Kitesurfing

• Puchar Azji w kitesurfingu: Victor Borsuk zajmuje 5. miejsce

Puchar Azji w kitesurfingu: Victor Borsuk zajmuje 5. miejsce

W ostatnim tygodniu lutego, na malowniczej plaży w Phan Rang w południowym Wietnamie, odbyły się międzynarodowe zawody Pucharu Azji KTA (Kiteboard Tour Asia) we freestyle'u. 7-krotny mistrz Polski w kitesurfingu - Victor Borsuk - zmierzył się z 82 zawodnikami z całego świata i z sukcesem rozpoczął sezon, zajmując 5. miejsce.

materiały prasowe
  • Co łączy deskę z latawcem, czyli rozmowa z Victorem Borsukiem, Mistrzem Polski w kitesurfingu
  • Kontrowersyjny finał PŚ w kitesurfingu. Rywalka Winkowskiej chciała wymóc na sędziach werdykt?

- Sędziowie nie zobaczyli mojego tricku i postanowili powtórzyć nasz finałowy przejazd. Ale Gisela Pulido zaparła się rękami i nogami i powiedziała, że nie pojedzie. Wcześniej zadzwoniła do swojego sponsora, który jest też głównym inwestorem następnego pucharu świata - mówi Karolina Winkowska, która w tym roku po raz drugi została mistrzynią świata.

rozmawiał Dominik Szczepański
  • Karolina Winkowska mistrzynią świata

Karolina Winkowska mistrzynią świata

Po 8 przystankach Pucharu Świata PKRA World Tour reprezentującej Polskę Karolinie Winkowskiej brakowało tylko jednego zwycięstwa do zapewnienia sobie po raz drugi w karierze tytułu mistrzyni świata w kitesurfingu. Losy rywalizacji rozstrzygnąć się miały w czasie dwóch ostatnich przystanków cyklu w Chinach. Gdyby w obydwu imprezach zwyciężyła Hiszpanka Gisela Pulido, tytuł powędrowałby właśnie do niej.

• Jedno zwycięstwo dzieli Karolinę Winkowską od tytułu mistrzyni świata
  • Karolina Winkowska - chciała popływać, została mistrzynią [WYWIAD]

Karolina Winkowska - chciała popływać, została mistrzynią [WYWIAD]

- Kitesurfingu uczyłam się od brata, od znajomych, z filmów. Podglądałam i metodą prób i błędów stawałam się coraz lepsza. Musiałam, bo chciałam wyjeżdżać za granicę i cieszyć się z kitesurfingu. I jakoś tak wyszło, że zostałam mistrzynią świata - mówi Karolina Winkowska, która w 2012 roku wygrała Puchar Świata, a w tym roku jest liderką klasyfikacji.

Rozmawiał w Safadży Dominik Szczepański
  • Ford Kite Cup 2013. Mistrzowskie zakończenie sezonu

Ford Kite Cup 2013. Mistrzowskie zakończenie sezonu

Ford Kite Cup to seria prestiżowych zawodów kitesurfingowych składających się na Puchar Polski w tej konkurencji. W tym roku odbyła się już 8. edycja cyklu, a wieńczące całosezonową rywalizację mistrzostwa Polski zgromadziły ponad 60 zawodników z całego kraju.

Jan Sołtys
  • Kitesurfing. Karolina Winkowska wygrywa w PŚ

Kitesurfing. Karolina Winkowska wygrywa w PŚ

Polska kitesurferka Karolina Winkowska wygrała zawody Pucharu Świata rozgrywane w St. Peter Ording. Jej główna rywalka w tym sezonie, Hiszpanka Giesela Pulido, zakończyła rywalizację na trzecim miejscu. Z dwoma zwycięstwami i dwoma drugimi miejscami Karolina obejmie prowadzenie w rankingu generalnym PKRA.

Inf. prasowa
  • Winkowska najlepsza, Litwin druga w eliminacjach PŚ w kitesurfingu

Winkowska najlepsza, Litwin druga w eliminacjach PŚ w kitesurfingu

Karolina Winkowska z Teamu Burn zajęła 1. miejsce, a Asia Litwin 2. lokatę w konkurencji freestyle w kitesurfingowych zawodach Pucharu Świata z cyklu PKRA World Tour. Wyścigi odbywały się między 31 lipca a 1 sierpnia w hiszpańskiej Fuertaventurze.

annabar
  • Karolina Winkowska i Victor Borsuk zwycięzcami Ford Kite Cup w Łebie
  • PKRA World Tour w Holandii okiem Karoliny Winkowskiej [WIDEO]

PKRA World Tour w Holandii okiem Karoliny Winkowskiej [WIDEO]

W połowie maja w holenderskim Scheveningen odbyły się już trzecie kitesurfingowe zawody Pucharu Świata z cyklu PKRA World Tour. W konkurencji freestyle Trzecie miejsce na podium zajęła Karolina Winkowska  teamu Burn. Oto film z zawodów!

annabar
  • Winkowska druga, Litwin czwarta w PKRA World Tour Leucate

Winkowska druga, Litwin czwarta w PKRA World Tour Leucate

Karolina Winkowska, zawodniczka teamu Burn, zajęła drugie miejsce w kitesurfingowych zawodach Mondial Du Vent w Leucate w konkurencji freestyle. Świetnie spisała się też Asia Litwin, która uplasowała się na czwartej pozycji. Zawody zwyciężyła Hiszpanka Gisela Pulido.

annabar
  • Winkowska i Litwin na podium zawodów PKRA World Tour Dakhla

Winkowska i Litwin na podium zawodów PKRA World Tour Dakhla

Karolina Winkowska, zawodniczka teamu Burn, zajęła drugiej miejsce w zawodach Pucharu Świata freestyle w kitesurfingu. Na trzeciej pozycji uplasowała się Joanna Litwin, liderka w światowym rankingu freestyle International Kiteboarding Association 2012.

annabar
  • Kitesurfing Karoliny Winkowskiej: trening w RPA [WIDEO]

Kitesurfing Karoliny Winkowskiej: trening w RPA [WIDEO]

Karolina Winkowska, zawodniczka teamu Burn, jest jedną z najlepszych kitesurferek na świecie. Obecnie zajmuje 4 miejsce w rankingu freestyle International Kiteboarding Association 2012. Zobacz kite'owy trening Karoliny w RPA!

annabar
  • Polski kitesurfer odnaleziony. ''Kolorowy latawiec przyciągnął rekiny''

Polski kitesurfer odnaleziony. ''Kolorowy latawiec przyciągnął rekiny''

- To była najgorsza, a zarazem najlepsza noc w moim życiu - mówi radiu TOK FM odnaleziony po dwóch nocach na Morzu Czerwonym polski kitesurfer Jan Lisewski. Zanim odnalazły go służby ratownicze Arabii Saudyjskiej, Polak musiał walczyć z rekinami. Już w piątek będzie w Gdańsku.

Patrycja Wanat, Michał Gostkiewicz
  • Asia Litwin z latawcem na fali [WIDEO]

Asia Litwin z latawcem na fali [WIDEO]

Ewolucje z latawcem wysoko nad wodą to jej żywioł. Najlepiej czuje się we freestyle'u. Jej ulubione tirki to sbend pass i back mobe. W ubiegłym roku zdobyła mistrzostwo Europy Kite Tour Europe 2011. Obecnie jest liderką w światowym rankingu freestyle International Kiteboarding Association 2012. Zobacz kite'owe wyczyny Asi Litwin!

annabar
  • Janek Lisewski kitem przez Morze Czerwone

Janek Lisewski kitem przez Morze Czerwone

Janek Lisewski, zawodnik teamu Burn, podejmuje kolejne wyzwanie - samotne przepłynięcie na desce kitesurfingowej z egipskiej El Gouny do miasta Duba w Arabii Saudyjskiej. Polak jest już w Egipcie i czeka na sprzyjające warunki.

annabar
  • Asia Litwin: jazda na falach i wysokie loty mistrzyni

Asia Litwin: jazda na falach i wysokie loty mistrzyni

Ma 17 lat, na swoim koncie vice mistrzostwo świata PKRA 2009, mistrzostwo Europy Kite Tour Europe 2011. Obecnie zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu freestyle International Kiteboarding Association 2012. Wkrótce ukaże się film z jej udziałem. Oto wywiad z Asią Litwin, jedną z najlepszych polskich kitesurferek!