Bukovel: ukraińskie Aspen

Narty za wschodnią granicą? Proszę bardzo! W sercu ukraińskich Karpat od ośmiu lat działa jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Europie, czyli Bukovel.

Ośrodek położony jest na wysokości 900 m n.p.m., jedynie 600 km od Warszawy, w obwodzie iwanofrankowskim (dawniej Stanisławów), 30 km na południe od Jaremczy. Stacja narciarska oferuje w sumie 17 wyciągów (15 krzesełkowych i dwa orczykowe) oraz ponad 50 kilometrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Każdy narciarz znajdzie tu coś dla siebie - są i ośle łączki dla zaczynających przygodę z nartami, czy snowboardem, są też czarne trasy dla ekspertów (7 tras). Dla średnio zaawansowanych narciarzy Bukovel oferuje 28 tras czerwonych. Stacja została tak zaprojektowana, aby wsiadając w dowolnym miejscu można było cały dzień jeździć po wszystkich dostępnych trasach bez zdejmowania nart! Najwyżej położona górna stacja wyciągu krzesełkowego znajduje się na wysokości 1372 m n.p.m.

W przeciągu dwóch-trzech lat długość tras ma wzrosnąć dwukrotnie i przekroczy w sumie 100 km.

Aktualnie wszystkie stoki W Bukovelu są sztucznie naśnieżane, co zapewnia komfort jazdy niezależnie od ilości naturalnych opadów. W weekendy na stokach pojawia się średnio ok. 10 tys. narciarzy, a mimo to nie czuje się tu tłoku, gdyż wszystkie wyciągi i trasy zaprojektowano tak, aby zapewnić wysoki komfort zarówno rodzinom z dziećmi jak i wytrawnym narciarzom. Bardziej wymagający fani białego szaleństwa mają do swej dyspozycji dwie trasy zjazdowe z homologacją FIS.  Poza tym codziennie od godz. 17 do 21 można także korzystać także z oświetlonego stoku, znajdującego się przy samym parkingu samochodowym. W środku sezonu narciarskiego za 6-dniowy skipass na cały ośrodek trzeba zapłacić od 400 do 600 złotych.

Miłośnicy białego szaleństwa mogą liczyć na profesjonalną pomoc instruktorów ze szkoły narciarskiej Activ-Sport. Wśród nich nie brakuje także Polaków.

W Bukovelu goście mają do swojej dyspozycji wielopoziomowy parking samochodowy, wypożyczalnie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, centrum rozrywki dla dzieci, przedszkole oraz liczne sklepy, a także lodowisko i lunapark ze strzelnicą. Po całodniowych wyczynach na stokach, w zaciszu licznych restauracji i w kolibach można skosztować lokalnej i międzynarodowej kuchni. Ośrodek nie zapomniał o turystach spragnionych zabawy i dobrej muzyki. Tutejsze puby oraz dyskoteki zapewniają zabawę do białego rana. Nad bezpieczeństwem gości czuwa prywatna ochrona całego ośrodka, stacja ratownicza oraz doświadczony personel punktu medycznego.

Ośrodek narciarski BukovelOśrodek narciarski Bukovel Fot. www.bukovel.com

W związku z tym, iż coraz większa liczba turystów wybiera oferty turystyczne zapewniające bezpośredni transport do miejsca wypoczynku, ośrodek Bukovel zadbał również i o nich. Organizuje przeloty prywatnymi liniami lotniczymi do Iwano-Frankowska, a stamtąd transfery (ok. 1h) do miejsca pełnego narciarskich atrakcji. Istnieje również możliwość zorganizowania pobytu dla większych grup, nie tylko turystów indywidualnych. Przeloty organizowane są z Warszawy lub innych lotnisk w Polsce w zależności od potrzeb biur podróży.

Bukovel to również wymarzone miejsce dla tych, którzy potrzebują odpoczynku nie tylko w formie aktywności sportowych. Rozbudowane centrum SPA ma w swojej ofercie różnorodne zabiegi leczniczo-upiększające, które cieszą się coraz większą popularnością. Ponadto, na terenie ośrodka znajduje się wyspecjalizowane centrum fitness, a nawet paintball.

W samej miejscowości Bukovel oraz w okolicy dostępne są różne rodzaje zakwaterowania. Hotel Bukovel jest usytuowany w samym centrum kurortu. Nowocześnie urządzone pokoje, różnorodna kuchnia oraz inne udogodnienia zapewniają pełen relaks podczas zimowego i letniego odpoczynku. Ośrodek Bukovel posiada w swojej ofercie hotele VIP-Residence i Shelter oraz drewniane domki typu ''cottage'' w różnym standardzie. Ekskluzywne 5-gwiazdkowe z czterema sypialniami, salonem z kominkiem, sauną i kilkoma łazienkami posiadają bezpośrednie wyjście na stoki i trasy narciarskie. Turyści mogą korzystać także z hoteli położonych w okolicy Bukovela, jak np. hotel Edelveis w Jaremczy, a także wygodny hotel Koruna w miejscowości Tatarów, znajdującej się 12 km od Bukovela. Goście mogą liczyć również na gościnę w tanich, prywatnych kwaterach, gdzie za nocleg trzeba będzie zapłacić 10 dolarów.

Więcej informacji na stronie www.bukovel.com

Dołącz do nas na Facebooku