MP Amatorów: w Limanowej było gorąco

Pogoda wynagrodziła narciarzom swoje wcześniejsze kaprysy i tym razem w pełni dopisała podczas przeniesionych ze stycznia na ubiegłą sobotę eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów PZN w Limanowej. Na skąpanej w słońcu Łysej Górze na uczestników zawody czekała trudna i wymagająca trasa.

Na pierwszy rzut oka trasa slalomu giganta poprowadzona przez całą długość stoku  wydawała się łatwa. Tak jednak nie było - podkręcone, ciasno ustawione bramki nie dające szansy na rozluźnienie mięśni oraz konieczność wytrzymania równego tempa skrętów uwydatniały ewentualne braki kondycyjne zawodników. Może dlatego w drugim przejeździe organizatorzy zmodyfikowali trasę tak, by stała się szybsza, a uczestnicy musieli zaangażować nieco inne umiejętności w jej sprawne pokonanie, niż za pierwszym razem.

- Trasa była wymagająca, dawała pole do popisu. W drugim przejeździe były dużo mniejsze różnice czasowe między zawodnikami, trzeba było więc walczyć o każdą setną sekundy. Dzięki doskonałym warunkom rywalizacja była jednak bardzo przyjemna - podsumowywał imprezę jeden z uczestników, Aleksander Jasiński z Krakowa.

Mistrzostwa Polski Amatorów PZNMistrzostwa Polski Amatorów PZN Fot. materiały organizatorów

Formuła zawodów nie sprzyjała ryzykanckim szarżom - liczyła się suma czasów dwóch przejazdów, należało więc w obu przypadkach dojechać do mety. Niektórzy z 83 uczestników postawili na agresywny zjazd. Nie każdemu to wyszło na dobre przez co niektórzy narciarze kończyli zawody nie za linią mety a na siatkach zabezpieczających trasę.

- Cieszę się bardzo z mojego dzisiejszego wyniku, ale przyznam, że musiałem się mocno napracować, aby go uzyskać. Organizator ustawił dwa różne przejazdy, oba wymagały nieco innego podejścia. Śnieg był dokładnie taki jaki powinien być - naprawdę świetne zawody - ocenił najszybszy ze wszystkich narciarzy, Leszek Knoll z Gliwic.

Narciarze amatorzy raz jeszcze zmierzą się w eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów PZN a ich areną będzie Nowy Targ (13.03). 25 marca najlepsi narciarze w tym cyklu zmierzą się w Kluszkowcach.

Mistrzostwa Polski Amatorów PZNMistrzostwa Polski Amatorów PZN Fot. materiały organizatorów

Wyniki Kobiety grupa K1:

1. Zuzanna Podgórna 2. Jadwiga Gołda 3. Barbara Malicka

Kobiety grupa K2:

1. Monika Blauth 2. Iwona Rodak 3. Ewa Bere

Kobiety grupa K3:

1. Agnieszka Bernas 2. Marta Tabczyńska 3. Beata Wójciak Mężczyźni grupa M1:

1. Przemysław Klimczak 2. Władysław Tarnowski 3. Adolf Kunkiewicz

Mężczyźni grupa M2: 1. Tadeusz Skowroński 2. Wiesław Król 3. Stanisław Mężyk

Mężczyźni grupa M3:

1. Adam Kasiarz 2. Jarosław Smajdor 3. Przemysław Nowak Mężczyźni grupa M4:

1. Leszek Knoll 2. Rafał Sutor 3. Wojciech Bronowski

Dołącz do nas na Facebooku