Alpejczycy amatorzy szusowali na Czarnej Górze

64 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie piątej edycji zawodów z serii Mistrzostw Polski Amatorów PZN. W niedzielę 13 stycznia alpejczycy amatorzy rywalizowali w slalomie gigancie na stoku Czarnej Góry w Kotlinie Kłodzkiej.

- Trasa slalomu jest trudna, podłoże twarde i zmrożone, zupełnie jak na profesjonalnych zawodach. Tutaj naprawdę wychodzi kto dysponuje najlepszą techniką i umiejętnościami - relacjonował na gorąco zaraz po zjeździe jeden z uczestników, Tadeusz Skowroński z Jeleniej Góry.

- Warunki mieliśmy niemal jak na Pucharze Świata, wielkie podziękowania należą się ekipie ośrodka narciarskiego Czarna Góra za wyśmienite przygotowanie trasy. Mieliśmy jeden z dłuższych slalomów w całym cyklu Mistrzostw Polski Amatorów, a dodatkowo rozegraliśmy dwa przejazdy -  ocenił przewodniczący jury i delegat techniczny PZN Lucjan Morajda.

Zawody na Czarnej Górze były półmetkiem mistrzowskie serii. Dotychczas w narciarskiej rywalzacji wzięło udział 450 zawodników. Alpejczycy amatorzy spotkają się jeszcze pięć razy, a areną najbliższej rywalizacji w będzie Szczawnica (19.02.2011).

Wyniki:

Kobiety

1. Zuzanna Lipińska - Orłowska

2. Dorota Jeziorowska

3. Sonia Broekere

Mężczyźni grupa M1

1. Zbigniew Skrzypczyński

2. Roman Chojka

3. Marcin Soboński

Mężczyźni grupa M2 1. Zdzisław Talik

2. Piotr Zając

3. Marek Wojtowicz

Mężczyźni grupa M3

1. Michał Wojtiuk

2. Marcin Zembowicz

3. Maciej Tarasek

Mężczyźni grupa M4

1. Marek Skrzypczyński

2. Piotr Zahorski

3. Wojciech Zaczyk

Dołącz do nas na Facebooku