Amatorskie MP: ostra rywalizacja w Wiśle

Słoneczna pogoda oraz urozmaicona i doskonale przygotowana trasa slalomu giganta sprzyjały zaciętej sportowej rywalizacji na stoku ośrodka narciarskiego Stożek w Wiśle gdzie rozegrano siódmą już edycję eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów PZN.

Na starcie stawiło się wielu zawodników, którym dotychczas nie udało się uzyskać kwalifikacji do finału cyklu Mistrzostw Polski Amatorów (MPA) PZN, który odbędzie się już 25 marca w Kluszkowcach. Rywalizacja między nimi, a zawodnikami, którzy startują w każdej edycji i mają już zagwarantowane miejsce w finale była wyjątkowo zacięta.

O pozycji w klasyfikacji końcowej decydował łączny czas z dwóch przejazdów. Wśród pań najszybsza była Katarzyna Urban z Gliwic. - Trasa była bardzo twarda a przez to bardzo trudna. Jednak nie poddałam się i walczyłam do końca - mówiła zwyciężczyni tuż po rozdaniu nagród. Triumfator konkurencji mężczyzn, Marek Skrzypczyński z Wrocławia podzielił tę opinię: Warunki były wymagające, trzeba było dużo odwagi żeby uzyskać ten czas. Z niezmiernie twardym podłożem można było wygrać tylko dzięki pełnemu zaangażowaniu na całej trasie od startu do mety.

Wyniki

Kobiety grupa K1:

1. Bożena Bartnik

Kobiety grupa K2:

1. Beata Zuba 2. Anna Rakocińska - Krzanowska 3. Aleksandra Cichy - Libera

Kobiety grupa K3: 1. Katarzyna Urban 2. Agnieszka Bernas 3. Anna Kwietniewska

Mężczyźni grupa M1: 1. Zbigniew Skrzypczyński 2. Krystian Kalisz 3. Roman Pawlas

Mężczyźni grupa M2:

1. Tadeusz Makuch 2. Leszek Klimczak 3. Piotr Zając

Mężczyźni grupa M3:

1. Jarosław Pruszkowski 2. Mariusz Krzanowski 3. Jacek Wojtczak

Mężczyźni grupa M4:

1. Marek Skrzypczyński 2. Jan Marcinkowski 3. Tomasz Waśniowski

Dołącz do nas na Facebooku