POWIETRZE - SKOKI SPADOCHORNOWE

 • Niesamowity wyczyn Jeba Corlissa nad Wielkim Murem Chińskim. Ale lot! [WIDEO]

  Niesamowity wyczyn Jeba Corlissa nad Wielkim Murem Chińskim. Ale lot! [WIDEO]

  W sobotę wiało zbyt mocno, ale w niedzielę się udało. Jeb Corliss wyskoczył z helikoptera, który wyniósł go na wysokość 2000 metrów. Potem dzięki kombinezonowi wingsuit rozpędził się do 200 km/h i trafił w zawieszoną nad Wielkim Murem Chińskim papierową płachtę. Do perfekcji zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

  Dominik Szczepański
 • ''Ludzka Strzała'' nad Wielkim Murem Chińskim. Ponad pół miliarda ludzi zobaczy lot Jeba Corlissa [WIDEO]
 • Pierwszy skok ze spadochronem [GALERIA]

  Pierwszy skok ze spadochronem [GALERIA]

  Nie było 3,2,1 hop. Człowiek nie zdarzył się zorientować i już spadał z prędkością 180 km/h w stronę ziemi. Skoki spadochronowe to piękny, ekscytujący i całkiem fotogeniczny sport. Zapraszamy do galerii z wyjazdu w ramach akcji "Wyjechani na weekend". Rzecz dzieje się na lotnisku Kruszyn, w bazie skydive.pl. Dwóch redaktorów sportu pojechało tam spróbować swoich sił w spadochroniarstwie. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź ich relację oraz poradnik, jak zacząć skakać ze padochronem.

  Franek Przeradzki
 • Sześć metrów nad ziemią, 200 km/h w brzuch, czyli wizyta w tunelu aerodynamicznym

  Sześć metrów nad ziemią, 200 km/h w brzuch, czyli wizyta w tunelu aerodynamicznym

  Lot w tunelu aerodynamicznym można porównać tylko do jednego - do swobodnego spadania. Jeśli skakałeś ze spadochronem, wiesz jak to jest. Jeśli nie, to będzie wyjątkowe, fantastyczne doświadczenie. Dobra wiadomość jest taka, że w Warszawie znajduje się jeden z najnowocześniejszych tuneli na świecie.

  Franek Przeradzki
 • Pierwszy skok, czyli 'Spokojnie, z ziemią się jeszcze nikt nie minął' [RELACJA]
 • Najtrudniejszy pierwszy krok, czyli jak zacząć skakać ze spadochronem

  Najtrudniejszy pierwszy krok, czyli jak zacząć skakać ze spadochronem

  Lęk wysokości? Wbrew pozorom to wcale nie problem. 4 tys. m to dla mózgu coś zbyt abstrakcyjnego. Natomiast kiedy otworzą się drzwi, a ty będziesz widział po 200 km w każdą stronę, możesz dowiedzieć się o swoich lękach czegoś zupełnie nowego.

  Franek Przeradzki
 • Polacy skoczyli ze stratosfery i pobili trzy rekordy
 • Desant po latach. 'Tylko życie może napisać taki scenariusz' [REPORTAŻ]

  Desant po latach. "Tylko życie może napisać taki scenariusz" [REPORTAŻ]

  Porywa mnie huragan, coś mną gwałtownie szarpie. Spoglądam w górę i widzę piękny prostokąt mojego spadochronu - skrzydła. Teraz dopiero przypominam sobie, że miałem liczyć: 121-122-123, ale zupełnie o tym zapomniałem. Hamuję, skręcam w lewo i w prawo. Najpierw delikatnie, potem coraz ostrzej. To działa. Ale jazda! Poczucie szczęścia sięga apogeum. Świat jest wspaniały. Lecę. Wolny jak ptak. Chciałbym, by trwało to w nieskończoność.

  Marek Grabowski
 • ''Latające wiewiórki'' w akcji, czyli siedem skoków BASE, które musisz zobaczyć [WIDEO]

  ''Latające wiewiórki'' w akcji, czyli siedem skoków BASE, które musisz zobaczyć [WIDEO]

  BASE jumping to nazwa sportu ekstremalnego, który polega na skokach spadochronowych z różnych obiektów np. wieżowców, mostów czy urwisk skalnych. Coraz popularniejszy wśród skoczków staje się specjalny kombinezon wingsuit, dzięki któremu ich lot trwa dużej - zmniejsza się prędkość pionowa opadania, rośnie za to prędkość pozioma. Dzięki temu szybują jak latające wiewiórki. Wybraliśmy dla was siedem skoków. Każdy z nich zapisał się w historii BASE jumpingu, bo był nowatorski.

  Dominik Szczepański
 • Reprezentacja Polski w skokach spadochronowych trenowała w tunelu aerodynamicznym 'FlySpot? w Warszawie
 • Joby Ogwyn skoczy z Mount Everestu. 'Latająca wiewiórka' na miarę Felixa Baumgartnera?
 • Oni wystraszyliby nawet Małysza i Stocha [WIDEO]

  Oni wystraszyliby nawet Małysza i Stocha [WIDEO]

  Tom Howell i Antii Pendikainen postanowili spróbować skoków narciarskich. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie pojawili się na żadnej tradycyjnej skoczni. Zamiast niej wybrali alpejskie urwiska.

  Dominik Szczepański
 • Skoki spadochronowe. Filipowski: Baumgartner do zastąpienia

  Skoki spadochronowe. Filipowski: Baumgartner do zastąpienia

  - Myślę, że skok Baumgartnera nie różni się tak bardzo od skoku z normalnej wysokości. Na pewno w takiej sytuacji dochodzi element ogromnej prędkości i przeciążenia. Inna jest też praca w powietrzu i szybkość reakcji, ale poza tym to nie ma wielkich różnic w stosunku do normalnego skoku. Sądzę, że po odpowiednich przygotowaniach znalazłoby się sporo osób, które podołałyby takiemu zadaniu - mówi nam Dariusz Filipowski, najbardziej utytułowany skoczek spadochronowy w Polsce.

  rozmawiał Adrian Rzeczkowski
 • Niesamowity lot wingsuit. Dwóch śmiałków bliżej ''Boga'' [WIDEO]
 • Powrót Supermana. Nieprawdopodobne loty Jeba Corlissa [WIDEO]

  Powrót Supermana. Nieprawdopodobne loty Jeba Corlissa [WIDEO]

  Wingsuit to specjalny kombinezon, który umożliwia loty podobne do tych, które znamy z filmów o Supermanie. Jeb Corliss to jeden z najlepszych skoczków spadochronowych na świecie. Rok temu nieomal zginął, gdy podczas lotu zahaczył o wystającą skałę. Teraz wrócił i dokonuje rzeczy, w które ciężko uwierzyć.

  Dominik Szczepański
 • Minął rok od skoku Felixa Baumgartnera ze stratosfery. Ujawniono niezwykły film [ZOBACZ WIDEO]

  Minął rok od skoku Felixa Baumgartnera ze stratosfery. Ujawniono niezwykły film [ZOBACZ WIDEO]

  14 października 2012 roku austriacki skoczek spadochronowy Felix Baumgartner wyskoczył z balonu z wysokości 38 kilometrów. Jako pierwszy człowiek w historii przekroczył barierę dźwięku w swobodnym locie. Z okazji rocznicy ukazał się dokument o przedsięwzięciu, a także całe nagranie skoku z kamer umieszczonych na kombinezonie Baumgartnera.

  Dominik Szczepański, redbull.pl