Wielki finał AZS Winter Cup

Od początku sezonu ponad 100 alpejczyków z sekcji narciarskich największych polskich uczelni rywalizowało ze sobą podczas 6 przystanków tegorocznych zawodów AZS Winter Cup. Już w najbliższy piątek, 1 marca na zakopiańskiej Harendzie odbędzie się finał imprezy! Kto zwycięży w ostatecznej rozgrywce i stanie się posiadaczem nowej Toyoty Yaris?

Emocji na stoku z pewnością nie zabraknie, ponieważ praktycznie w każdej z kategorii rankingi mogą się jeszcze zmienić. Zasada obowiązująca w finale zawodów pozwala na zdobycie podwójnej ilości punktów w danej konkurencji, co sprawia, że będzie można zdobyć aż 400 punktów! Dobra dyspozycja tego dnia będzie na pewno kluczem do sukcesu.

W rywalizacji o samochód liczy się już tylko dwójka zawodników. Najbliższy nagrody jest Kuba Ilewicz (AWF Katowice), jednak pewne szanse ma także Karolina Klimek (PWSOS Radom, WZTiR Zakopane). Walka zapowiada się interesująco, a wymagająca trasa na Harendzie na pewno będzie sprzyjała emocjonującemu widowisku.

W przeddzień imprezy, 28 lutego w biurze zawodów odbędzie się odprawa techniczna dla zawodników. Biuro otwarte będzie tego dnia od godziny 19.30 i mieścić się będzie w karczmie przy stoku Harenda.

Start piątkowych zawodów organizatorzy zaplanowali na godzinie 8.30. Będzie można wówczas obejrzeć rozstawienie trasy slalomu giganta, który zostanie rozegrany jako pierwszy pomiędzy godziną 9.00 a 11:00. Po krótkiej przerwie technicznej rozpoczną się przejazdy slalomowe, które potrwają do godziny 14.00. Narciarze będą mieli do wykonania po dwa przejazdy w obydwu konkurencjach, a o końcowej klasyfikacji zadecyduje suma czasów. Zawody zakończa się o godzinie 15.00 dekoracją zwycięzców i oficjalnym przekazaniem kluczyków do Toyoty Yaris przez najlepszego polskiego alpejczyka w historii Andrzeja Bachledę-Curusia. Stworzony przez niego program TAURON Bachleda Ski już po raz drugi objął patronat nad zawodami AZS Winter Cup.

Pomimo, że synoptycy przewidują w piątek temperatury na poziomie kilku kresek poniżej zera oraz lekkie opady śniegu, pewnym jest, że gorąca atmosfera sportowych zmagań nie pozwoli tego dnia nikomu zmarznąć.

Program TAURON Bachleda Ski ma na celu odbudowę polskiego narciarstwa zjazdowego poprzez szkolenie młodej kadry i promocję dyscypliny jako sportu dla ludzi w każdym wieku. Jedziemy na finały, także w serwisie Na narty.sport.pl znajdziecie relacje i galerię z tego wydarzenia.