Mistrzostwa Polski Amatorów w Kluszkowcach

W najbliższą sobotę (11 stycznia 2014) w ośrodku narciarskim Czorsztyn - Ski, w Kluszkowcach, rozegrane zostaną eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Pomimo tego, iż zima w Polsce nie rozpieszcza miłośników narciarstwa, na zboczach góry Wdżar panują aktualnie bardzo dobre warunki.

Najlepsi amatorzy rywalizować będą na prawie kilometrowej trasie slalomu giganta, a kibicować im będzie sam Andrzej Bachleda - Curuś, najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski oraz pomysłodawca akcji TAURON Bachleda Ski, pod której patronatem odbędą się zawody.

Tak jak w czasie każdej edycji, zawodnicy zostaną sklasyfikowani w ośmiu kategoriach wiekowych z podziałem na grupy kobiet i mężczyzn.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach, które będą wyjątkową okazją do sprawdzenia swoich sił w rywalizacji z doświadczonymi już narciarzami oraz do świetnej zabawy w towarzystwie sympatyków tego sportu z całego kraju. Dla niezdecydowanych dodatkową zachętą do wystartowania w zawodach może być fakt, że uczestnicy rywalizacji będą mogli kupić całodniowy karnet na wszystkie wyciągi w stacji Czorsztyn - Ski za 50zł.

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub Na narty.sport.pl na FB!

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w restauracji przy dolnej stacji wyciągów i czynne od godziny 8:00 do 9:30. Start zawodów zaplanowano na godzinę 10:00.

Więcej informacji odnośnie projektu TAURON Bachleda Ski znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebook.com/TauronBachledaSki.

Andrzej Bachleda-Curuś II (ur. 2 stycznia 1947 roku w Zakopanem) - to najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich - w 1968 roku w Grenoble, gdzie zdobył 6. lokatę w slalomie specjalnym oraz w Sapporo w roku 1972, plasując się na 9. pozycji w slalomie gigancie. W jego kolekcji znajdują się też medale Narciarskich Mistrzostw Świata - brąz za kombinację alpejską w Val Gardena w 1970 roku oraz srebro zdobyte w 1974 w St. Moritz w tej samej konkurencji. Wybitnym wynikiem było też 2. miejsce w slalomowej klasyfikacji Pucharu Świata i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej w sezonie 1971/1972. Andrzej Bachleda-Curuś wielokrotnie tryumfował też na Zimowych Uniwersjadach i Spartakiadach Armii Zaprzyjaźnionych. Na najwyższym podium Mistrzostw Polski stawał aż 14 razy. W trakcie swojej kariery ścigał się z największymi legendami narciarstwa alpejskiego, takimi jak Jean Claude Killy czy Gustavo Thöni. Jest pierwszym Polakiem uhonorowanym prestiżową nagrodą "Fair Play" przyznawaną przez UNESCO. W 2009 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Copyright © Agora SA