PFO2014 czyli The North Face Polish Freeskiing Open 2014

Początek nowego roku przynosi kilka świeżych informacji na temat 11. już edycji The North Face Polish Freeskiing Open, która odbędzie się w dniach 31 stycznia - 1 lutego na stoku Harenda w Zakopanem.

Będziemy na PFO2014. Polub nas na FB, będzie fotogenicznie.

Przede wszystkim organizatorzy zapowiadają, że w snowparku przygotowywanym w tym roku przez ekipę Hors Bros pojawią się nowe przeszkody. Najciekawszą będzie długi na 10 i wysoki na 2,5 metra a-frame połączony z wallridem, który pozwoli zawodnikom na eksperymenty z liniami przejazdu i kreatywne łączenie tricków.

Tych, którzy obawiają się o warunki panujące w górach uspokaja Andrzej Lesiewski, organizator zawodów:

"Na Harendzie czekają w gotowości nowe armatki śnieżne. W połowie stycznia do Polski mają wrócić mrozy, więc śniegu na The North Face Polish Freeskiing Open nie powinno zabraknąć. Przez 10 lat impreza odbywała się niezależnie od tego czy śniegu było pod dostatkiem, czy musieliśmy go przywozić na stok. Tradycyjnie więc, jeżeli ktoś chce pojeździć w dobrym snowparku powinien wybrać się pod koniec stycznia do Zakopanego."

Drugą ciekawą informacją jest fakt dołączenia firmy Aprilia do grona partnerów imprezy. W związku z tym do jednego z uczestników tegorocznych zawodów powędrują kluczyki do nowiutkiego skutera tej włoskiej marki. W sumie pula nagród sięga już wartości 40 000 złotych, a poza 10 tysiącami w gotówce znalazły się w niej także nagrody rzeczowe od firm The North Face, Red Bull Mobile, Rexona, GoPro i Armada Skis.

Poza zdobywcami najwyższych miejsc w konkurencjach big air i rails nagrodzeni zostaną także zawodnicy, którzy zaprezentują najlepsze ewolucje (best trick) oraz riderzy, którzy pokażą się z najlepszej strony w czasie Night Session (best performance). Podobnie jak w minionych latach przyznane zostanie też kilka wyróżnień dla wybranych uczestników.

Do startu można się zgłosić za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.pfopen.pl . Rejestracja potrwa do 27 stycznia.

Zawody z długą historią

The North Face Polish Freeskiing Open po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Jest najstarszą cykliczną imprezą tego typu w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski przyciągają czołówkę zawodników z Polski i zagranicy. Stale rosnący poziom wykonywanych tricków oraz największe skocznie jakie powstają w ciągu sezonu w naszym kraju sprawiają, że zawody PFO to najbardziej widowiskowa impreza zimowa w Polsce.

Wideo z PFO 2013

Zobacz wideo

Zobacz jak było z zeszłym roku: PFO2013 Galeria na FB www.pfopen.pl

źródło: informacja prasowa