Slalom równoległy w Zakopanem

Już w najbliższą sobotę zakopiański stok Harenda po raz kolejny w tym sezonie stanie się centrum narciarstwa alpejskiego w Polsce. Juniorzy i juniorki z całego kraju wezmą udział w zawodach Tauron Energy Ski Cup, w ramach których ścigać się będą na trasie slalomu równoległego. Bezpośrednie zmagania dwójki zawodników to jedna z najbardziej widowiskowych form rywalizacji, więc warto wybrać się na Harendę by zagrzewać młodych narciarzy do walki.

Idea Tauron Bachleda SKi

Wydarzenie jest częścią akcji TAURON Bachleda Ski, w ramach której wspierane i organizowane jest ponad 30 imprez skierowanych do miłośników narciarstwa alpejskiego w każdym wieku i na każdym poziomie. W Polsce aż 5 milionów osób uprawia narciarstwo - jest to najpopularniejsza zimowa dyscyplina. Mimo tak wielkiej rzeszy entuzjastów tego sportu, do tej pory cieszyliśmy się jedynie ze wspaniałych sukcesów skoczków z Adamem Małyszem na czele oraz fenomenalnych wyników Justyny Kowalczyk. Według organizatorów akcji, nadszedł czas, aby pojawiły się postacie podobnego formatu w narciarstwie alpejskim.

Akcja składa się z kilku filarów. Działania podejmowane w ramach programu Tauron OlimpijSKI skupiają się na intensywnym szkoleniu młodych narciarzy, dopiero rozpoczynających profesjonalną karierę sportową. TAURON patronuje także cyklowi zawodów rozgrywanych w ramach Amatorskich Mistrzostw Polski oraz Mistrzostwom Polski Seniorów. Czwartym elementem akcji Tauron Bachleda Ski jest seria trzech imprez o nazwie Tauron Energy Ski Cup, gdzie narciarze zmierzą się w slalomie równoległym.

Galeria z zeszłego rou na stronach Tauron Bachleda Ski