Zmagania alpejczyków na polskich stokach rozpoczęte

Za nami weekend pełen sportowych emocji. W Kluszkowcach i Korbielowie odbyły się zawody z cyklu Mistrzostw Polski Amatorów oraz AZS Winter Cup, w których wzięło udział ponad 300 zawodników z całego kraju!

W miniony weekend na polskich stokach królowali miłośnicy narciarstwa alpejskiego ze sportowym zacięciem. W Korbielowie oraz Kluszkowcach odbyły się zawody z cyklu Mistrzostw Polski Amatorów oraz AZS Winter Cup. Lekki mróz i przebijające się zza chmur słońce stworzyły niemalże idealne warunki do rywalizacji o najlepsze czasy przejazdu na trasach slalomu i slalomu giganta. W sumie, w trzech imprezach, które także w tym roku odbywają się pod patronatem programu TAURON Bachleda Ski, wzięło udział ponad 300 osób z całej Polski!

Więcej o tego typu wydarzeniach  na Facebooku Na narty.sport.pl , oraz w dziale  DZIEJE SIĘ poświęconemu wydarzeniom narciarskim w Polsce i na świecie.

W eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów triumfowali ubiegłoroczni zwycięzcy całego cyklu, którzy tym samym udowodnili, że solidnie przygotowali się do nowego sezonu. Jak przyznał Maciej Komorowski z Warszawy, zwycięzca zawodów w Kluszkowcach grupie wiekowe 36-45 lat, sukces zawdzięcza w dużej mierze odpowiedniemu treningowi kondycyjnemu - "Efekty prowadzonych przeze mnie i moich znajomych treningów triathlonowych są wyraźnie odczuwalne. Trasa giganta w Kluszkowcach była świetnie przygotowana, a jej ustawienie całkowicie odpowiadało lokalizacji. Stok był twardy, zdecydowanie pod długie i szybkie narty."

Miłą niespodzianką było zwycięstwo zarówno w Kluszkowcach jaki i w Korbielowie (w kategorii wiekowej powyżej 56 lat) Wojciecha Gajewskiego, dobrze wszystkim znanego trenera grupy TAURON OlimpijSki.

Chociaż nikt nie ma wątpliwości, że w zawodach liczyła się przede wszystkim rywalizacja o jak najlepsze wyniki, uczestnicy zgodnie podkreślają, że i tym razem nie zabrakło świetnej atmosfery, z której znane są Mistrzostwa Polski Amatorów.

Odbywające się równolegle drugie eliminacje AZS Winter Cup, przyniosły naprawdę wiele emocji! Niespodziewane zwycięstwo Kasi Leszczyńskiej nad Karoliną Klimek w slalomie gigancie, spowodowało zmiany w klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce należy jednak nadal do Doroty Kaczmarek, która prowadzi zarówno w slalomie, jak i slalomie gigancie. Dorota jest w świetnej formie, o czym świadczą jej wyniki w osiągnięte w Kluszkowcach. Zajęła pierwsze miejsce w slalomie, a w gigancie uplasowała się zaraz za Kasią Leszczyńską oraz Karoliną Klimek.

Wśród mężczyzn w konkurencji slalom gigant zwyciężył Jan Sołtys, a na drugim miejscu ze stratą 0,06 sekundy w dwóch przejazdach znalazł się Kuba llewicz. Slalom należał tego dnia do Adama Krawczyka, który zdeklasował rywali o blisko sekundę. W klasyfikacji generalnej panów, po dwóch eliminacjach prowadzi Kuba llewicz w slalomie gigancie. W slalomie natomiast, liście najlepszych narciarzy przewodzi Adam Krawczyk.

Kolejne zawody objęte patroantem TAURON Bachleda Ski już w najbliższy weekend. W piątek 18 stycznia w Zawoji odbędzie się trzecia edycja AZS Winter Cup, zaś w sobotę w Czarnej Górze na Dolnym Śląsku również trzecia eliminacja Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Emocji także i tym razem nie powinno zabraknąć, a jak pokazują prognozy, ujemne temperatury zagwarantują świetne warunki do rywalizacji.

Więcej o tego typu wydarzeniach na Facebooku Na narty.sport.pl , oraz w dziale DZIEJE SIĘ poświęconemu wydarzeniom narciarskim w Polsce i na świecie.