Saas-Fee - Szwajcaria

Piętrzące się ogromne, skalne szczyty wokół położonej na wysokości 1800 m uroczej miejscowości Saas - Fee robią duże wrażenie. Wokół jest 13 czterotysięczników, część ma ponad 4,5 tysiąca metrów

Na górę wjeżdża się Metro-Alpin, czyli podziemną kolejka położoną najwyżej na świecie - dojeżdża aż na 3,5 tys. m n.p.m. Na tej wysokości też jest najwyżej położona restauracja obrotowa, z której w czasie ekskluzywnego obiadu można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Jest tam jeszcze jedno "naj" - największe wykute w lodzie groty

Lodowe królestwo ma obecnie kubaturę ponad 5500 m3 - a co roku wykuwają nowe atrakcje - zjeżdżalnie dla dzieci, do których muszą dojść wykutymi w lodzie tunelami, albo ciemne pieczary, rozświetlone barwnymi , fluorescencyjnymi formami, zatopionymi w przezroczystym sklepieniu.

Saas Fee jest zamknięte dla ruchu kołowego, samochód trzeba zostawić na parkingu przy wjeździe do miasta. Parking w Saas Fee kosztuje 11 CH za dobę, trzeba od razu poprosić w hotelu o Saas Fee guest card, wtedy dostaniemy zniżkę 3,5 CH.

Jeśli jedziemy z północy albo ze wschodu, część drogi samochody przebywają pociągiem (tunel Lötschberg z Kandersteg albo Goppenstein, albo Furkatunnel). Za podróż auta płaci się 25 CH .

W maju i czerwcu jest martwy sezon - nie ma turystów i wiele obiektów jest zamkniętych.

Sezon: od listopada do końca kwietnia.

Letni teren narciarski na lodowcu czynny od połowy czerwca do listopada

Tereny narciarskie: 1800 - 3600 m n.p.m.

Trasy narciarskie: 100 km, (20 km trudne, 60 km średnie, 20 km łatwe); z tego 20 km tras jest całorocznych.

Snowboard: snowpark z 80 m halfpipe,

Internet:

www.saas-fee.ch

www.saastal.ch