Freeride Film Festival tour 2013 [KRAKÓW i WARSZAWA]

Rusza kolejna edycja największego w Europie festiwalu filmów freeridowych. Freeride Film Festival Tour 2013 zawita 15 listopada br. do Krakowa, a dzień później do Warszawy. W czasie festiwalu odbędzie się zbiórka środków na obóz narciarski dla dzieci i młodzieży z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD ?Helenów?.

- Festiwal przeniesie nas w świat gór, oddając atmosferę zimowej aury, odsłoni przed nami najpiękniejsze strony mroźnej pory roku. Jesień to czas kiedy snujemy narciarskie i snowboardowe plany oraz stawiamy sobie cele na nadchodzącą zimę - mówi Wojciech Sularz, organizator festiwalu. - Jak co roku chcemy również przybliżyć narciarstwo niepełnosprawnym. Naszymi gośćmi będą dzieci z "Helenowa". Organizujemy także zbiórkę środków na drugi już obóz narciarski, na którym będą mogły, dzięki specjalistycznemu sprzętowi i kadrze instruktorskiej, poznawać uroki narciarstwa.

Wyróżnikiem festiwalu jest obecność światowej klasy freeriderów, zawodników i producentów, którzy odwiedzą Innsbruck, Wiedeń, Kraków, Warszawę i Hamburg.

KONKURS! do wygrania bilety na festiwal. Więcej na naszym profilu na FB:  Na narty.sport.pl

Znani na całym świecie freeriderzy - Flo Orley, Stefan Häusl, Björn Heregger, Johannes Hoffmann, Lorraine Huber (i inni), odwiedzą dwa polskie miasta wraz 8 filmami- produkcjami europejskiego kina freeridowego. Dodatkowo widzowie będą mogli wygrać pobyt w St. Anton, Innsbrucku, Zell am See-Kaprun czy na Stubai'u.

Festiwal będzie prowadził i moderował Harry Putz, austriacki producent filmowy i były zawodnik oraz Flo Orley, światowej klasy snowboardzista, vice-mistrz świata w freeridzie.

Przedstawiane filmy i produkcje prezentują wysoki poziom pod względem sportowym i artystycznym. Freeride w Europie, ale i wyprawy w dalekie kraje, wytyczanie nowych linii zjazdu w Japonii, Mongolii i na Alasce, które zobaczymy na filmach, to wyzwanie dla wszystkich którzy, marzą o wolności. Ryzyko i adrenalina wpisane jest w jazde poza przygotowanymi trasami. "Dlaczego ludzie balansują na granicy życia i śmierci?"-na te i na inne pytania odpowiedzą nam zaproszeni goście.

Świetne produkcje na dużym ekranie, gwiazdy europejskiego i światowego freeride'u, przedstawiciele najlepszych regionów narciarskich w Austrii, prezentacja odzieży, sprzętu, losowanie nagród - to główne punkty naszej imprezy, które zapewnią świetną atmosferę i dobrą zabawę przez cały festiwalowy wieczór. Po projekcji filmów zapraszamy na AFTERPARTY!!!

Filmy:

1. BETWEEN THE LINES

2. DASEIN

3. SHADES OF WINTER

4. CAMELS ARE NEVER COLD

5. FAR AWAY

6. FOR A FEW LINES MORE

7. STAMMTISCH

8. STEPS

KRAKÓW: KINO KIJÓW-CENTRUM 15.11.2013, start 19:00

WARSZAWA: KINOTEKA MULTIPLEX 16.11.2013, start 19:00

Bilety dostępne w kasie kina Kijów i Kinoteka

źródło: informacja prasowa |  www.freeridefilmfestival.at

Polub nas!  Na narty.sport.pl na FB