Najlepsi freeriderzy świata rozpoczynają sezon! [DUŻE ZDJĘCIA]

Pierwsze zawody tegorocznego Swatch Freeride World Tour by The North Face rozegrane zostaną już w piątek we włoskim Courmayeur. Z powodu warunków pogodowych przeniesiono je o jeden dzień wcześniej względem pierwotnego planu. Relację na żywo można oglądać w internecie od 9 rano.

RELACJA NA ŻYWO Z ZAWODÓW - TUTAJ

W tym sezonie miłośnicy jazdy poza trasami na całym świecie sporo czasu spędzają nad prognozami pogody starając się wybrać miejsce, gdzie znaleźć można choć trochę świeżego puchu. We Francji, Szwajcarii i Włoszech początek roku przyniósł długo wyczekiwane opady, niestety zmienne temperatury i silny wiatr sprawiły, iż w wielu miejscach pokrywa śnieżna jest mało stabilna, a co za tym idzie zagrożenie lawinowe utrzymuje się na wysokim poziomie.

Panujące warunki oraz prognoza pogody wpłynęły na decyzję o zmianie lokalizacji i rozegraniu dzień wcześniej pierwszych tym sezonie zawodów z cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face w Courmayeur.

Najlepsi narciarze i snowboardziści na świecie już w piątek, 17 stycznia, zmierzą się ze ścianą Cresta D'Arp, najwyższego szczytu, na który dociera wyciąg w tym włoskim ośrodku.

"Cieszę się, że sezon rozpoczniemy w Courmayeur. To jedno z moich ulubionych miejsc, w których rozgrywane są zawody z całego cyklu - po prostu nie ma nic lepszego niż połączenie niesamowitego terenu i typowej dla włoskich ośrodków atmosfery. W zeszłym roku byłem tu 6. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej." - powiedział Drew Tabke, który bronił będzie tytułu mistrzowskiego zdobytego w minionym sezonie.

Rywalizację najlepszych narciarzy i snowboardzistów będzie można śledzić na żywo na stronie www.freerideworldtour.com (początek relacji - 9.00).

W przyszłym tygodniu w Chamonix rozegrany zostanie drugi przystanek tegorocznego cyklu. Potem rywalizacja przeniesie się do Fiberbrunn w Austrii. W obu przypadkach wyznaczono na stokach sektory dla publiczności, dlatego goście odwiedzający te kurorty z pewnością nie będą zawiedzeni. W marcu freeriderzy staną na starcie zawodów w Kirkwood w USA, a najlepsi spotkają się w czasie wielkiego finału w Verbier.

Oto, czego możemy się spodziewać po FWT Courmayeur:

 

Na Narty.sport.pl - dołącz do nas na Facebooku