alpinizm

 • IV FlexiStav Bieg Ultra Granią Tatr

  IV FlexiStav Bieg Ultra Granią Tatr

  Tylko 350 szczęśliwców, znalazło się na liście startowej czwartej edycji Flexistav Biegu Granią Tatr, który odbędzie się 17 sierpnia 2019 w Tatrach. W tym roku o każde miejsce ubiegało się aż 3 chętnych - po raz pierwszy przekroczyliśmy liczbę 900 zgłoszeń. Cieszy fakt, że jest tak wielu sportowców chętnych do startu w tak trudnych i wymagających zawodach. Na starcie zobaczymy m.in. zwycięzcę pierwszej edycji Przemka Sobczyka, najbardziej utytułowaną polską biegaczkę ultra - Magdę Łączak a także innych czołowych zawodników zawodów serii Skyrunning - bieg będzie ponownie Mistrzostwami Polski na dystansie ultra. Wzorem lat ubiegłych, aby móc wystartować w Biegu Granią, należało zebrać punkty kwalifikacyjne 12 punktów ITRA.

  informacja prasowa
 • K2. Koniec wyprawy dla polskiego himalaisty! Odmrożenia twarzy i palców u rąk
 • Nanga Parbat. Michał Gurgul: Nadzieja na odnalezienie zaginionych himalaistów gaśnie
 • Urwał się kontakt z dwoma himalaistami na Nandze Parbat. Przygotowania do akcji ratunkowej
 • Wintercamp 2019. Miłośnicy gór spotkali się na Turbaczu

  Wintercamp 2019. Miłośnicy gór spotkali się na Turbaczu

  Za nami pierwsza z dwóch części dziesiątej edycji wintercampu, imprezy zorganizowanej przez górskich pasjonatów, ekipę Polish Outdoor Group. Uczestnicy dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po górach. W Gorcach zameldowali się wybitni sportowcy, m.in. Piotr Pustelnik, Janusz Gołąb i Piotr Hercog.

  Paweł Wilk
 • Akcja spod Nanga Parbat wyróżniona

  Akcja spod Nanga Parbat wyróżniona

  Denis Urubko, Adam Bielecki, Jarosław Botor i Piotr Tomala zostali wyróżnieni przez American Alpine Club, czyli najważniejszą organizację alpinistyczną w USA, za akcję ratunkową pod Nanga Parbat.

  Sport.pl
 • Polak weźmie udział w wyprawie na K2. Paweł Dunaj partnerem Alexa Txikona

  Polak weźmie udział w wyprawie na K2. Paweł Dunaj partnerem Alexa Txikona

  Paweł Dunaj weźmie udział w wyprawie, której celem będzie zdobycie na K2. Polak będzie członkiem zespołu Alexa Txikona. Bask chce, aby jednym z jego partnerów został także Marek Klonowski. "Mam nadzieję, że znajdzie pieniądze i da radę do nas dołączyć" - przyznał Txikon w rozmowie z portalem rmf24.pl.

  BR, rmf24.pl
 • Active Acclimatization Expedition. W lutym rozpocznie się polska wyprawa naukowa w Andy
 • TOPR. Żeby inni mogli przeżyć

  TOPR. Żeby inni mogli przeżyć

  Ratownikiem TOPR-u może zostać każdy pełnoletni i aktywny górsko człowiek. Aktywny górsko nie znaczy "drepczący po szlakach". Kandydat na kandydata na ratownika TOPR-u (tak zwany adept) musi umieć się wspinać, bardzo dobrze jeździć na nartach i znać topografię Tatr. Kandydat musi też znaleźć dwóch członków TOPR-u, którzy będą członkami wprowadzającymi, wesprą go w dążeniu do celu i poręczą za niego przed kolegami.

  informacja prasowa
 • Polki zdobyły szczyt Manaslu, 'jesiennego Everestu'!
 • Akcja w Wielkiej Świstówce. Serce speleolożki nie biło prawie siedem godzin
 • Adam Bielecki z Blackyak

  Adam Bielecki z Blackyak

  Adam Bielecki, himalaista, alpinista i taternik, podpisał umowę o współpracy z Blackyak, południowokoreańskim producentem odzieży wspinaczkowej i outdoorowej. Adam jako pierwszy polski wspinacz w historii bierze udział w testowaniu i tworzeniu globalnej kolekcji. Będzie ona dostępna w sezonie jesień-zima 2017/2018. Najpoważniejszy test rozwiązań zaprojektowanych wspólnie przez Blackyak i Adama nastąpi być może już tej zimy w Himalajach.

  materiały prasowe
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.