Family Cup - już po raz 17-ty!

W waszej rodzinie nikt nie boi się sportu? Świetnie jeździcie na nartach lub snowboardzie? Zapraszamy do udziału w 17. edycji zawodów Family Cup!

Co to jest Family Cup?

Celem działania Family Cup jest promocja zdrowego sportowego stylu życia wśród Polaków w wieku umożliwiającym uprawianie sportu amatorskiego, traktowanego jako najlepsza, a zarazem najtańsza forma ochrony własnego zdrowia i utrzymania się w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Cel ten realizujemy przez organizację zawodów sportowych w dyscyplinach, które najchętniej uprawiane są całymi rodzinami. Ta decyzja wynika także z naszego przeświadczenia, udokumentowanego faktem przez lata trwania zawodów Family Cup, że rodzice są najczęściej pierwszymi trenerami i idolami sportowymi. Ich zaangażowanie niemal w 100% decyduje o sportowej przyszłości dziecka. Bardzo wielu dzisiejszych wyczynowców zaczynało swoją karierę od startów w zawodach Family Cup. Część z nich jest już w światowej czołówce sportu wyczynowego - zawodowego: siostry Radwańskie, Maja Włoszczowska, bracia Kot, Ola Dawidowicz. Nie licząc dziesiątków dzisiejszych młodzików, juniorów i mniej znanych seniorów uprawiających sport wyczynowo. W zawodach Family Cup mogą brać udział osoby od 6 do ponad 80 lat. Często w naszych zawodach biorą udział rodziny trzypokoleniowe.

Family Cup nie jest przedsięwzięciem komercyjnym.

Zawody Family Cup organizujemy co roku w 4 edycjach:

a) Narciarstwo zjazdowe i snowboard.

Jest to 18 eliminacji - mistrzostw regionalnych (wojewódzkich), oraz ogólnopolski finał w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie. Od dwóch lat w Ośrodku Narciarskim Szelment organizujemy dodatkowo mecz Polska-Litwa w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Edycję tę rozpoczynamy na początku stycznia, zaś ogólnopolski finał organizujemy pod koniec pierwszej dekady marca.

b) Kolarstwo Górskie. Jest to 19 eliminacji - mistrzostw regionalnych (wojewódzkich) i 1 finał ogólnopolski. Ruszamy co roku koniec kwietnia - początek maja, ogólnopolski finał zawsze organizujemy w pierwszy weekend września.

c) Tenisowe, Rodzinne Deble i Miksty. Jest to 8 eliminacji - mistrzostw regionalnych i ogólnopolski finał. Edycję tę rozpoczynamy w maju, a ogólnopolski finał jest zawsze w ostatni weekend sierpnia.

d) Pływanie. Jest to 16 eliminacji - mistrzostw wojewódzkich. Finału nie ma, bo wszyscy płyną na tym samym dystansie. Zawody odbywają się przez cały październik i listopad.

W sumie są to 64 imprezy każdego roku. Każda edycja zawsze obejmuje swym zasięgiem całą Polskę i ma rangę Amatorskich Mistrzostw Polski.

W 2012 roku zawody Family Cup odbywają się po raz 17 ( z wyjątkiem pływania - szósty rok). Zawody wspiera finansowo Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz wiele firm komercyjnych. Nagrodę w postaci specjalnego pucharu dla najbardziej usportowionej rodziny w danym roku od 15 lat nieprzerwanie funduje Prezydent RP.

Głównymi organizatorami zawodów Family Cup jest od początku Wydawnictwo Family Cup, do którego od 10 lat dołączyło Stowarzyszenie Family Cup. Stowarzyszenie zostało powołane do współpracy tylko z centralnymi urzędami rządowymi zajmującymi się sportem. Ministerstwo Sportu dofinansowuje Family Cup w wysokości 50-60 %. Resztę budżetu zdobywa Wydawnictwo Family Cup poprzez umowy z firmami komercyjnymi. W zależności od pogody, co roku w zawodach startuje 10 - 12 tys. Polaków, co z wyjątkiem pływania, (są możliwości zwiększenia ilości uczestników) jest blisko górnej granicy bezpiecznego przeprowadzenia imprez. Dalsze szczegóły (kalendarze, regulaminy, relacje, wyniki) na stronie www.familycup.pl . Zapraszamy!

Uwaga! Zawody 14 i 15 stycznia zostały odwołane! Osoby chcące wziąć udział w kolejnych prosimy o śledzenie kalendarza i aktualności na stronie organizatora.