Slalomowe potyczki narciarzy amatorów

W walce o amatorskie mistrzostwo Polski w narciarstwie alpejskim PZN czas na przystanek Przemyśl - w piątek odbędzie się tutaj rywalizacja w slalomie gigancie. Z kolei w niedzielę na Czarnej Górze o narciarskie emocje zadbają uczestnicy Otwartych Mistrzostw Amatorów Dolnego Śląska.

Będzie to już piąta w tym sezonie odsłona imprezy z tego cyklu. Tak jak i ubiegłe edycje, została ona objęta projektem Tauron Bachleda Ski, którego celem jest odbudowanie wyczynowego narciarstwa alpejskiego w Polsce.

Tym razem alpejczycy zmierzą się u stóp masywu Śnieżnika. Tradycyjnie dla tego cyklu polem rywalizacji będzie slalom gigant, a zawodnicy walczyć będą w ramach siedmiu kategorii wiekowych.

Amatorskie mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskimAmatorskie mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim Fot. Tomek Gola

Dwa dni wcześniej narciarze amatorzy będą walczyli na trasie slalomu giganta w Przemyślu.  Podkarpacka edycja imprezy rozegrana zostanie przy sztucznym oświetleniu, co niewątpliwie doda jej niepowtarzalnego klimatu. Zawody odbędą się w ośrodku Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dołącz do nas na Facebooku