Najnowsze wiadomości

 • Andrzej Bargiel chce zjechać na nartach z Broad Peaku. Rusza wyprawa

  Andrzej Bargiel chce zjechać na nartach z Broad Peaku. Rusza wyprawa

  Atak szczytowy na Broad Peak planowany jest między 22 a 26 lipca. Andrzej Bargiel wyruszy z bazy o północy, by około południa dotrzeć na szczyty i wraz ze zjazdem zmieścić się w czasie poniżej 24 godzin. Z wierzchołka Broad Peaku nie dokonano jeszcze zjazdu narciarskiego.

  dsz, materiały prasowe
 • Vans Classic&Warsaw już w ten weekend
 • 80 km/h 100 m nad ziemią. Tak się jeździ na tyrolce. To czysta adrenalina

  80 km/h 100 m nad ziemią. Tak się jeździ na tyrolce. To czysta adrenalina

  Na początku słychać tylko gwizd stalowej liny o potężny bloczek, do którego zamontowana jest uprząż. MOJA uprząż. A ja właśnie pędzę w dół tej stalowej liny z prędkością 80 km na godzinę, zawieszony w powietrzu 100 m nad ziemią. Jeśli ktoś podłączyłby do mnie miernik poziomu adrenaliny we krwi, nie starczyłoby skali.

  Michał Gostkiewicz
 • Sebastian Kawa chce przelecieć nad Antarktydą szybowcem jako pierwszy w historii. ''W Marambio słońce prawie nie zachodzi''
 • Aleksander Doba odebrał nagrodę Podróżnika Roku National Geographic
 • Felix Baumgartner i jego wspomnienia "Szturmując niebo"

  Felix Baumgartner i jego wspomnienia "Szturmując niebo"

  Nielegalny skok z najwyższego wówczas budynku na świecie w Kuala Lumpur i z dachu Hotelu Marriott w Warszawie, próba oddana z pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio, a nade wszystko misja Stratos, czyli skok z blisko 39 kilometrów. Lista wyczynów Felixa Bumgartnera jest bardzo długa. 17 czerwca nakładem Wydawnictwa SQN ukaże się w Polsce autobiografia skoczka "Szturmując niebo".

  materiały prasowe
 • Vans Classic&Warsaw. Styl i sport na Mińskiej

  Vans Classic&Warsaw. Styl i sport na Mińskiej

  Classic&Warsaw to wydarzenie, które połączy w sobie najważniejsze elementy dzisiejszej kultury miejskiej. Street art, deskorolka, BMX, barber shop, wystawa fotografii, food trucki. Wszytko, to będzie można zobaczyć w klimatycznych wnętrzach starej drukarni. Impreza odbędzie 27 czerwca w Praskiej Drukarnii przy ul. Mińskiej 65.

  materiały prasowe
 • Wygraj książkę "Siłami natury, czyli bez silnika przez Amerykę Południową" Michała Kozoka [KONKURS ZAKOŃCZONY]

  Wygraj książkę "Siłami natury, czyli bez silnika przez Amerykę Południową" Michała Kozoka [KONKURS ZAKOŃCZONY]

  Michał Kozok, radykalnie uczciwy i konsekwentny w dążeniu do celu, na trasie nie pozwalał sobie nawet na skorzystanie z windy ani z ruchomych schodów. Przedzierał się z maczetą przez las tropikalny, przemierzył samotnie pustynię Atacama i wspiął się na sześciotysięcznik. I ciągle przy tym śmiał się z samego siebie. A potem napisał książkę. Mamy dla was cztery egzemplarze.

  materiały prasowe
 • Wygraj "Stalowe anioły nad Yari" Macieja Tarasina. Przeczytaj fragment książki i odpowiedz na pytanie [KONKURS ZAKOŃCZONY]
 • Mózg ekstremalnych sportowców reaguje o 82% szybciej

  Mózg ekstremalnych sportowców reaguje o 82% szybciej

  Seria wyczerpujących testów fizycznych i umysłowych - wykonanych na zlecenie marki Dunlop - pokazała, że ekstremalni sportowcy osiągają lepsze wyniki niż przeciętni ludzie w sytuacjach wymagających pracy kory ciemieniowej, jednego z najważniejszych obszarów mózgu odpowiedzialnych za szybkość naszych reakcji. Okazało się, że silny stres fizyczny może przyspieszyć pracę części mózgu odpowiedzialnej za instynktowne reakcje aż o 82%.

  materiały prasowe
 • Najlepsze zdjęcia fotografów Red Bulla [ZDJĘCIA]

  Najlepsze zdjęcia fotografów Red Bulla [ZDJĘCIA]

  Od stycznia 2014 roku Red Bull wybiera zdjęcie miesiąca. Ma z czego, bo jego fotografowie obsługują wiele wydarzeń związanych ze sportami ekstremalnymi. Zobaczcie, co do tej pory wybrano.

  dsz, RedBullContentPool
 • Back To The Streets 2015. Międzynarodowe zawody deskorolkowe w Polsce, na które przyjeżdżają zawodnicy z całego świata
 • Życie na krawędzi - Nery, Gulewicz i Angvik w jednym dokumencie
 • Lublin Sportival: Najbardziej skomplikowana trasa dirtowa w Polsce
 • Rafting na rzece Eisack [Traveler Adventure Team]
 • Dokument o polskich ratownikach w Nepalu w Discovery i TVP Info

  Dokument o polskich ratownikach w Nepalu w Discovery i TVP Info

  Składająca się z 81 osób grupa polskich strażaków, była jedną z najliczniejszych, które przybyły na ratunek Nepalczykom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi 25 kwietnia 2015 roku. Dokument o ich poświęceniu 28 maja w Discovery i na początku czerwca w TVP Info.

  materiały prasowe
 • Grotołazi zapraszają do Wojcieszowa

  Grotołazi zapraszają do Wojcieszowa

  Speleoklub "Bobry" Żagań serdecznie zaprasza na 21. Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych, które odbędą się 29-30 maja 2015 r. w Wojcieszowie w Kamieniołomie "Gruszka", ok. 25 km od Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie).

  materiały prasowe
 • Rafał Bauer spróbuje samotnie przejść Islandię

  Rafał Bauer spróbuje samotnie przejść Islandię

  Już w lipcu tego roku, Rafał Bauer zmierzy się z jednym z najbardziej nieprzyjaznych krajobrazów na Ziemi i spróbuje zrobić to w rekordowo szybkim czasie. Celem jest samotne przejście Islandii z punktu najbardziej wysuniętego na północ - Rifstangi , do tego najniżej na południu - Kotlutangi. Bez odbioru żywności w trakcie wyprawy i bez pomocy z zewnątrz. 560km, 13 dni, 25 kg na plecach.

  materiały prasowe
 • Nadchodzi letnia edycja Lublin Sportival

  Nadchodzi letnia edycja Lublin Sportival

  W dniach 30-31 maja odbędzie się już po raz drugi - Lublin Sportival. W ramach letniej odsłony, bogaty program imprezy obejmować będzie aż cztery strefy sportowe: Strefę Rowerową i Moto Trial, Strefę Deskorolkową, Sportowe Miasteczko Festiwalowe oraz utworzoną w niedzielę - Wakestrefę.

 • Zamknięcie szlaków dla turystyki narciarskiej

  Od 12 maja (wtorek) ze względu na wybudzanie się świstaków, wykoty kozic oraz inne względy przyrodnicze, wszystkie szlaki po polskiej stronie Tatr będą zamknięte dla turystyki narciarskiej.

  TPN