Coraz bliżej finału Freeride World Tour - TRANSMISJA NA ŻYWO

27-ego lutego najlepsi freeriderzy na świecie zmierzą się w amerykańskim Kirkwood. Po kolejnych zawodach, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Fiberbrunn w Austrii, poznamy finalistów całego tegorocznego cyklu Freeride World Tour.

W internecie można oglądać  Relację na żywo z zawodów w Kirkwood.

Start planowany jest na godzinę 18 polskiego czasu, ale może ulec zmianie.

W 2013 roku czołówka freeriderów z całego świata rywalizuje w cyklu zawodów Swatch Freeride World Tour by The North Face?, który powstał z połączenia Freeride World Tour z rozgrywanymi w Ameryce Północnej i Południowej Freeskiing World Tour i The North Face? Masters of Snowboarding.

Na liście startowej Freeride World Tour 2013 znaleźli się zawodnicy zakwalifikowani we wszystkich trzech największych seriach zawodów freerideowych rozgrywanych w 2012 roku, a także najważniejszych eventach Freeride World Qualifier. Dodatkowo przyznane zostało kilka dzikich kart.

Równolegle z 5 - gwiazdkowym cyklem Swatch Freeride World Tour by The North Face? odbędzie się około 40 imprez kwalifikacyjnych (FWQ) o statusie od 1 do 4 gwiazdek. Startujący w nich zawodnicy zdobywać będą punkty (liczba uzależniona od statusu imprezy), a najlepsi zapewnią sobie miejsce we Freeride World Tour 2014.

Więcej o tego typu wydarzeniach znajdziecie na  Facebook Na narty.sport.pl

Freeride World Tour 2013Freeride World Tour 2013 fot. freerideworldtour.com/Bernard fot. freerideworldtour.com/Bernard

Utworzenie jednego, wspólnego cyklu zawodów spotkało się z pozytywnym przyjęciem środowiska zawodników rywalizujących w imprezach tego typu.

"Poza takimi szczegółami jak sędziowanie, ujednolicone rankingi i format, najbardziej cieszy mnie to, że wreszcie najlepsi zawodnicy z obu serii będą mieli szansę rywalizować ze sobą. Już w minionym sezonie, kiedy startowaliśmy razem w Revelstoke można było zauważyć jak pozytywne przynosi to efekty." - tłumaczy Drew Tabke, który stawał na najwyższych miejscach na podium zarówno na Freeride World Tour jak i Freeskiing World Tour.

Za nami pierwsze trzy przystanki cyklu w Revelstoke, Courmayeur i Chamonix. W klasyfikacji generalnej narciarzy prowadzi Tabke, a narciarek Christine Hargin. Wśród snowboardzistów najlepszy jest Ralph Backstrom, najwyższe miejsce w rankingu snowboardzistek zajmuje z kolei Margot Rozies.

Po kolejnym przystanku w Fiberbrunn Pillerseetal w Austrii (9 marca) poznamy finalistów całego tegorocznego cyklu. O tym, czy 23 marca będą mieli szansę zmierzyć się z imponującą ścianą Bec de Roses w Verbier zdecydują ich 3 najlepsze wyniki z tego sezonu.

Na zachętę wideo promujące zawody w Kirkwood zatytułowane "Walka o przetrwanie"