Amatorzy dali narciarski popis w Szczyrku

Czwarta edycja eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim za nami. W rywalizacji na na trasie FIS Doliny na stokach góry Skrzyczne w Szczyrku wzięło udział aż 125 narciarzy i narciarek.

Rywalizacja w slalomie gigancie nie należała do najłatwieszych o czym wspominają sami organizatorzy. - W tym roku postanowiliśmy nieco utrudnić przebieg trasy. Dodaliśmy stromszy odcinek na początku oraz ustawiliśmy bramki na naturalnych progach terenowych. Zawodnicy poradzili sobie z tym naprawdę świetnie a rywalizacja była bardzo widowiskowa - podsumowuje Zbigniew Stanisławski, sędzia główny tej edycji.

- Dzięki niskim temperaturom trasa slalomu była bardzo twarda i oblodzona, jednak jak ktoś chce się ścigać musi mieć doskonale przygotowane narty i ostre krawędzie. Mimo tego, że startowałem z ostatnim numerem, nie mogłem narzekać na koleiny po poprzednich zawodnikach - ocenił warunki na trasie jeden z uczestników rywalizacji, Stefan Góral.

- Staram się co roku startować w tej edycji zawodów, to świetna okazja żeby się sprawdzić. Niestety z biegiem czasu coraz mniej pań pojawia się na starcie. Trasa za to była świetnie przygotowana i wszystko przebiegło bardzo sprawnie -  opowiadała triumfatorka grupy K2, Magdalena Góra.

Najszybszym narciarzem pośród wszystkich ośmiu kategorii wiekowych był Marek Wójtowicz z Gliwic: - Trochę smarowania nart, trochę siły, trochę szczęścia - to wszystko daje wynik. Byłem trochę zaskoczony, że udało mi się pokonać młodszych kolegów, może podmuchy wiatru miały na to wpływ? - żartował po zawodach.

Już wkrótce następna edycja eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów rozgrywanych w ramach projektu Tauron Bachleda Ski. 11 lutego areną zmagań będzie Przemyśl na Podkarpaciu.

Wyniki:

Kobiety grupa K1

1. Barbara Jezierska-Krupa

2. Marta Filipowicz

3. Jadwiga Gołda

Kobiety grupa K2

1. Magdalena Góra

2. Magdalena Stefanik

3. Celina Zaniewska

Kobiety grupa K3

1. Ewa Karchniwy

2. Cyntia Listowska

3. Jolanta Wysokińska

Mężczyźni grupa M0

1. Stefan Marek

2. Jan Listwan

3. Krzysztof Konsztowicz

Mężczyźni grupa M1

1. Andrzej Golec

2. Roman Rafa

3. Tadeusz Dziubek Mężczyźni grupa M2

1. Marek Wójtowicz

2. Zdzisław Talik

3. Piotr Zając

Mężczyźni grupa M3

1. Marcin Zembowicz

2. Przemysław Stefanik

3. Janusz Nieboras

Mężczyźni grupa M4

1. Łukasz Kośniewski

2. Leszek Pilch

3. Jakub Pisarek

Dołącz do nas na Facebooku