Salomon freeski TV - marketing przeżyć

Salomon Freeski TV z sezonu 2012/13 naprawdę robi wrażenie. Ta seria krótkich filmów, którą pokazywaliśmy na naszym FB, jest co prawda na wskroś reklamowa, ale z drugiej strony nie ma w sobie nachalności. Można czasem zobaczyć ubrania czy narty innych marek i nie ma zachwalania rewelacyjnych wiązań itp. Świetnie oddaje freeride'owy klimat, zdjęcia na głowę biją niejeden film artystyczny, a narciarze zabierają widzów w przepiękne zakątki świata. W artykule zbiór produkcji Salomona z sezonu 2012/13.

Przyznam się, że ten artykuł robię trochę dla siebie. Jak stopnieje śnieg, a mnie coś chwyci za serce, będę do niego zaglądał na pocieszenie.

Na początek najnowszy i prawie najdłuższy film. Salomon chwali się że to directors cut, mi od razu zamarzyła się podróż na narty pociągiem . Glacier Express:

 

A teraz już po kolei. Zapowiedź całej serii z sierpnia:

 

Część pierwsza - Tabibito czyli podróżnik. Narciarska podróż do Japonii:

 

Część druga - Kwadrans po północy. Nocne spojrzenie na narciarstwo:

 

Część trzecia - Burza. Nieprzyzwoita ilość śniegu:

 

Część czwarta - Glasnost Ski. Wyprawa na Kaukaz. Ludzie z Zachodu odkrywają wschodnią daczę. Narracja jak w Oceans' eleven:

 

Część piąta - Vuelo, czyli lot. Wyprawa w Chillijskie Andy

 

Część szósta - The last Frontier. Wyprawa na północne granice USA.

 

Część siódma - Tempting Fear. To już nie krótki klip, ale 25-cio minutowy film, który zdobył kilka nagród ("Best Action Film" - Adventure Film Festival 2012, "Best Story" - X-Dance 2013). Andreas Fransson opowiada o swojej relacji z górami, a nie są to proste stosunki.

 

Część ósma - Korzenie: Austria. Trochę historii, trochę newschool'u:

 

Część dziewiąta - Etna. Najmniej narciarski odcinek w serii, przez co dość słabo przyjęty. Bardziej film z wycieczki niż narciarski edit. Mi dalej się podoba

 

Część dziesiąta - Burn. Jazda w jeszcze tlącym się lesie... Jeśli o mnie chodzi, za tą częścią nie przepadam akurat.

 

Część jedenasta - Not another GoPro edit. Po prostu klasa, jak dobry wideoklip. Video powinno być dołączana do każdej tego typu kamerki.

 

Częśc dwunasta - Heliskiing biednego człowieka. Jeśli kiedykolwiek nauczę się latać na skrzydle, ten film odegra w procesie decyzyjnym niemałą rolę.

 

I tyle. Poprzednie edycje, podobnie jak i te na kolejny rok, można śledzić na kanale Youtube Salomon Freeski . Udanej połowy roku bez śniegu!

tekst: Franek Przeradzki | NaNarty.sport.pl na FB

Copyright © Agora SA