7 modnych gadżetów na stok!

Niedługo wybierasz się na narty? Tylko pozazdrościć! Masz już sprzęt, strój, zarezerwowałeś noclegi. Ale czy to oby na pewno wszystko? Zobacz, jakie gadżety mogą się okazać przydatne na stoku zarówno dla gików jak i tych, którzy po prostu lubią być na czasie

Myślisz, że nowy sprzęt, kurtka i gogle wystarczą? Może kilkanaście lat temu tak. Do pakietu dorzucało się śmieszną czapkę (co roku panował nieco inny trend: a to jeż, a to łoś), malowało twarz kolorową pomadką i nic więcej do szczęścia nie było potrzebne. Dzisiaj to o wiele za mało. Co jeszcze musisz mieć ze sobą na stoku, by wyglądać na kogoś na czasie? Przygotowaliśmy specjalną listę gadżetów!

1. Kamera GoPro

Powinien ją mieć każdy, kto kocha sporty ekstremalne. Przyda się nie tylko na nartach czy na desce ale także na rowerze, motocyklu czy desce surfingowej. W zależności od tego, którego ze sportów jesteś fanem, możesz wybrać inny zestaw i dodatki. \Dlaczego kamery GoPro są tak wyjątkowe? Powodów jest wiele a oto kilka z nich:

- nagrywają w jakości full HD,

- posiadają funkcję Time Lapse,

- są wstrząsoodporne,

- są wodoodporne,

- mają wiele dodatków, dzięki którym możesz je przymocować na całym ciele (np.: ręka, noga, klatka piersiowa) czy kasku.

Cena: ok. $300.

2. Kask z wbudowanymi głośnikami

Lubisz słuchać muzyki na stoku? Teraz nie musisz się martwić o to, że przy każdym zjeździe będziesz musiał się upewnić, że słuchawki są na swoim miejscu. Męczą Cię wystające kabelki? Jest na to prosta recepta: kask z wbudowanym system audio. Wystarczy, że zabierzesz swojego iPhona, iPoda czy inny sprzęt do odtwarzania muzyki i możesz bez oporów słuchać muzyki prostu z kasku.

Jeden z popularnych modeli nazywa się Smith Optics 2011 Hustle Ski Helmet - Audio Series - Skullcandy Twintip.

Cena: ok. $90.

3. Gogle i GPS w jednym

Gogle lub okulary przeciwsłoneczne na stoku są potrzebne każdemu narciarzowi. A GPS może się przydać. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy wybierają się na nieznane trasy. Dzięki temu nie tylko możesz się upewnić, gdzie jesteś, ale sprawdzić jak dużo kilometrów masz na swoim koncie i jak wysoko udało Ci się wjechać.

Niestety taka zabawka jest bardzo droga.

Cena: $300-500. Może jednak wystarczy Ci GPS w telefonie?

4. Przenośna suszarka do butów i rękawic

Każdy doświadczony narciarz wie, że trudno o gorsze uczucie z samego rana niż mokre buty czy rękawice. Kiedyś trzeba było się nagimnatyskować, by osuszyć sprzęt na następny dzień, dziś mamy specjalne suszarki, które zajmują mało miejsca, nie zużywają dużo energii, działają szybko i skutecznie. Jest wiele modeli i to każdy znajdzie coś dostosowanego do własnej kieszeni. Polecamy poszukać w sieci takiego, który spełnia nasze oczekiwania zarówno jeśli chodzi o zasoby portfela jak i rozmiar.

5. Maska na twarz

Wydaje Ci się, że jazda w masce to przesada? Jest wiele punktów na tak:

- trudniej się przeziębić, ponieważ nie wdychamy bezpośrednio chłodnego powietrza,

- sprawia, że twoja twarz pozostaje sucha i ogrzana,

- zapobiega parowaniu gogli,

Cena: ok. $40

6. Pogodomierz

Chcesz zaplanować kilka kolejnych dni ale nie masz pojęcia jakie będą warunki? Jak wiadomo, ogólnej prognozie pogody trudno zaufać, ponieważ wszystko się może zmienić z minuty na minutę. Dlatego warto się zaopatrzyć w sprzęt, który możesz w każdej chwili schować do kieszeni i sprawdzić temperaturę śniegu, siłę i szybkość wiatru, wilgoć i wiele innych. Wszystko zależy od tego, jak rozwinięty model wybierzesz.

Ceny tych najbardziej zaawansowanych mogą sięgać nawet $200.

7. I na deser kindle

Wydaje Ci się, że to kompletnie bez sensu? Jeśli chcesz być prawdziwym gadżeciarzem, musisz go mieć. W końcu w przerwie na kawę możesz przejrzeć prasę lub poczytać książkę. Jeśli postawisz na najnowszy wariant i zaopatrzysz się w Kindle Fire to będziesz mógł nawet obejrzeć film wjeżdżając na stok gondolką.

Cena: od $100.