Wspinaczka

 • Adam Ondra poprowadził najtrudniejszą drogę na świecie
 • Tomoko Ogawa przeszła Catharsis. Pierwsze kobiece 8B+
 • Will Gadd zdobywa dziewicze skały Nowej Funlandii. "To terra incognita"

  Will Gadd zdobywa dziewicze skały Nowej Funlandii. "To terra incognita"

  Wspinaczka na niezdobyte przez człowieka skały Nowej Funlandii to projekt, który zrealizował kanadyjski wspinacz Will Gadd. - To terra incognita - nikt się jeszcze na żadną z nich nie wspinał. Nie wiedzieliśmy jak się na nie dostać, ani jak z nich wrócić - powiedział Gadd.

  Red Bull
 • Perfection Valley Expedition: Climbing in The Arctic [WIDEO]

  Perfection Valley Expedition: Climbing in The Arctic [WIDEO]

  Wytyczenie i klasyczne przejście nowych dróg wspinaczkowych na nieeksplorowanych dotychczas ścianach skalnych Perfection Valley na Ziemi Baffina. To wyzwanie jakiego podjęli się wspinacze Iker i Eneko Pou oraz Ben Lepesant pod przewodnictwem Hansjörga Auera. Zobacz zapowiedź filmu "Perfection Valley Expedition: Climbing in The Arctic" dokumentującego wyprawę.

  annabar
 • Kalymnos Climbing Festival: wrażenia zawodników [WIDEO]

  Kalymnos Climbing Festival: wrażenia zawodników [WIDEO]

  Sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, 72 godziny wspinaczki w gronie światowej czołówki zawodników. To Kalymnos Climbing Festival. Impreza odbyła się między 26 a 30 września w Grecji. - To najlepsze zawody w jakich brałem udział!- podsumował uczestnik Alexander Megos.

  annabar
 • Table Boulder - Design Contest. Wygraj stół do table boulderingu
 • Ola Taistra pierwszą Polką na 8c+! Zawodniczka Salewa Team pokonuje słynną Cosi fan tutte
 • Kalymnos Climbing Festiwal: znamy zwycięzców

  Kalymnos Climbing Festiwal: znamy zwycięzców

  Światowa czołówka wspinaczy, sportowa rywalizacja w trzech konkurencjach, a przede wszystkim świetna atmosfera! To właśnie Kalymnos Climbing Festival. Impreza odbyła się między 26 a 30 września w Grecji.

  The North Face, annabar
 • Lider Animator. Ścianka wspinaczkowa dla tułaczy

  Lider Animator. Ścianka wspinaczkowa dla tułaczy

  Na początku października w Szkole Podstawowej nr 215 im. Piotra Wysockiego powstanie kolejna w Warszawie ściana wspinaczkowa. Jedna z pierwszych na Pradze. - To miejsce dla tułaczy, którzy wcześniej musieli jeździć ze swoimi dziećmi po całej Warszawie w poszukiwaniu ścianki - opowiada Maria Łodygowska, nauczycielka wychowania fizycznego i laureatka konkursu Lider Animator.

  dsz
 • Thomas Huber dla Off.sport.pl: Wspinaczka nie jest niebezpieczna

  Thomas Huber dla Off.sport.pl: Wspinaczka nie jest niebezpieczna

  - W zasadzie nie boję się, kiedy się wspinam. Odpowiedzialność oznacza, że doskonale wiem, co robię. Kalkuluje ryzyko. Prawdziwe lęki czekają na dole - mówi Off.sport.pl Thomas Huber, jeden z najlepszych wspinaczy na świecie.

  Dominik Szczepański
 • Hansjörg Auer w Perfection Valley. Nowe drogi na Ziemi Baffina

  Hansjörg Auer w Perfection Valley. Nowe drogi na Ziemi Baffina

  Belly Tower, The door, Hotel Gina, Hotel Monica i Levi is coming to nowe drogi wspinaczkowe na nieeksplorowanych dotychczas ścianach skalnych Ziemi Baffina, które otworzyli członkowie wyprawy do Perfection Valley pod przewodnictwem Hansjörga Auera.

  annabar
 • Komentarz Davida Kaszlikowskiego do komunikatu PZA o Golden Lunacy

  Komentarz Davida Kaszlikowskiego do komunikatu PZA o Golden Lunacy

  "Bezstronność, a ostatnie wydarzenia wokół wyprawy na Grenlandię 2012" - to odpowiedź Davida Kaszlikowskiego na komunikat Polskiego Związku Alpinizmu z 31 lipca 2012 dotyczący wyprawy weryfikacyjnej do Golden Lunacy. Prezentujemy treść artykułu Kaszlikowskiego, który ukazał się 5 sierpnia na oficjalnej stronie wspinacza.

  annabar
 • Komunikat PZA dotyczący wyprawy weryfikacyjnej do Golden Lunacy

  Komunikat PZA dotyczący wyprawy weryfikacyjnej do Golden Lunacy

  We wtorek 31 lipca 2012 na stronie głównej Polskiego Związku Alpinizmu ukazał się komunikat Zarządu dotyczący wyprawy na Grenlandię, której celem była weryfikacja drogi Golden Lunacy. Prezentujemy treść komunikatu wraz z uzupełnieniem dodanym 3 sierpnia.

  annabar
 • Dołącz do najlepszych na Kalymnos Climbing Festival 2012

  Dołącz do najlepszych na Kalymnos Climbing Festival 2012

  Znana jest już lista zawodników, którzy potwierdzili swoją obecność na Kalymnos Climbing Festival. Wciąż otwarta jest rejestracja do udziału w rozgrywanych w tym czasie zawodach. Impreza odbędzie się między 26 a 30 września w Grecji.

  annabar
 • Polskie Tatry dla odważnych. Szlak Orla Perć

  Polskie Tatry dla odważnych. Szlak Orla Perć

  Orla Perć to wyjątkowy w skali całych Tatr, niezwykle śmiało poprowadzony szlak turystyczny, przebiegający przez najwyższą część długiej bocznej grani Tatr Wysokich zaczynającej się na Świnicy i rozwijającej w kierunku masywów Wołoszyna i Koszystej.

  Źródło: Tatry Polskie. Przewodnik-Celownik. Wydanie I
 • Adidas ROCKSTARS: boulderowe zmagania w rytm muzyki

  Adidas ROCKSTARS: boulderowe zmagania w rytm muzyki

  Boulderowe zmagania na najwyższym poziomie, światowa czołówka zawodników. To właśnie impreza adidas ROCKSTARS. Najlepsi wspinacze zmierzą się już między 10 a 11 sierpnia w Stuttgarcie w Niemczech.

  annabar
 • Hansjörg Auer i bracia Pou w Perfection Valley na Ziemi Baffina

  Hansjörg Auer i bracia Pou w Perfection Valley na Ziemi Baffina

  Wyprawa do Perfection Valley, wytyczenie i klasyczne przejście nowych dróg wspinaczkowych na nieeksplorowanych dotychczas ścianach skalnych Ziemi Baffina. To wyzwanie jakiego podejmą się wspinacze Iker i Eneko Pou oraz Ben Lepesant pod przewodnictwem Hansjörga Auera.

  annabar
 • Pierwszy Salon Firmowy Salewa w Warszawie

  Gości czwartkowego otwarcia pierwszego firmowego salonu Salewa placu Trzech Krzyży zaskoczyła relacja na żywo z przebiegu ataku szczytowego na Lhotse. Polska himalaistka Kinga Baranowska w dwójkowym zespole Pawłem Michalskim próbuje zdobyć swój ósmy ośmiotysięcznik zaliczany do 14 szczytów Korony Himalajów i Karakorum.

  Dawid Hajok
 • Kalymnos Climbing Festival: Ruszyła rejestracja do zawodów
 • Niepełnosprawni rozpoczynają wyprawę na "K2"

  Niepełnosprawni rozpoczynają wyprawę na "K2"

  Zdobyć krakowskie K2, czyli Kopiec Kościuszki, to wyzwanie jakiego podejmie się sparaliżowany po wypadku motocyklowym Janusz Świtaj wraz z grupą siedmiu osób o podobnym stanie zdrowia. Wyprawa rozpocznie się już 12 maja. Ambasadorem projektu jest himalaistka Kinga Baranowska.

  annabar
 • Barbara Zangerl na Délicatessen (8b). Trzecie powtórzenie

  Barbara Zangerl na Délicatessen (8b). Trzecie powtórzenie

  Barbara Zangerl, austriacka specjalistka od boulderingu, pokonała wielowyciągową drogę Délicatessen (8b, 150m) na południowej ścianie Punta di U Corbu w grupie Bavelli na Korsyce. Jest to trzecie przejście tej wymagającej linii.

  Bartosz Rymkiewicz
 • Adam Pustelnik: jestem cholernie szczęśliwy, że w ogóle żyję

  Adam Pustelnik: jestem cholernie szczęśliwy, że w ogóle żyję

  Adam Pustelnik w 2011 roku dokonał pierwszego powtórzenia drogi "Orbayu" na Naranjo De Bulnes w Hiszpanii. W sierpniu tego samego roku, podczas prowadzenia nowej drogi na tej ścianie uległ wypadkowi. Na wysokości 20 m urwał się chwyt i wypadły trzy przeloty. Wspinacz uderzył w półki skalne, w wyniku czego doznał poważnych złamań. O wypadku i powrocie do wspinania z Adamem rozmawia Piotr Turkot.

  Rozmawiał Piotr Turkot
 • Kalymnos Climbing Festival: rejestracja na zawody już w maju