Ruszyła impreza Freeride World Tour 2013

Ilekroć oglądam filmy freeride'owe zastanawiam się, ile było cięć, czy im na prawdę wszystko uchodzi na sucho albo jak można było w takim stylu zjechać z pionowej ściany? FWT to szansa, by zobaczyć najlepszych narciarzy i snowboardzistów podczas najtrudniejszych zjazdów. Bez cięć i powtórek, na żywo w internecie.

Pierwsze zawody FWT 2013 odbyły się 13. stycznia w Revelstoke w Kanadzie. 6 dni czekania na odpowiednią pogodę przypomniało wszystkim, jak bardzo tego typu zawody są zależne od natury. Czekanie opłaciło się. Nastał piękny, słoneczny dzień, a zawodnicy pokazali klasę. W takich zawodach nie ma kilku prób, tylko jeden zjazd, w którym trzeba wykazać się zarówno stylem, jak i ciekawym doborem trasy oraz pewnym staniem na nartach. Ekspozycja terenu, jego nachylenie budzi respekt, u każdego narciarza i snowboardzisty, który kiedykolwiek stanął  na szczycie choć w połowie tak stromego zbocza.   rzejazdy zawodników są punktowane, z uwzględnieniem powyższych składowych.

Wśród narciarzy, na zboczach Mac Daddy w Revelstoke najlepszy okazał się Drew Tabke. Przejazd zawodnika.

Gdy przyszła pora na kobiety, warunki uległy pogorszeniu, ale to nie powstrzymało zwyciężczyni zeszłorocznego tour'u, Christine Hargin, która bardzo przyzwoitym przejazdem wygrała z pozostałymi zawodniczkami. Przejazd Hargin .

Galeria z zawodów FWT w Revelstoke | Wszystkie filmy z zawodów FWT w Revelstoke

Kolejne zawody FWT odbędą się już 19. stycznia w Courmayeur - Mt. Blanc we Włoszech, o ile oczywiście pogoda będzie łaskawa. w tego typu zawodach wyznacza się tygodniowe "okno" w którym mogą się one odbyć. Oto zwiastun tego, co czeka widzów i zawodników

 

więcej na stronie zawodów: www.freerideworldtour.com