Najnowsze wiadomości

 • Kolejny rekord świata Mateusza Maliny!

  Kolejny rekord świata Mateusza Maliny!

  Podczas zakończonych w sobotę XIII Basenowych Mistrzostw Polski we Freedivingu najlepszy polski nurek swobodny przepłynął pod wodą na jednym oddechu 285 m! Tego niesamowitego wyczynu Mateusz Malina dokonał w dyscyplinie dynamika w płetwach (DYN), a miejscem pierwszego rekordu świata ustanowionego w Polsce był najnowocześniejszy kompleks basenowy we wschodniej Polsce - Aqua Lublin.

  materiały prasowe
 • Aleksander Doba już płynie!

  Aleksander Doba już płynie!

  W niedzielę, 29 maja, o godzinie 13.07 czasu nowojorskiego Aleksander Doba wyruszył w swoją Trzecią Transatlantycką Wyprawę Kajakową. Tym razem północną stroną oceanu, ze Stanów Zjednoczonych do Europy, a dokładnie do Lizbony.

  Piotr Chmieliński
 • ''Ludzka Strzała'' nad Wielkim Murem Chińskim. Ponad pół miliarda ludzi zobaczy lot Jeba Corlissa [WIDEO]
 • Borge Ousland, współczesny Amundsen: pierwsze dni są zawsze najtrudniejsze

  Borge Ousland, współczesny Amundsen: pierwsze dni są zawsze najtrudniejsze

  - Od dzieciństwa uwielbiałem czytać o przygodach Robinsona Crusoe czy o odkryciach Amundsena - mówi najsłynniejszy współczesny polarnik, Borge Ousland. - Chcę zobaczyć, co jest za horyzontem. Chcę doświadczać wszystkiego, co oferuje życie. Właśnie to napędza mnie do wyruszania na kolejne wyprawy

  Rozmawiał Marek Kuprowski
 • Zegar ruszył i Aleksander Doba wkrótce wypływa na Atlantyk

  Zegar ruszył i Aleksander Doba wkrótce wypływa na Atlantyk

  Rozpoczęło się odliczanie dni do inauguracji Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej Aleksandra Doby, polskiego kajakarza, Podróżnika Roku 2015 National Geographic, zdobywcy tytułu "Adventurer of the Year 2015". Dla większości po prostu Olka.

  Piotr Chmieliński
 • Ekspedycja Amundsena wciąż rozpala wyobraźnię. Mija 105 lat od zdobycia bieguna południowego
 • Sandy Allan i Simone Moro w Polsce. Spotkanie w Hucisku podczas VI Otwartych Dni Wspinania

  Sandy Allan i Simone Moro w Polsce. Spotkanie w Hucisku podczas VI Otwartych Dni Wspinania

  W tym roku Fundacja Górska ECHO ma niezmierną przyjemność zaprosić wszystkich miłośników gór, Jury oraz wspinania na VI edycję Otwartych Dni Wspinania! W programie już tradycyjnie czekają na Was spotkania z ciekawymi alpinistami, IV Memoriał Pawła Wyrwy, bieg na dystansie 10 km, zajęcia wspinaczkowe dla początkujących oraz wiele innych niespodzianek!

  materiały prasowe
 • Junior Boulder 7. Puchar dla dzieci i młodzieży

  Junior Boulder 7. Puchar dla dzieci i młodzieży

  Dnia 21-22 maja w Warszawie w Centrum Wspinaczkowym Crux (ul. Hoża 51 Warszawa), odbędą się zawody Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Puchar Polski Dzieci i młodzików w boulderingu, będące zarazem VII edycją Juniorboulder.

  materiały prasowe
 • Amazoński triatlon Marcina Gienieczki pełen niejasności
 • Mateusz Waligóra przeszedł Salar de Uyuni, 170 km solnej pustyni płaskiej jak stół. Namiot przybijał gwoździami [ZDJĘCIA]

  Mateusz Waligóra przeszedł Salar de Uyuni, 170 km solnej pustyni płaskiej jak stół. Namiot przybijał gwoździami [ZDJĘCIA]

  170 km, 10 dni, 60 litrów wody, garść gwoździ do przybicia namiotu i największa solna pustynia świata, płaska jak stół, o różnicy wysokości wynoszącej 41 centymetrów. To bardzo osobista opowieść Mateusza Waligóry, polskiego podróżnika, który przeszedł Salar de Uyuni, a wszystko co potrzebne, ciągnął za sobą w wózku

  Mateusz Waligóra
 • Czas na Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA
 • Szykujcie się na Kolosy

  Szykujcie się na Kolosy

  Idzie wiosna, więc, jak co roku, do Gdyni na swoje święto zjeżdżają się globtroterzy. Od 11 do 13 marca podczas 18. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów spotkamy wszystkich, którzy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy realizowali najciekawsze przedsięwzięcia eksploracyjne. Będą: Olek Doba, Marcin Tomaszewski, Andrzej Ciszewski, żeglarze z ?Selmy? i wielu innych.

  materiały prasowe
 • Polak wygrał ekstremalny Baikal Ice Marathon! [WIDEO]