstwa stratosfery, najwyższy załogowy lot balonem, najdłuższe swobodne spadanie, przekroczenie bariery dźwięku! O bezpieczeństwo projektu zadba doktor Jonathan Clark, dyrektor medyczny Red Bull Stratos.

  annabar, red bull
 • Euro Big Way Camp: największa europejska impreza spadochronowa

  Euro Big Way Camp: największa europejska impreza spadochronowa

  Trwa właśnie rejestracja do największej europejskiej imprezy spadochronowej! Najlepsi skoczkowie, próba utworzenia rekordowej 130-osobowej formacji, 80way dla średniozaawansowanych skoczków i open camp dla początkujących. Tak zapowiada się Euro Big Way Camp 2012. Impreza już między 23 a 27 lipca we Włocławku.

  annabar
 • Gary Connery skoczył z 730 metrów i wylądował bez spadochronu
 • Akte Blani(X)3: spadochronowo-szybowcowe ewolucje na 4 tys. m

  Akte Blani(X)3: spadochronowo-szybowcowe ewolucje na 4 tys. m

  Niezwykłego wyczynu dokonała grupa Red Bull Skydive Team. W ramach projektu Akte Blani(X) 3 pięciu spadochroniarzy utworzyło formację z dwoma szybowcami. Lot odbył się w Austrii, 4000 metrów nad ziemią, a prędkość jaką rozwinął zespół dochodziła do 180 km/h. Zobaczcie sami!

  annabar
 • BASE jumping. Salto del Angel - Skok Anioła

  BASE jumping. Salto del Angel - Skok Anioła

  Prawdziwą mekką base jumperów w Ameryce Południowej jest wodospad Salto del Angel. Żeby tam się dostać trzeba pokonać rwące nurty rzeki Caroni i bagna. Wyrusza się wioski zagubionej w dżungli. Nazwę Salto del Angel można tłumaczyć jako skok anioła.

  deesz