Mistrzostwa Polski we Freeskiingu oraz United Slopestyle w Zakopanem

Freeskiingowe Mistrzostwa Polski w kategorii slopestyle, rowerowe skoki na gigantyczną poduchę, synchroniczne przejazdy narciarzy i snowboardzistów oraz premiery filmowe - to tylko część atrakcji przewidzianych na sobotnią imprezę Sony Extreme Series Winter Edition

Niestety zima w tym roku nie rozpieszcza fanów sportów zimowych. Na szczęście nawet taka aura nie pokrzyżowała organizatorom planów w przeprowadzeniu zimowej edycji imprezy Sony Extreme Series. Podobnie, jak w roku ubiegłbym w Salomon Superparku na stoku Gubałówka spotkają się narciarze, snowboardziści i rowerzyści. Będą walczyć o nagrody od Sony, Salomon, Fox, Dartmooor i Fox. Tym razem w konkurencjach, których jeszcze w Polsce nie było!

Narciarze i snowboardziści będą jeździć w parach

Główną atrakcją zawodów będzie konkurencja o nazwie Snowboard & Freeski United Slopestyle, podczas której pary złożone z narciarza i snowboardzisty pokażą swoje umiejętności na snowparkowych przeszkodach. Każdy duet indywidualnie zadecyduje czy pojedzie jednocześnie i synchronicznie wykona ewolucje czy tor pokona jadąc za sobą. W tej nietypowej konkurencji liczy się przede wszystkim kreatywność i widowiskowość przejazdu.

Mistrzostwa w Slopestyle

Po raz pierwszy w historii naszego kraju odbędą się Mistrzostwa Polski we Freeskiingu w olimpijskiej kategorii slopestyle. Najlepsi narciarze freestylowi w Polsce staną do walki o tytuł mistrza. Ich zadaniem będzie pokonanie toru złożonego z rurek, boksów oraz skoczni.

 

Finał z najlepszymi trikami

Ostatnią rozgrywaną konkurencją będzie uwielbiany przez widownie Best Trick. W ciągu godziny narciarze i snowboardziści zaprezentują swoje najtrudniejsze triki na skoczni. Najlepsi otrzymają nowy model kamery Sony Action Cam.

W tym samym czasie zaraz obok skoczni zostanie rozłożona dziesięciometrowa poduszka pneumatyczna przy której stanie trzymetrowa drewniana skocznia, na której rozegra się konkurencja Dartmoor MTB Best Air. Z pośród zaproszonych rowerzystów zawodnik, który pokaże najbardziej widowiskowy arsenał powietrznych ewolucji otrzyma nagrody od firm Sony i Dartmoor.

Piątkowa rozgrzewka

Jak to przed każdym wysiłkiem fizycznym bywa konieczna jest wcześniejsza rozgrzewka, która w tym przypadku rozpocznie się już w piątek od darmowego pokazu filmów narciarskich i snowboardowych w Kinie Giewont. Projekcie rozpocznie nowy filmik prosto od zakopiańskich snowboardzistów - braci Wolak, którzy przez ostatnie tygodnie podróżowali po Europie w poszukiwaniu porządnej zimy. Następnie na ekranie pojawi się główny film wieczoru - Mount St. Elias. Dokument opowiada o trójce znajomych, którzy postanowili zdobyć drugi najwyższy szczyt w Stanach Zjednoczonych, by następnie móc z niego zjechać na nartach. Po zakończeniu projekcji rozgrzewka będzie kontynuowana aż do soboty w Café Tygodnik Podhalański.

Pomóżmy w realizacji ekstremalnych marzeń

Podczas Winter Edition wolontariusze Fundacji Mam Marzenie zbiorą pieniądze na spełnienie marzenia 18-letniego Dariusza, który pragnie dostać rower zjazdowy. Przed chorobą nastolatek prowadził aktywny tryb życia, w szczególności uprawiał downhill. Obecnie wraca do formy po długim i trudnym leczeniu, a wymarzony rower zmotywuje go do ćwiczeń. Każda wrzucona złotówka do puszki jest dowodem na to, że każde marzenie jest realne, niektóre po prostu ciężko zrealizować samemu.

Harmonogram

Piątek 21.02.2014:

20:00 Projekcja filmów narciarskich i snowboardowych: nowy edit od Wola Brothers oraz Mount St. Elias. Kino Giewont (ul. Tadeusza Kościuszki 4) wstęp darmowy

22:00 Before Party - zagra DJ De La Rocka, Cafe Tygodnik Podhalański (Budynek Granit, 4 piętro, ul. Tadeusza Kościuszki 3)

Sobota 22.02.2014:

9:00 - 10:00 Zapisy

10:00 - 11:00 Treningi

11:00 - 12:00 kwalifikacje Snowboard & Freeski United Slopestyle

12:00 - 12:30 kwalifikacje Mistrzostwa Polski Freeski - Slopestyle

12:30 - 13:00 finały Mistrzostwa Polski Freeski - Slopestyle

12:00 - 13:00 kwalifikacje Dartmoor Bike Best Air - skoki na poduchę

13:00 - 14:00 finały Snowboard & Freeski United Slopestyle

14:00 - 15:00 Best Air: Freeski & Snowboard (na skoczni), Rowery (czyli Darmoor Bike Best Air na poduszce)

15:15 - Rozdanie nagród

20:00 After Party - zagra DJ Kob, LaPlaya Zakopane (Chałubińskiego 38)

 

źródło: Informacja prasowa

Copyright © Agora SA