Slalom Biegany - sposób na rozpoczęcie sezonu

W sobotę 17. listopada firma SKIPOLTEX zaprasza Warszawiaków na imprezę otwierającą sezon 2012/2013. Rano w Parku Szczęśliwickim  odbędą się zawody w slalomie bieganym, a wieczorem rozdanie nagród i inauguracyjna impreza w klubie OSiR. Slalom biegany to konkurencja przygotowująca sprawnościowo do sezonu narciarskiego. Ciekawa przygoda dla wszystkich amatorów narciarstwa, dostępna całkowicie za darmo. 

Wydarzenie rozpocznie się w Parku Szczęśliwickim o godzinie 12.30. Obok, a nie na terenie stoku narciarskiego. Na trawiastym zboczu górki rozstawione zostaną tyczki. Do slalomu nie będą jednak używane narty, lecz buty, a zjazdy zastąpią zbiegi.

"Slalom biegany jest jedną z najciekawszych metod przygotowania do sezonu. Nie potrzebujemy do niego śniegu, a możemy poczuć emocje narciarskich wyścigów i poćwiczyć rytmiczność, koordynację i mięśnie potrzebne na stoku" - mówi Jasiek Rudziński, jeden z organizatorów wydarzenia.

Janek Sołtys na trasie pierwszego slalomu bieganego SkipolteksaJanek Sołtys na trasie pierwszego slalomu bieganego Skipolteksa Franek Przeradzki fot. Franek Przeradzki

O 13.00 rozpoczną się zawody. Startować mogą wszyscy za darmo, wystarczy zapisać się przy stanowisku sędziowskim i ustawić na górze slalomu. Uczestnicy będą musieli wykazać się nie tylko szybkością, ale przede wszystkim koordynacją i odpowiednio dobraną strategią. Za duża prędkość może skutkować wypadnięciem z trasy, za mała słabym czasem. Dodatkowym utrudnieniem może być śliska trawa, lub leżący na trasie śnieg sprzyjający wypadnięciu z trasy. By uzyskać dobry czas, będzie trzeba, nie tylko wysilić mięśnie, ale też dobrze przemyśleć taktykę zbiegu.

Janek Sołtys nie podołał sliskiej trawie i zdradliwemu ustawieniuJanek Sołtys nie podołał sliskiej trawie i zdradliwemu ustawieniu Franek Przeradzki fot. Franek Przeradzki

Ci, którzy nie będą najszybsi, również mają szansę na zwycięstwo. Planowana jest dodatkowa nagroda - za styl.

"Profesjonalne podejście do zawodów jest kluczem dla ich sukcesu, dlatego zalecamy wszystkim przyjście w gumach, ochraniaczach, kaskach i goglach" mówi, z przymrużeniem oka, Szymon Najder, drugi z organizatorów wydarzenia, po czym dodaje "spodnie z pianki i stare kombinezony będziemy doceniać szczególnie!".

W tych słowach zawarta jest główna idea zawodów SKIPOLTEX w slalomie bieganym. Chodzi przede wszystkim o dobra zabawę, sportowa rywalizacja pozostaje nieco w tyle.

Zawody dla śmiałków w każdym wiekuZawody dla śmiałków w każdym wieku Franek Przeradzki fot. Franek Przeradzki

Plany zawodów może jednak przekreślić listopadowa pogoda. Bieganie w deszczu mało komu wydaje się przyjemnym zajęciem. Nieco inaczej widzą to organizatorzy "Temperatura nie powinna być problemem. Za parę tygodni będziemy całe, mroźne dni spędzać na stoku. Warto już teraz oswajać się z chłodem". - mówi Jasiek Rudziński - "Poza tym będzie gorąca herbata i ciepły SKIsiel dla zmarzniętych. A jak spadnie deszcz lub śnieg to mamy przygotowanych kilka atrakcji, dzięki którym zabawa będzie jeszcze ciekawsza"

Bez względu na to kto wystartuje w zawodach, a kto jednak przestraszy się zimna, wieczorem wszyscy są zaproszeni do Cafe OSiR (ul. Tamka 40) na imprezę otwierającą narciarski sezon. Tam przy dobrej muzyce i lecących w tle filmach narciarskich będzie można porozmawiać o planach na nadchodzący sezon i bawić się w towarzystwie ludzi o podobnej pasji. Koło godziny 22 odbędzie się dekoracja zwycięzców porannych zawodów oraz prezentacja pierwszych produktów Skipoltexu - firmy lifestylowej stworzonej specjalnie dla narciarzy. Wydaje się, że cały ten dzień rzeczywiście będzie dobrą okazja do ostatecznego stwierdzenia, że sezon zimowy 2012/2013 wystartował!

Slalom Biegany Skipoltex na FB

Relację z zawodów "na żywo" na pewno znajdziecie na naszym narciarskim funpage'u .