Rowerem na Zimowe Igrzyska w Soczi

Maciek Bydliński, który w lutym 2014 będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w konkurencjach narciarstwa alpejskiego, intensywnie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Jednym z elementów treningu jest jazda na rowerze szosowym. Już w piątek najlepszy polski alpejczyk wystartuje w Tour de Pologne Amatorów.

Dla zawodników zimowych dyscyplin olimpijskich trwa okres intensywnych przygotowań. Nie inaczej jest w przypadku najlepszego polskiego alpejczyka Maćka Bydlińskiego, który zakończył właśnie ponad dwumiesięczny cykl treningów kondycyjnych.

"Formę budowałem głównie w trzech ośrodkach przygotowań olimpijskich: Cetniewie, Wałczu i Szczyrku. Trening był bardzo wszechstronny, a fundament stanowiło kształtowanie siły i wytrzymałości. Wykorzystywaliśmy głównie siłownię, rowery szosowe, sporo ćwiczeń wykonywaliśmy też na plaży. Dni przygotowań do Igrzysk w Soczi uciekają bardzo szybko, ale jestem świadom, że wykonaliśmy - i w dalszym ciągu wykonujemy - kawał intensywnej pracy" - mówi Maciek.

Maciek Bydliński na zgrupowaniu w Cetniewie (fot.materiały prasowe)

Teraz zawodnika grupy TAURON Bachleda Ski czeka krótki okres odpoczynku, co w jego przypadku oznacza zmniejszenie dziennej dawki ćwiczeń o jedną trzecią. Do maksymalnych obciążeń treningowych wróci 10 sierpnia, kiedy to rozpocznie długie 6-tygodniowe zgrupowanie kadry w Nowej Zelandii.

Ostatnim sprawdzianem formy przed wyjazdem na południową półkulę będzie udział w Tour de Pologne Amatorów. Nasz najlepszy alpejczyk pokona tę samą rundę co peleton Tour de Pologne UCI World Tour kilka godzin później.

Jazda na rowerze szosowym jest ważnym elementem treningu Bydlińskiego. W tym roku wziął on udział m.in. w zawodach Road Maraton na dystansie 160 kilometrów z 3200 metrami różnicy wzniesień. Czas 5 godzin 33 minut dał mu 6. miejsce w swojej kategorii i 38. miejsce w klasyfikacji open, co jest doskonałym wynikiem biorąc pod uwagę udział wielu doświadczonych kolarzy.

"Chętnie przyłączam się do akcji popularyzacji aktywności sportowej i tak między innymi traktuję udział w Tour de Pologne Amatorów. Poza tym będzie to dla mnie sposób na sprawdzenie formy, a także pokazanie, że sportowcy związani z dyscyplinami zimowymi nie śpią latem, ciężko trenują i szykują się do nadchodzących igrzysk olimpijskich" - dodaje Maciek.

Więcej informacji na:

www.tauronbachledaski.pl

www.maciejbydlinski.pl