Austostrada. Dzień 9: Schlick 2000

Rajd dla freeriderów znaleźli w ośrodku narciarskim Schlick uczestnicy Austrostrady. Ale to także doskonałe miejsce wyjątkowo przyjazne rodzinom.

Na pierwszy rzut oka Schlick to ośrodek jak każdy inny: 22 km nartostrad, dwie połączone gondolki, jedne czteroosobowe krzesła i siedem orczyków. Już w trakcie wjazdu na górę okazało się jednak, że to także doskonałe miejsce dla wszystkich amatorów jazdy poza trasami. Takiej okazji ''austrostradowicze'' nie mogli przegapić.

Austrostrada 2011: Schlick 2000Austrostrada 2011: Schlick 2000 Fot. Tomasz Rakoczy

Austrostrada 2011: Schlick 2000Austrostrada 2011: Schlick 2000 Fot. Tomasz Rakoczy

W sezonie 6-dniowy karnet dla dorosłych kosztuje 160 euro, a poza sezonem - m.in. na przełomie marca i kwietnia, okresie najlepszym tu podobno do jazdy poza trasami - 144 euro.

Jak się okazuje, poza fantastycznymi miejscami do szaleństwa off piste Schlick - prócz jest równocześnie ośrodkiem ''rodzinnym''. Po pierwsze choćby dlatego, że dzieci do 10 roku życia jeżdżą tu gratis, ale nie tylko. Działa też tutaj profesjonalna i niedroga szkółka narciarska (6 dni zajęć po 4 godziny plus rozmaite atrakcje kosztuje 159 euro) a na dzieci, dla których jest jeszcze za wcześnie na naukę czeka miejsce w... żłobku.

Cała relację przeczytasz na blogu wyprawy

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Agora SA