Najnowsze wiadomości

 • Chrzest bojowy na Amazonce. Polscy rowerzyści kontynuują wyprawę. Groźna przygoda z wirem

  Chrzest bojowy na Amazonce. Polscy rowerzyści kontynuują wyprawę. Groźna przygoda z wirem

  - Wreszcie na Amazonce! Odbijamy od brzegu, wpływamy na główny nurt rzeki. Patrzę na Dawida, Dawid patrzy na mnie. Coś nie gra! Nie pedałujemy, a i tak płyniemy. Niby nuda, zero akcji, zero pedałowania, a jednak po jeździe albo pchaniu rowerów pod górę, zwłaszcza na wysokości ponad 4000 m n.p.m., to prawdziwa sielanka! - opowiada Hubert Kisiński o pierwszych chwilach na rzece po zwodowaniu rowerów amazońskich i wyruszeniu w podróż w głąb peruwiańskiej dżungli.

  Piotr Chmieliński
 • Polacy z rekordem Europy, a Australia z tytułem mistrzów świata drwali

  Polacy z rekordem Europy, a Australia z tytułem mistrzów świata drwali

  13 listopada, 120 drwali z 22 krajów świata rywalizowało o tytuł najlepszej drużyny globu na mistrzostwach świata STIHL TIMBERSPORTS 2015. Zawody polegające na sportowym cięciu i rąbaniu drewna po raz pierwszy odbyły się w Polsce, w Poznaniu. Złoto zdobyli Australijczycy, przed reprezentacjami z Nowej Zelandii i ze Stanów Zjednoczonych. Biało-czerwoni ustanowili nowy rekord Europy i dotarli aż do ćwierćfinału, zajmując ostatecznie 8 lokatę.

  materiały prasowe
 • Wodowanie rowerów na Amazonce i w drogę! Trwa niezwykła wyprawa Polaków

  Wodowanie rowerów na Amazonce i w drogę! Trwa niezwykła wyprawa Polaków

  Najpierw kilkudniowe przygotowania, a potem wodowanie rowerów o niezwykłej konstrukcji, na które wsiadło dwóch Polaków i popedałowało z nurtem Amazonki w kierunku Atlantyku, zburzyły rutynową i nieco senną codzienność peruwiańskich Indian z plemienia Ashaninka w rejonie miejscowości Atalaya.

  Piotr Chmieliński
 • Nanga Revolution. Bielecki i Czech chcą być bardzo szybcy

  Nanga Revolution. Bielecki i Czech chcą być bardzo szybcy

  - Chcemy przyjechać do bazy, spakować plecaki i pójść do szczytu - mówi Adam Bielecki, który wraz z Jackiem Czechem pod koniec grudnia próbują jako pierwsi w zimie zdobyć Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). Wcześniej spędzą trzy noce na najwyższym wulkanie świata.

  Dominik Szczepański
 • ''Bystrze''. Jak mały klub z Krakowa rozsławił Polskę na świecie

  ''Bystrze''. Jak mały klub z Krakowa rozsławił Polskę na świecie

  W Polsce są trzy poważne górskie rzeki i kilka mniejszych. Trzy i koniec. W dodatku martwe przez większość roku. Jak to więc możliwe, że Polak jako pierwszy przepłynął Amazonkę? Jakim cudem polscy kajakarze jako pierwsi przepłynęli najgłębszy kanion świata i eksplorowali rzeki w Ameryce Południowej, Afryce, Himalajach czy Australii? Jak to możliwe, że Polak jako pierwszy przepłynął w kajaku Atlantyk między kontynentami?

  Dominik Szczepański
 • Już niedługo w Polsce mistrzostwa świata drwali. Jason Wynyard broni tytułu. ''Może to was zdziwi, ale tutaj krew się nie leje''
 • Fjällräven Polar - dwa gwarantowane miejsca dla Polski

  Fjällräven Polar - dwa gwarantowane miejsca dla Polski

  Już 18 listopada rozpoczyna się rejestracja na zimową ekspedycję na psich zaprzęgach - Fjällräven Polar. W wyprawie udział bierze 20 osób z całego świata. W tym roku Polska otrzymała dwa miejsca gwarantowane.

  materiały prasowe
 • adidas Outdoor spełnia marzenia w kampanii #claimfreedom
 • Górale dla Syrii. Zapraszamy na koncert w Zakopanem

  Górale dla Syrii. Zapraszamy na koncert w Zakopanem

  11 listopada o 18 w Zakopiańskim Dworcu Tatrzańskim odbędzie się charytatywny koncert ?Dla Syrii po góralsku?. Zagrają gwiazdy: Trebunie Tutki, Aga Zaryan, Andrzej Bachleda, Jan Karpiel Bułecka, Vienio, Duże Pe.

  materiały prasowe
 • Medale Polaków w I mistrzostwach świata w Indoor Skydivingu

  Medale Polaków w I mistrzostwach świata w Indoor Skydivingu

  W ostatni weekend polscy skoczkowie spadochronowi zdobyli w Pradze tytuły Mistrzów i wicemistrzów świata w Indoor Skydivingu. Członkowie międzynarodowego Team Flyspot - trenującego na co dzień w warszawskim tunelu aerodynamicznym FLYSPOT zdobyli na tych mistrzostwach w sumie cztery medale: dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Trzy z nich zdobyli reprezentanci Polski.

  materiały prasowe