Pucharowo na Czarnej Górze

Ośrodek narciarski Czarna Góra na Dolnym Śląsku będzie 5 lutego areną pierwszych zawodów z cyklu Tauron Energy Ski Cup. Alpejczycy będą rywalizowali w widowiskowej konkurencji jaką jest slalom równoległy.

Taka formuła zawodów będzie też obowiązywała w pozostałych dwóch imprezach z cyklu Tauron Energy Ski Cup w Krynicy i Zakopanem (wielki finał).

Zawody na Czarnej Górze, w Krynicy i Zakopanem są częścią projektu Tauron Bachleda Ski, którego celem jest odbudowanie polskiego narciarstwa alpejskiego. W jego skład - poza rywalizacją pucharową - wchodzi też program dla młodych narciarzy oraz wsparcie amatorskich i seniorskich mistrzostw Polski.

- Przejazd pojedynczego zawodnika ścigającego się wyłącznie z czasem jest mało czytelny dla widza takich zawodów. Za to bezpośrednia walka między dwoma narciarzami z pewnością stwarza dużo większe emocje u kibiców - mówi o pomyśle na rywalizację równoległą pomysłodawca i opiekun projektu Tauron Bachleda Ski, Andrzej Bachleda-Curuś.

W zawodach na Czarnej Górze może wziąć udział każdy chętny. Trzeba być jednak przygotowanym na silną konkurencję - w zawodach wystąpią również młodzi obiecujący alpejczycy, objęci programem Tauron OlimpijSki.

Więcej informacji tutaj

Dołącz do nas na Facebooku