Ostateczna walka Juniorów rozegra się na Podhalu

Zawody cyklu TAURON Bachleda Ski Młodzieżowy Puchar Polski dobiegają końca. W dniach 13-14 marca juniorzy spotkają się na zakopiańskiej Harendzie, a w piątek 15 marca powalczą w Jurgowie.

Przed narciarzami startującymi w Młodzieżowym Pucharze Polski (Junior B - roczniki 1997-1998 oraz Junior C - roczniki 1999-2000) już tylko dwie edycje zawodów na Podhalu. Do tej pory odbyło się 6 przystanków tego cyklu, w czasie których zawodnicy mieli okazję konkurować ze sobą między innymi na Nosalu w Zakopanem, w Rytrze, Krynicy, Ustrzykach, Limanowej oraz na Górze Żar w Beskidach.

W czasie najbliższych, dwudniowych zawodów w Zakopanem będących równocześnie Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików strefy A zostaną rozegrane dwie konkurencje. Pierwszego dnia zawodnicy wystartują w slalomie gigancie, a drugiego zmierzą się w slalomie. Zarówno w środę, jak i czwartek rozpoczęcie pierwszych przejazdów zaplanowano na godzinę 8:45. Każdy z uczestników będzie miał dwa przejazdy, a uzyskana suma czasów zdecyduje o zajętym miejscu. Jako, że będą to ostatnie zmagania w slalomie gigancie podczas całego cyklu, to już w środę poznamy zwycięzców tej konkurencji. Ceremonia dekoracji zwycięzców oraz wręczenia pucharów za oba dni rywalizacji odbędzie się w czwartek po zakończeniu przejazdów, ok. godz.14:30.

Piątkowa impreza w Jurgowie będzie ostatnim przystankiem w tegorocznym cyklu zawodów TAURON Bachleda Ski Młodzieżowy Puchar Polski. Właśnie wtedy poznamy najlepszych zawodników i zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych w konkurencji slalom. Dodatkowo zwycięzca tej edycji zostanie Mistrzem Warszawy Juniorów.

Jak dotąd największą liczbą zdobytych punktów w slalomie gigancie mogą się pochwalić:

Marika Cąkała - juniorka B (WKN Warszawa), Iza Tylek - juniorka C (KN Gondola Krynica), Michał Liwski - junior B (KS "Śnieżka) oraz Paweł Pyjas - junior C (KN Siepraw - Ski)

Z kolei w slalomie w pierwszej czwórce znaleźli się:

Dorota Wysowska - juniorka B (KS Narciarnia), Iza Tylek - juniorka C (KN Gondola Krynica), Jędrzej Jasiczek - junior B (SNA - SKI Team) oraz Alex Chyc - junior C (KS AZS Zakopane)

To właśnie ta grupa narciarzy ma największe szanse na zdobycie złotych medali. Rywalizacja w Zakopanem i Jurgowie zapowiada się jednak bardzo emocjonująco, gdyż różnice w czołówce klasyfikacji generalnej są bardzo małe!