Nassfeld - Hermagor

Położony tuż przy granicy z Włochami ośrodek Nassfeld, jeden z najwyżej ocenianych Austriackich terenów narciarskich, podbija serca swych gości dzięki 110 kilometrom profesjonalnie utrzymanych stoków o zróżnicowanym stopniu trudności, 30 nowoczesnym kolejkom linowym i dużej ilości słońca.

Lubisz narty? Polub Na narty .

Wyciągi i trasy w Nassfled-Hermagor

110 kilometrów tras : 30 km łatwych, 69 km średnich i 11 km trudnych

30 wyciągów: 5 gondolek, 8 krzesełek i 17 orczyków.

Mapa tras NassfeldMapa tras Nassfeld źródło: www.nassfeld.at źródło: www.nassfeld.at

Interaktywna mapa tras Nassfeld .

Aktualny stan stoków oraz wyciągów .

W Nassfeld znajduje się przyzwoity snowpark, podzielony co prawda na kilka części. Można go obejrzeć na poniższym filmie.

 

W ośrodku wyznaczono Specjalne strefy freeride'owe, które z radością, choć przy nie aż tak wysokiej jakości wideo, prezentuje niejaki Alex Huber.

 

Miłym akcentem jest darmowe WiFi w budynkach na stokach Nassfeld. W Nassfeld obowiązuje skipass "Top-Ski", ważny w całej Karyntii i Wschodnim Tyrolu .

Tutejsze jezioro Pressegg zamienia się w zimie w naturalne lodowisko o powierzchni 55 hektarów. Wyznaczono 55 kilometrów szlaków na zimowe wycieczki piesze oraz 80 kilometrów do uprawiania narciarstwa biegowego.

Transport

Nassfeld na mapieNassfeld na mapie źródło: austria.info

Do Nassfeld z Polski można dotrzeć samochodem, przez Czechy lub Niemcy. W Austrii z autostrady A2 zjeżdżamy na zjazd Hermagor / Gailtal.

Więcej aktualnych informacji na polskojęzycznej stronie austria.info

Lubisz narty? Polub Na narty .

Copyright © Agora SA