Sony Extreme Series Winter Edition zakończone

Po minionej sobocie Wojtek Bulas wrócił do domu z pierwszym tytułem Mistrza Polski w Slopestyle. Bogatszy o zwycięstwo na koncie stał się również Robert Szul, który w parze z Tomkiem Wolakiem wygrał Snowboard & Freeski United Slopestyle.

Zaowody zaczynały się obiecująco. Dobra widoczność, ładne widoki na Tatry, temperatura w okolicach zera i świetnie przygotowany snowpark. Co więcej specjalnie na zawody Sony Extreme Series Winter Edition powstały dwie sekcje przeszkód:

- Pierwsza jibbingowa złożona z rurek i box'ów

- Druga kickerowa, w której znajdowała się duża skocznia (długość lotu ok.15 metrów) i równolegle obok mała skocznia (długość lotu ok.10 metrów).

Polub  Na narty.sport.pl na Facebooku!

FREESKI & SNOWBOARD UNITED SLOPESTYLE

Choć tor nie należał do najprostszych, to przypadł zawodnikom do gustu. Pierwsi zmierzyli się z nim snowboardziści i narciarze, którzy startowali w parach w ramach konkurencji Freeski & Snowboard United Slopestyle. Dwadzieścia par złożonych z najlepszych zawodników w Polsce pokazało że w sportach ekstremalnych podziały nie istnieją. Wspólnie walczyli o miejsce podium i nagrody . Ostatecznie wyniki konkurencji wyglądały następująco:

1. Tomek Wolak (Snowboard) & Robert Szul (Freeski)

2. Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak (Snowboard) & Szczepan Karpiel-Bułecka (Freeski)

3. Adam Myszkowski (Snowboard) & Wojtek Rajzer (Freeski)

4. Kuba Wolak (Snowboard) & Wojtek Bulas (Freeski)

5. Kacper Gruszka (Snowboard) & Tomek Wojnar (Freeski)

6. Nikodem Franczak (Snowboard) & Mateusz Kiełpiński (Freeski)

7. Tymek Mróz (Snowboard) & Jan Krzysztof (Freeski)

8. Piotr Tokarczyk (Snowboard) & Bartek Syska (Freeski)

Jak tłumaczy sędzia Maciek Łukaszczyk "w united slopestyle oceniane były pary jako całość. Najwyższy wynik osiągały duety, w których obaj zawodnicy zaliczyli poprawne przejazdy bez upadku." Finalnie najlepszymi okazał się Tomek Wolak i Robert Szul. W swoim przejeździe jechali za sobą pokonując najtrudniejsze przeszkody w snowparku. Najpierw zaatakowali rurkę w dół, na której Tomek wykonał stylowego fs boardslide'a, a Robert 270 in. Potem wykonali triki na łamanej rurce - Tomek transfer to lipslide, Robert przejechał całą poręcz schodząc 270 out. Na koniec zostawili dużą skocznie gdzie Tomek wykonał piękną rotację 720 z 'melonem, a Robert switch 540 trackdriver. Stylowy skok Tomka zapewnił mu wygraną również w kategorii best trick i tym samym otrzymał najnowszy model kamery Sony Action Cam.

FREESKIIGOWE MISTRZOSTWA POLSKI W KATEGORI SLOPESTYLE

Po wspólnych przejazdach przyszedł czas na zmagania narciarzy freestylowych o tytuł Mistrza Polski w olimpijskiej kategorii slopestyle. Ponownie zawodnicy zmierzyli się z rurkami, boxami oraz skoczniami, tym razem w pojedynkę. Po przeprowadzeniu eliminacji mgła nabrała na sile co sprawiło że widoczność zmniejszyła się do około pięciu metrów. Organizatorzy uznali że walka musi zostać zakończona na eliminacjach ponieważ jazda finałowa przypominałaby jazdę na pamięć - a to zagrażało by bezpieczeństwu. Pierwszym oficjalnym Mistrzem Polski we Freeskiingu kategorii slopestyle został Wojtek Bulas z Zakopanego, który najlepiej zaprezentował się zarówno na skoczniach jak i rurkach. W swoim przejeździe wykonał 270in na fatpipe'a, 180 in do 360 out na boxie, a na skoczni wykonał niezwykłe 720 na switch. Drugie i trzecie miejsce przypadło Bartkowi Sysce i Robertowi Szulowi, którzy pokazali bardzo stylowe triki w sekcji jibbingowej, ale popełnili błędy na skoczni.

DARTMOOR MTB BEST AIR

Jak to we wszystkich zawodach z cyklu Extreme Series bywa, nie mogło zabraknąć motywu rowerowego. Tym razem piętnastu reprezentantów MTB z całej Polski zmierzyło się ze skocznią specjalnie zbudowaną na tą okazję przez ekipę Dirt it More. Po godzinie walki ramę Dartmoor Two6Player otrzymał Paweł Stachak za wykonanie wysokiego backflipa z potrójnym obrotem kierownicy. Zaraz za nim uplasował się Roman Pichnarcik wykonując backflip no foot can-can to late tailwhip oraz Piotr Krajewski, Oskar Macuk, Kryspin Belina.

źródło: informacja prasowa

Polub Na narty.sport.pl na Facebooku!