Ski amadé - plac zabaw dla dużych narciarzy

Jeden z największych terenów narciarskich w Europie. Pięć regionów, 25 ośrodków narciarskich, 270 wyciągów i 860 km tras czeka na miłośników jazdy na nartach. Wszystko to można przejeździć na jednym karnecie!

Ski amade to olbrzymi obszar składający się z pięciu regionów: Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig oraz Großarltal. Żeby uzysłowić sobie skalę tego przedsięwzięcia, najlepiej przyjżeć się liczbom. W sumie jest to 25 ośrodków narciarskich. Narciarze na każdym poziomie zaawansowania znajdą w Ski amade coś dla siebie.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni w serwisie Na narty.sport.pl pojawią się szczegółowe artykuły dotyczące poszczególnych regionów Ski amade.

UWAGA - KONKURS . Możecie wygrać sześciodniowe skipassy Ski amade, dowolne narty z kolekcji nart Atomic oraz zaproszenia na weekend w Salzburgu.

W sezonie 2012/13 na narciarzy i snowboardzistów przyjeżdżających do Ski amade czeka:

98 wyciągów krzesełkowych, 47 kolejek linowych, 69 wyciągów orczykowych oraz 56 wyciągów (taśm) dla początkujących. W sumie mają przepustowość ponad 375 000 narciarzy na godzinę.

Jest tutaj ponad 350 stoków o łącznej długości tras około 860 km. Na uwagę zasługuje róznorodność pod względem stopnia trudności.

280 km tras niebieskich, 483 km czerwonych i 97 km czarnych zadowoli potrzeby narciarzy na każdym poziomie zaawansowania. O ile trasy niebieskie w podobnej ilości znajdziemy też w innych europejskich ośrodkach (np. w Dolomitach), o tyle ciężko konkurować ze Ski amade jeśli chodzi o trasy dla zaawansowanych narciarzy.

Regiony i ośrodki Ski amade

Ski amadeSki amade  Ski amade

Salzburger Sportwelt

Region, który dał początek całemu Ski amade. To stad pochodzą taka znani alpejczycy jak Herman Maier czy Michael Walchhofer. W Altenmarkt znajduje się fabryka nart i centrala firmy Atomic. Konkretne ośrodki to Flachau, Wagrain, St. Johann/Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos, Goldegg

Więcej informacji o Salzburger Sportwelt na  www.salzburgersportwelt.com

Schladming-Dachstein

Mapa tras Schladming-DachsteinMapa tras Schladming-Dachstein Mapa tras Schladming-Dachstein Mapa tras Schladming-Dachstein

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych regionów Ski amade. W pierwszej połowie lutego 2013 będzie gościł Mistrzostwa Świata w Narciarswtie Alpejskim FIS. Konkretne ośrodki to Schladming (Planai), Rohrmoos (Hochwurzen), Pichl (Reiteralm), Ramsau am Dachstein, Haus im Ennstal (Hauser Kaibling), Forstau (Fageralm), Gröbming (Stoderzinken), Pruggern (Galsterbergalm)

Artykuł o Schladming-Dachstein .

Gastein

źródło: materiały promocyjne

Nieco mniej znany wśród Polaków, bardzo duży region narciarski (220 m tras). Bad Gastein zasłynęło dzięki swoim gorącym źródłom, jednak w sezonie zimowym królują tutaj sporty na śniegu. Termy są natomiast doskonale relaksującym spojrzeniem na apres ski. Gastein to cztery miejscowości:

Bad Gastein, Bad Hofgastein, Dorfgastein oraz Sportgastein (najwyższa, doskonała do Freeride'u)

Artykuł o Gastein

Hochkönig

Maria Alm, Dienten, Mühlbach

www.hochkoenig.at

Großarltal

Großarl, Hüttschlag

www.grossarltal.info

Skipassy

W Ski amade nie ma możliwości kupna wielodniowych skipassów na konkretny region. Z drugiej strony, Skipassy na wszystkie 25 ośrodków kosztują nieco mniej, niż jego odpowiednik w  Dolomitti Superski . Za sześciodniowy karnet dla dorosłych zpłacimy ?210. Ceny dla młodzieży (roczniki 93-95) to ?168, a dla dzieci urodzonych przed rokiem 1995 ?107. Te ceny czynią region konkurencyjnym zwłąszcza w przypadku wyjazdów rodzinnych. Oprócz tego, warto pamiętać, że austria lezy o kilkaset kilometrów bliżej Polski niż Włochy, w związku z czym do Ski amade można z łatwością dojechać samochodem w jeden dzień, nawet z dziećmi.

Ceny skipassów i promocje Ski amade .

Więcej o austriackich ośrodkach narciarskich w dziale AUSTRIA serwisu Na narty.sport.pl

Na narty.sport.pl na FB | Konkurs Odkryj Ski amade www.skiamade.com