Free Ski - taniej na narty do Włoch

Narciarskie hobby zwykle kojarzy się z dużymi wydatkami i trudnym wyborem spośród ogromnej liczby kurortów narciarskich. Co zrobić, by wydać mniej, organizując wypad we włoskie Dolomity?

Co to jest Free Ski?

Free Ski to popularne określenie tygodni promocyjnych na początku i końcu sezonu narciarskiego, kiedy pobyt na stokach jest wyraźnie tańszy w stosunku do pozostałej jego części. Zazwyczaj śnieg leży już na każdym zboczu i działa wiele wyciągów, zatem nie należy obawiać się, że zabawa na nartach będzie mniej dynamiczna.

W jakim terminie najlepiej zaplanować urlop?

Wczasy Free Ski są dostępne od początku grudnia do Świąt Bożego Narodzenia oraz od połowy marca do pierwszych dni maja. We włoskiej dolinie Livigno można zarezerwować pobyt nawet na weekend majowy.

6-dniowy skipass gratis

Dlaczego Free Ski powinno zainteresować narciarzy? Przede wszystkim skraca wszelkie formalności do minimum. 7-dniowy pobyt w górskim kurorcie biorącym udział w promocji FreeSki to jednocześnie 6-dniowy skipass wliczony w cenę pobytu i tym samym jedno zmartwienie mniej. Wejście na wyciągi i busy dowożące do nich turystów oraz pozostała infrastruktura narciarska są opłacone i dostępne od razu po przyjeździe.

Gdzie szukać najlepszych ofert Free Ski we Włoszech?

Atrakcyjne narciarskie wczasy ze skipassem w cenie, zawsze znajdziemy w głównych stacjach narciarskich Dolomitów - Val di Fiemme, Val di Sole, Val Gardena, w Bormio oraz we wspomnianym wcześniej Livigno, gdzie rozpiętość sezonu daje największe możliwości, gdyż zaczyna się najwcześniej i kończy najpóźniej (na początku maja).

Czasem można znaleźć ośrodki, które ofertę Free Ski proponują przez okrągły sezon z wyłączeniem najdroższego okresu sylwestrowego, jak na przykład w Adamello Resort w Ponte di Legno.

Zobacz gdzie możesz zamieszkać we Włoszech

Tygodnie Free Ski są na tyle popularne i tak bardzo zakorzeniły się w standardzie zimowych wyjazdów na narty, że informacje o nich są zawsze wyraźnie zaznaczone na stronach biur podróży oraz kurortów, którą biorą udział w promocji.

Tę formę wyjazdów na narty polecamy wszystkim, którzy chcą spróbować sportów zimowych w przystępnej cenie i w prawdziwej alpejskiej scenerii.

Normalnie, by dobrze zorganizować narciarski urlop, należy zarezerwować noclegi, zaplanować dojazd, przewidzieć fundusze na wyżywienie, wypożyczyć lub kupić sprzęt i skipass. Free Ski unifikuje wszystkie te etapy, znacznie obniżając koszt urlopu. Można wydać mniej i tym samym uatrakcyjnić wyjazd podróżowaniem, zwiedzaniem lub wieczorną zabawą na miejscu.

Ile zaoszczędzę dzięki Free Ski?

Policzyliśmy, ile średnio może zostać nam w kieszeni, jeżeli zdecydujemy się na wyjazd na początku lub na końcu sezonu.

Za pokój dla dwóch osób w okresie Free Ski w rezydencji Neve Sole zapłacimy 282 ? za osobę w porównaniu do 502 ? (za sam pobyt bez skipassu) w okresie ferii zimowych. W sumie możemy zaoszczędzić 220 ? na osobę.

W czterogwiazdkowym hotelu Lac Salin za Free Ski dla dwóch osób zapłacimy 758 ? zamiast 1532 ? (bez skipassu) w szczycie sezonu. W tym przypadku Free Ski jest tańsze ponad 50% w stosunku do cen standardowych.

Artykuł napisany przez eksperta firmy Ski Planet .