Panel freeride'owy na 11. KFG [KRAKÓW]

W dniach 6-8 grudnia 2013, podczas XI-tej edycji Krakowskiego Festiwalu Górskiego, odbędzie się Engelberg Pure Powder Panel Freeride - wydarzenie adresowane do wszystkich fanów jazdy poza trasami. W ramach panelu wyświetlone zostaną najnowsze filmy narciarskie i snowboardowe, będzie można wziąć udział w warsztatach oraz obejrzeć najnowszy sprzęt freeride'owy. Nie zabraknie także relacji z wypraw narciarskich, w tym opowieści Andrzeja Bargiela o zjeździe z ośmiotysięcznika Shisha Pangma.

Chcesz być na bieżąco? Dodaj Na narty.sport.pl na FB

KFG, jedna z największych imprez sportów górskich na świecie, już po raz trzeci gości panel freeride'owy. Redakcje portalu Powder.pl i magazynu internetowego Pure, we współpracy ze szwajcarskim kurortem Engelberg, przygotowały ciekawy program.

Główne atrakcje

W tym roku organizatorzy mocno stawiają na film. W ramach przeglądu zobaczymy m.in. produkcje tak słynne jak "Valhalla", "Into The Mind", "Partly Cloudy", a także obrazy mniej znane, ale prezentujące ciekawe freeride'owe historie. Większość filmów będzie można zobaczyć na wielkim ekranie po raz pierwszy w Polsce.

Drugim elementem panelu będzie seria prelekcji o praktycznej stronie freeride'u i skitouringu oraz relacje z niecodziennych wypraw narciarskich. Będzie można dowiedzieć się jak rozpocząć przygodę z jazdą poza trasami, poznać wrażenia na temat możliwości freeride'owych gór Kirgistanu czy usłyszeć z czym wiąże się spędzenie całej zimy w legendarnym francuskim La Grave.

Specjalnym punktem programu będzie spotkanie z Andrzejem Bargielem oraz ekipą wspierającą go podczas zjazdu z ośmiotysięcznika Shisha Pangma - Grzegorzem Bargielem, Dariuszem Załuskim i Marcinem Kinem.

Zainteresowani sprzętem będą mogli przyjrzeć się najnowszym kolekcjom nart, odzieży oraz wszelkich innych akcesoriów, jakie prezentowane będą podczas kiermaszu freeride'owego. Wystawcy zapowiedzieli specjalne oferty dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakupy w trakcie festiwalu.

Na zachętę prezentujemy zaskakujący trailer filmu "Valhalla"

Program panelu freeride'owego

Piątek 6.12.2013

21.30 - Valhalla, sala główna, wstęp biletowany - karnety KFG lub bilety na pokaz

Sobota 7.12.2013

13.15 - Shisha Pangma Centralna na nartach, relacja Andrzeja Bargiela z pierwszej wyprawy projektu Hic Sunt Leones, sala główna.

17.30 - Przegląd filmów freeride'owych: Partly Cloudy, Head Straight, Time, Rise, CRJ, Lost, sala prelekcyjna, wstęp wolny.

21.00 - Steps, sala główna, wstęp biletowany - karnety KFG lub bilety na pokaz

21.30 - Into The Mind, sala główna, wstęp biletowany - karnety KFG lub bilety na pokaz

Niedziela 8.12.2013

9.00 - Freeride dla początkujących - vademecum dla narciarzy i snowboardzistów na temat sprzętu do freeride'u

10.00 - Dzikie Karpaty - relacja z wyprawy do serca Alp Rodniańskich w Rumunii

11.00 - Z liną i czekanem - podstawowy poradnik dla narciarzy i snowboardzistów na temat poruszania się i asekuracji w eksponowanym terenie, prowadzi doświadczony przewodnik IVBV Marcin Kacperek

12.00 - Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy edit organizowanego przez Powder.pl i GoPro, ogłoszenie zwycięzcy Przeglądu Filmów Freeride, rozlosowanie nagród od sponsorów

13.00 - Zjazd do morza - freeride z widokami na norweskie fiordy

14.00 - SkiKirgistan 2013 - wprawa narciarsko-snowboardowa w górskie rejony Kirgistanu.

15.00 - La Grave - prawdopodobnie najbardziej freeride'owy ośrodek narciarski w Alpach

16.00 - Bardziej niż stromo - najtrudniejsze tatrzańskie zjazdy

17.00 - Supervention, sala prelekcyjna, pokaz specjalny

Informacje praktyczne

Data: 6-8 grudnia 2013

Miejsce: XI Krakowski Festiwal Górski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, Pawilon Sportowy, sala nr 9

Bilety

poza kilkoma wybranymi pozycjami programu, wstęp na Engelberg Pure Powder Panel Freeride jest bezpłatny.

Szczegóły dot. karnetów na cały festiwal | Strona wydarzenia na Facebooku

Źródło: informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Dodaj Na narty.sport.pl na FB