Ze stoku w objęcia masażysty

Na autostradzie trochę im nie wyszło, za to gotują świetnie, a jeszcze lepiej masują. Chińscy specjaliści masażu leczniczego zadomowili się w otwieranej właśnie nowej części kompleksu Zagroń w Istebnej.

CHIŃSKA ENERGIA POPŁYNIE Z ZAGRONIA

Wyobraź sobie: trzecia godzina na stoku. Szusujesz bez wytchnienia, aż tu nagle łapie Cię fatalny skurcz. Ostatkiem sił zjeżdżasz ze stoku i wpadasz wprost w objęcia doktora tradycyjnej medycyny chińskiej i jego asystentów z Chin. Zostajesz ponakłuwany, pouciskany, wymasowany i czujesz się jak nowo narodzony. Niemożliwe? A jednak.

MERIDIAN Centrum Zdrowia i Energii - tak nazywa się nowoczesne centrum medycyny chińskiej. Jedno z pierwszych tego typu miejsc w Polsce. Już 29 grudnia centrum otworzyło swoje podwoje, a wraz z nim cała nowa część kompleksu Zagroń Istebna. - Chinczycy różnią się od Polaków, mają większą pokorę wobec życia i szacunek do natury. Częściej wykorzystują energię płynącą z medycyny naturalnej. Według chińskiej tradycji lekarzowi płacono kiedy podopieczny był zdrowy, a przestawano kiedy zachorował. U was jest odwrotnie - śmieje się dr. Li Skanming - doktor Centrum Zdrowia i Energii Meridian. Kiedy powstał pomysł na współpracę, wiedziałem, że wiele ryzykuję, ale dziś chętniej dzielimy się wiedzą. Zdaje sobie sprawę, że to jeszcze wyłącznie atrakcja, ale wierzę, że wkrótce będzie to główny punkt wielu podróżnych i miejscowych, a na pewno niesamowity - dodaje.

Rozbudowany kompleks Zagroń Istebna to wyjątkowe miejsce, gdzie obok siebie znajdują się: stok narciarski z doskonałą infrastrukturą, nowoczesny hotel, park wodny z wieloma atrakcjami oraz wspomniane centrum medycyny chińskiej. To właśnie oferta centrum prezentuje się wyjątkowo ciekawie. Narciarze strudzeni całodniowymi zmaganiami na stoku mogą tu skorzystać między innymi z zabiegów akupunktury, elektroakupunktury oraz wielu odmian masażu chińskiego (masaż stóp który może się okazać zbawienny po całym dniu spędzonym w butach narciarskich). Wszystkie zabiegi wykonywane są zgodnie z zasadami prastarej chińskiej szkoły masażu. Ich celem jest przywrócenie wewnętrznej harmonii i równowagi życiowej.

Ale nowy Zagroń to także nietypowe atrakcje wodne. W parku wodnym będącym częścią kompleksu znajdują się między innymi rwąca rzeka ze sztucznym nurtem, wodospady, 70-metrowa zjeżdżalnia, gejzery, grota solna a nawet wystająca ponad wodę ścianka wspinaczkowa. Dach parku w kształcie piramidy jest częściowo przeszklony. W ten sposób wylegujący się w ciepłej wodzie narciarze mogą oglądać zmagania swoich kolegów na stoku, a Ci drudzy zjeżdżając z góry mogą już planować wieczorny relaks.

Pracę nad przebudową istniejącego ośrodka rozpoczęły się w kwietniu tego roku. Oddanie nowego kompleksu przewidziano na końcówkę roku i to się udało. Podczas prac budowlanych zastosowano najnowsze technologie uzdatniania wody, polegające na wytrącaniu chloru z soli. Jest to technologia holenderska. Ciekawostką jest podziemny tunel łączący funkcjonujący już hotel z nowowybudowaną częścią. W samym hotelu zakwaterowanie znajdzie 70 gości.