Wspinaczka

 • Call for Climbers: znamy finałową szóstkę

  Call for Climbers: znamy finałową szóstkę

  W Zabrzu zakończyły się eliminacje "Call for Climbers". Znamy już wszystkich sześciu zawodników, którzy pojadą na polski finał Rockshow 2012 do Krakowa.

  Dawid Hajok
 • Młodzi wspinacze zmierzą się w dawnym kamieniołomie

  Młodzi wspinacze zmierzą się w dawnym kamieniołomie

  Dwa miasta i blisko 60 młodych zawodników. W Poznaniu i Wrocławiu zakończyły się eliminacje do Salewa Rockshow 2012, imprezy, która już po raz czwarty odbywa się jednocześnie w kilku miejscach w Europie. Jej celem jest wyłonienie najzdolniejszych młodych wspinaczy starego kontynentu. Każdy z nich ma szansę dołączyć do międzynarodowego grona Salewa alpineXtream Team.

  Dawid Hajok
 • 8. Warszawski Przegląd Filmów Górskich: Wspinaczka i BASE

  8. Warszawski Przegląd Filmów Górskich: Wspinaczka i BASE

  Wyczyny wspinaczkowe, ekstremalne snowboardowe ewolucje, emocjonujące przedsięwzięcie The Asgard Project, łączące w sobie wspinaczkę i skoki BASE. Joe Simpson w walce o przetrwanie na Siula Grande. Himalaizm jako droga do wolności. Tak zapowiada się 8. Warszawski Przegląd Filmów Górskich. Impreza już od 30 marca do 1 kwietnia w kinie Luna.

  annabar
 • Call for climbers: Ruszyły eliminacje do Rockshow 2012

  Call for climbers: Ruszyły eliminacje do Rockshow 2012

  Już 30 marca w Poznaniu (świat wspinaczki Avana), 31 marca we Wrocławiu (ściana wspinaczkowa Eiger) i 14 w Zabrzu (Salewa Block) odbędą się krajowe eliminacje do polskiego finału Salewa Rockshow 2012.

  Dawid Hajok
 • 8. Warszawski Przegląd Filmów Górskich coraz bliżej

  8. Warszawski Przegląd Filmów Górskich coraz bliżej

  Spotkanie z wybitnymi polskimi himalaistami, wspinaczka, skoki BASE, snowboardowe wyczyny poza trasą, wingsuit flying! To właśnie 8. Warszawski Przegląd Filmów Górskich. Impreza już między 30 marca a 1 kwietnia w kinie Luna.

  annabar
 • Bloco Open za nami. Sylwia Buczek i Kuba Jodłowski zwycięzcami
 • Bloco Open, czyli boulderowe zmagania

  Bloco Open, czyli boulderowe zmagania

  Do pokonania mają 25 baldów w formule flash. Szóstka, która zrobi to najlepiej, zmierzy się w finale. Bloco Open, czyli największe boulderowe zawody w Warszawie, startują w sobotę 25 lutego.

  annabar
 • WinterCamp, czyli szkoła przetrwania na Turbaczu

  WinterCamp, czyli szkoła przetrwania na Turbaczu

  Bezpieczne poruszanie się w górach, biwakowanie bez namiotu, szkolenia lawinowe z ratownikami GOPR i prelekcje gości specjalnych - Jaśka Meli i Piotra Pustelnika. Tak przebiegał WinterCamp, czyli zimowy biwak szkoleniowy. Spotkanie odbyło się między 10 a 12 lutego na Turbaczu w Gorcach.

  annabar
 • Zmarł legendarny ratownik TOPR

  We wtorek wieczorem zmarł w Zakopanem wieloletni ratownik TOPR, narciarz, wspinacz i przewodnik Józef Uznański, zwany przez kolegów "Ujkiem".

  wf
 • Dla miłośników lodowych wspinaczek [ZDJĘCIA]

  Dla miłośników lodowych wspinaczek [ZDJĘCIA]

  Lodospad w rezerwacie Kadzielnia zachwyca każdego, kto tu przyjdzie. Sople, kalafiory, stalaktyty i inne lodowe dzieła sztuki na 10-metrowej ścianie przyjeżdżają oglądać turyści z całej Polski.

  wat
 • Mroźne ostrza, czyli TryTool 2012

  Mroźne ostrza, czyli TryTool 2012

  Wspinaczkowa rywalizacja w rakach i z czekanami, 18 różnych dróg, warsztaty drytoolowe, pokaz filmów górskich i prezentacja sprzętu alpinistycznego! To właśnie TryTool, 2 Krakowski Mityng Drytoolowy! Impreza odbyła się 11 lutego!

  annabar
 • TryTool: spróbuj swoich sił w drytoolingu

  TryTool: spróbuj swoich sił w drytoolingu

  Już w sobotę 11 lutego w krakowskim Zakrzówku odbędzie się TryTool - 2. Krakowski Mityng Drytoolowy. Na imprezę zaproszeni są wszyscy pasjonaci tej dyscypliny, jak i ci którzy chcieliby spróbować swoich sił we wspinaczce w rakach i z czekanami.

  annabar
 • Aleksandra Taistra: nie było wyników, nie było kumpli

  Aleksandra Taistra: nie było wyników, nie było kumpli

  Jedna z najbardziej utalentowanych kobiet w polskim środowisku wspinaczkowym. Jako pierwsza Polka i czwarta kobieta na świecie pokonała drogę o trudności VI.7 w skali Kurtyki. Jako trzecia kobieta na świecie dokonała przejścia drogi Power Play, jednego z najtrudniejszych prowadzeń. Oto fragment wywiadu z Aleksandrą Taistrą!

  annabar
 • Wspinaczka w Iranie. 'Wcześniej kobiety nie mogły startować z mężczyznami'

  To był dziwny start. Na trybunach widoczny był podział na męską i żeńską część, a zawodniczki musiały wspinać się z chustą zakrywającą włosy i ramiona. - Wyjazd do Persji był dla mnie nowym doświadczeniem - przyznaje Edyta Ropek, czołowa zawodniczka wspinaczki sportowej na czas.

  jak
 • Bloco Open: największe zawody boulderowe w Stolicy
 • TryTool: drytooling dla każdego

  TryTool: drytooling dla każdego

  Wspinaczka po nieoblodzonych drogach skalnych, czekany, raki! To właśnie drytooling! Chciałbyś poznać tę emocjonującą odmianę wspinaczki! Weź udział w 2. Krakowskim Mityngu Drytoolowym - TryTool 2012! Internetowe zgłoszenia można wysyłać tylko do 9 lutego!

  annabar
 • TryTool: Zgłoś się i spróbuj

  TryTool: Zgłoś się i spróbuj

  "TryTool", czyli 2 Krakowski Mityng Drytoolowy, nie lada gratka dla miłośników wspinaczki, zbliża się wielkimi krokami. Zgłoszeń można dokonywać do 9 lutego! Impreza już 11 lutego w Zakrzówku!

  annabar
 • Ratownik TOPR Jędrzej Malinowski nie żyje

  Jędrzej Malinowski, ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, syn Piotra Malinowskiego, byłego naczelnika TOPR, zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku narciarskim w Alpach.

  annabar
 • Kobiety w TOPR: Ewelina Zwijacz-Kozica przyszłą ratowniczką [WIDEO]
 • TryTool, czyli poznaj drytooling

  TryTool, czyli poznaj drytooling

  "TryTool" - 2. Krakowski Mityng Drytoolowy odbędzie się w sobotę 11 lutego na krakowskim Zakrzówku. Zaproszeni są wszyscy pasjonaci drytoolingu oraz ci, którzy chcieliby poznać podstawy tej niezwykle interesującej dyscypliny.

  annabar
 • Reel Rock Film Tour: gratka dla wspinaczy

  Reel Rock Film Tour: gratka dla wspinaczy

  Widowiskowe wyczyny wspinaczkowe, emocjonujący wyścig po rekord na El Capitanie, pokonywania kruchych lodowych ścian i historyczne zimowe wejście na Gasherbrum II. Tak zapowiada się Reel Rock Film Tour 2011. Już 16 lutego w warszawskim kinie Luna!

  annabar
 • WinterCamp, czyli bezpieczeństwo w górach

  WinterCamp, czyli bezpieczeństwo w górach

  Bezpieczne poruszanie się w górach, ciekawe szkolenia, pokazy, prelekcje i wyjątkowi goście. To właśnie WinterCamp, czyli zimowy biwak szkoleniowy. Impreza już w lutym w schronisku na Turbaczu w Gorcach!

  annabar
 • Po 32 latach kobiety wracają do TOPR

  Po 32 latach kobiety wracają do TOPR

  Po raz pierwszy od 32 lat do TOPR została przyjęta kobieta. Po burzliwych dyskusjach, Ewelinę Zwijacz-Kozicę zakwalifikowano na staż kandydacki, podczas którego będzie się szkolić do pracy ratownika.

  annabar