Na biegówkach śladami historii

Już po raz drugi Puszcza Kampinoska będzie miejscem rajdu narciarskiego śladami wydarzeń Powstania Styczniowego, Drugiej Wojny Światowej oraz Powstania Warszawskiego. To niecodzienne wydarzenie sportowo-historyczne zorganizowane przez Towarzystwo Narciarskie Biegówki już w sobotę 29 stycznia.

Uczestnicy rajdu odwiedzą (oczywiście na nartach biegowych) cmentarz żołnierzy AK w Wierszach, gdzie historię Grupy Kampinos i jej kwatery głównej przybliży znawca tematu - Daniel Żołędowski. Kolejnym przystankiem będzie mogiła powstańców z 1863 r. pod Zaborowem Leśnym, gdzie o wydarzeniach z tamtego okresu opowie pasjonat Powstania Styczniowego Jarosław Włodarczyk. Z kolei w Palmirach o niemieckich oprawcach oraz o budowie nowego muzeum opowie Marek Rogowski z Muzeum Historycznego m.st. Warszawy.

W Palmirach na uczestników rajdu w ramach małej regeneracji będzie czekała pyszna grochówka, którą zapewnia restauracja Dziupla w Truskawiu.

Program rajdu (29.01.2011):

Start: godz. 8.45 z Placu Bankowego wyrusza ''ski-bus'', który zabiera uczestników rajdu (zabierze część chętnych z przystanku na pętli Górczewska około 9.20),

Trasa: 15 km - początek Rajdu w Roztoce, zakończenie w Kolonii Janówek

Powrót: ok. godz. 17.00 na Plac Bankowy

Koszt uczestnictwa: 10 zł. dla członków Towarzystwa Narciarskiego Biegówki oraz 22 zł. dla pozostałych zainteresowanych.

Warunki uczestnictwa:

- wysłanie zgłoszenia pod adres: wycieczki@tnbiegowki.pl

- dokonanie wpłaty na konto TN Biegówki (wszelkie wpłaty przeznaczone zostaną wyłącznie na cele związane z organizacją rajdu)

Więcej informacji tutaj

''Biegówkowa'' Warszawa

Dołącz do nas na Facebooku