Katarzyna Wąsek podbija antypody. Australijskie złoto dla młodej ustronianki!

W rozgrywanych obecnie (12-16.08) w Thredbo Mistrzostwach Australii w Narciarstwie Alpejskim Polka Katarzyna Wąsek zajęła rewelacyjne, piąte miejsce w slalomie. 17-sto letnia Ustronianka była najszybszą juniorką na trasie, co daje jej tytuł mistrzyni Australii w slalomie 2013 w kategorii junior. W zawodach startowało również dwóch polskich zawodników. Kuba Ilewicz był ósmy, a Piotr Oramus 22.

Na zawody dojechało parę nowych, dobrych zawodniczek, głównie ze względu na rozgrywany tu Australia Nowa Zelandia cup. Na razie nie wiadomo czy jakiekolwiek dalsze starty z ANC się odbędą, bo już dziś jedne odwołali. Pogoda i warunki są bardzo słabe. Slalom, mimo że w miarę krótki,  był wyjątkowo trudny. Panowały tragiczne warunki- miękko i dziury. Jadąc z 13. numerem w pierwszym przejeździe miałam zniszczoną trasę jak nigdzie wcześniej. Niestety, w pierwszym przejeździe wbiło mnie do dziury, obróciło i straciłam prędkość , przez co na mecie byłam dopiero dziewiąta. W drugim poszło znacznie lepiej i przeskoczyłam na miejsce piąta.  Muzyka? Przed startem oczywiście  na pobudzenie the Partysquad - Oh my (club mix) - komentuje swój start Kasia Wąsek

 

Rywalizację kobiet wygrała Australijka Greta Small. Wśród mężczyzn najszybszy był Amerykanin Will Brandenburg.

Pełne wyniki slalomu kobiet oraz  wyniki slalomu mężczyzn (bez podziału na juniorów i seniorów).

W tym samym czasie w zawodach FIS rozgrywanych w Coronet Peak w Nowej Zelandii inna reprezentantka Polski, Sabina Majerczyk, zajęła rewelacyjne drugie miejsce. Do złotego medalu zabrakło jej zaledwie 0.02 sekundy.

O letnich przygotowaniach zawodników Tauron Bachleda Ski pisaliśmy wcześniej w artykule "Trenowałem z kadrą Polski"

Polub Na narty.sport.pl na Facebooku