Młodzi alpejczycy rozpoczynają nowy sezon treningowy

Narciarze objęci programem szkoleniowym TAURON Bachleda Ski wracają do intensywnych treningów na śniegu. Pierwsze starty pod koniec listopada.

Ekipa TAURON Bachleda Ski rozpoczęła przygotowania do pierwszych startów w nadchodzącym sezonie. Od 2 października na austriackim lodowcu Hintertux trenowali Patryk Zapolski i Piotr Oramus. Pod okiem Andrzeja Bachledy Curusia Juniora, Wojtka Gajewskiego i Andrzeja Gocmana pracowali nad techniką i szybkością na trasie slalomu giganta.

6 października dwaj młodzi alpejczycy przenieśli się na pobliski lodowiec Pitztal, gdzie biorą udział w zgrupowaniu PZN przygotowującym reprezentację Polski na European Youth Olympic Festival.

W tym samym czasie tygodniowy trening na lodowcu Hintertux rozpoczęły Kasia Wąsek, Iwona Kohut, Dorota Wysocka i Kasia Mirek.

W znanym austriackim ośrodku narciarskim panują obecnie najlepsze warunki w Europie. W związku z tym, na miejscu przebywa większość ekip treningowych ze Starego Kontynentu. Na szczęście zawodnicy TAURON Bachleda Ski mają do dyspozycji wydzieloną część stoku, dzięki czemu mogą bez przeszkód przygotowywać się do pierwszych startów.

Kolejne zgrupowanie odbędzie się w dniach 28 października - 4 listopada, również na lodowcu Hintertux.

Pod koniec listopada naszych młodych alpejczyków czekają pierwsze starty w zawodach!

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia dostępne są na Facebooku oraz na  www.tauronbachledaski.pl