Przemyśl: narciarzom amatorom deszcz nie straszny

Centrum Przemyśla było w piątek areną narciarskiej rywalizacji w czwartych tegorocznych zawodach z cyklu mistrzostw Polski amatorów PZN. W rywalizacji, która odbyła się przy sztucznym świetle nie przeszkodził nawet padający ostatnio deszcz.

- Od tygodnia oszczędzaliśmy trasę zawodów, dzięki temu pod wierzchnią warstwą rozmiękczonego deszczem śniegu była warstwa zlodzona, która pozwoliła zawodnikom rywalizować we względnie niezłych warunkach - ocenił Mariusz Zamirski, dyrektor Przemyskiego Ośrodka Spoortu i Rekreacji.

Także zawodnicy zamiast na fatalnych warunkach pogodowych skupili sie głównie na jak najlepszych występach. - Warunki nie są złe, choć pogoda nam wyjątkowo nie dopisała. Atmosfera była bardzo przyjemna, wszyscy byli bojowo nastawieni ale uśmiechnięci, a to chyba najważniejsze - tak imprezę w Przemyślu podsumowała Dominika Mazur, jedna z triumfatorek konkurencji pań.

- Byłem dzisiaj w dobrej formie, trasa była całkiem twarda, jedynie mój brat Maciej Komorowski mógł być lepszy ode mnie, ale akurat nie startował w tych zawodach - cieszył się chwilę po zejściu z najwyższego stopnia podium Karol Komorowski.

Amatorskie mistrzostwa Polski Poza wchodzą w skład programu Tauron Bachleda Ski, którym objęte są także seria imprez młodzieżowych Tauron Energy Ski Cup, program treningowy dla najzdolniejszych z nich Tauron OlimpijSKI, oraz wsparcie mistrzostw Polski seniorów PZN.

Wyniki zawodów w Przemyślu:

Kobiety grupa K1

1. Agata Pawul

Kobiety grupa K2

1. Aleksandra Gierczak 2. Edyta Cupryś

Kobiety grupa K3

1. Paulina Pętkowska 2. Dominika Mazur 3. Katarzyna Grot

Mężczyźni grupa M1 1. Józef Gudzelak 2. Adolf Kunkiewicz 3. Kazimierz Kłosowicz Mężczyźni grupa M2

1. Zygmunt Bobko 2. Stanisław Bocheński 3. Wojciech Szopa

Mężczyźni grupa M3 1. Jacek Zając 2. Tomasz Grot 3. Pzemysław Nowak

Mężczyźni grupa M4

1. Karol Komorowski 2. Marcin Rycaj 3. Piotr Szymański

Dołącz do nas na Facebooku